Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ЗА ПРАВАТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
thelaw

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 11:53    Заглавие: ЗА ПРАВАТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ Отговорете с цитат

Безкрайно скептично започвам това начинание, имайки предвид какъв е бил досегашния резултат от такива опити - мои и на други будни колеги. Но все пак, каква демокрация сме и какво самочувствие ще имаме като граждани, ако на всяка крачка мълчаливо оставяме да ни мамят, подвеждат и тъпчат правата ни на клиенти и граждани на една уж евросъюзна държава. Затова, а и заради всичко и всички, които нарушават правата ни на потребители, с изнудването и измамата наречена "лицензионно споразумение", искам да ви питам, а ако звучи по-тематично за форум - "да предложа": Господа софтуерни производители и търговци, не смятате ли, че е редно и нормално, когато в произведения и широко разпространяван за продажба продукт са заложени дефекти, т.е. софтуерни грешки или още както вие ги наричате "несъответствия", да спазите някакви законови и морални норми и да пускате безплатно коригираните откъм дефекти версии на нещастните си клиенти, които са ги закупили и които сте поставили в огромни затруднения да използват в дефектния им вид, а не да ги задължавате да купуват всяка трета нова версия, в която сте оправили недъзите на предходните. Питам и това няма да е всичко, ако и да си мислите,че юристите ви са безгрешни, като са ви посъветвали, как сте перфектно защитени и можете да безобразничите безнаказано върху правата на потребителите, като ги изнудите преди да си закупят софтуера, да се съгласят, че се отказват от изконните си права на такива. Нека това се знае от всички, които са решили да стават милионери, като експериментират грешни комбинации от единици и нули върху нашия окамшичен гръб.Чакам отговор тук, но подозирам, че безхаберието ви е токова голямо, щото няма да мирясате, докато не ви награби закона. Аз ще дам всичко необходимо за тази справедлива кауза. Имам го.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате демонстрационна версия. Тествате. Ако Ви хареса - купувате. Ако не Ви хареса - не купувате. С това се можете да си проверите изискванията още преди да сте дали и една стотинка.

Ние си ценим труда, затова след като сме положили съответен труд, той следва да бъде заплатен. Без значение дали това е нова програма, ново работно място или нова актуализация.

В лицензионното споразумение са описани правата и задълженията, които Вие имате при използване на този продукт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
thelaw

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 13:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали не смятате, че след като аз съм се захванал с тази работа, модела на елементарно демагогстване е достатъчно силен аргумент ? Бях сигурен, че ще приемете предложението ми като поредния досаден постер, но трябваше да получа доказателство за съмненията си, че действате целенасочено срещу правата на потребителите. Няма да се аргументирам повече, това вече съм направил в молбата, която дооформям в момента. Не за вас, а за обърканите от вас потребители на този форум искам да подчертая: 1. Тестовия период не сваля отговорността ви за скрити производствени дефекти в продукта, които подребителят няма как да научи, защото те се проявяват след определен експлоатационнен период и в определена експлоатационна ситуация, която в тестов режим няма как да се симулира.
2.Откриването им и признаването им, както и тяхното отстраняване в следващата версия е труд, които сте положили след като вече сте взели парите от клиента за уж работещ с описаните характеристики продукт и е абсурдно да искате за това пари втори път или още няколко пъти - т.е. казано елементарно и лаишки: записано е подробно какво може да прави програмата , ако платя и не може, не би трябвало да ми се жалвате, че сте положили много труд за да я оправите, та да го може, който труд отново да ви заплатя. Вие обичате примерите. Ето ви пример: Искате да си купите Тойота или Мазда и ви дават Тойотата за тест драйф, хареса ви и я купувате. Ще се съгласите ли, че е нормално да ви накарат преди покупката да подпишете споразумение подобно на това,което пробутвате на клиентите си и ако в следващата една или две години разберете, че са ви продали автомобил със скрит дефект (дефекти),за който компанията в последствие е разбрала, че е сериен, да ви поискат допълнително пари за да ви го отстранят или да ви посъветват да си купите новия модел, в които този дефект вече е отстранен? Абсурдно ще ви се стори нали.?А искате на своите клиенти да пробутате това все още вървящо само в бананови републики оправдание. Не, господине, трябва да отговаряте за всички нанесени вреди, загубено време, пропуснати ползи, за всички физически и психически щети нанесени на клиентите ви по ваша вина, при това призната постфактум. С вас в този форум приключих. Добрата новина е, че скоро ще станете известен и в други среди, освен в браншовата ви. Хора, четящи това, достатъчно интелигентни сте, за да не допуснете да постъпват и с вас, като че сме в 19 век. Бъдете будни и активни, за да живеят вашите и нашите деца в по-добро място. Пишете за това, което се е случило и при вас когато сте закупили програма от Микроинвест. На имейл: thelaw@abv.bg . Гордейте се,че сте събудили роба и съвестта си, за останалото ще се погрижем ние !
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 14:08    Заглавие: Отговорете с цитат

А можете ли да ги изброите тези скрити "дефекти"?
За да не се окаже, че се опитвате да си препечете филийки с ютията...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
thelaw

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате ги изброявани стотици пъти в този форум от стотици клиенти. Навсякъде, където вие или ваш служител отговаряте: "Да, разбрахме за този проблем, ще бъде оправен в следващате версия", това е вашето признаване на дефекта. Сам ги намерете и пребройте. Ако ви е трудно така, може да пробвате от справката за нови версии.Там подробно е описано за няколкото години, в които смело продавате, колко и какви дефекти сте забелязали и отстранили. Ако искате да ви изброя и незабелязаните, непризнатите и неотстранените, ще трябва да ми предложите хонорар, и без това до преди година-две ви давах безплатни сигнали за куп проблеми.Не си спомням да сте ми благодарили, обикновено ругаете по най-учтивия начин на който сте способен, но после пак си оправяте проблема, който съм ви помогнал да откриете. Но нещастните хора, които са си платили за да си го купят (имам предвид проблема), плащат и плащат за да си го откупите обратно, т.е. да го отстраните. И аз плащам редовно, за да си купя новата версия, в която са оправени дефекти на старата, но са вкарани нови, за които ми се налага да чакам още няколко версии, да си платя пак и така въртележката, на която сте ни качили движи безкрайно и безнаказано вашите Мазди и Тойоти, които обаче искате да са безупречни и да имат безплатна гаранционна поддръжка от търговеца срещу появили се в процеса на експлоатацията производствени дефкти. Вие искате да има двоен стандарт господине, както повечето хора, които безнаказано нарушават законите в тази държава. Това повече не се търпи. Ако пък почуствате, че ви гризе нещо непознато, наречено съвест или сте решили да направите завой в посока зачитане правата на вашите клиенти, можете да ми зададеде въпроса: "какво според вас трябва да направим?". Ще ви кажа. Безплатно. Може това да ви направи мъничко по-малко богат, но със сигурност ще се почувствате по-почтен.
Върнете се в началото
Santorin

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 15:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се предварително, но не можах да се въздържа:

Very Happy Very Happy Very Happy

Добре е, че във форума се появява от време на време по някой олигофрен да ме забавлява. Стига само работа, малко фън си требе!

„Законът”Exclamation Така може да се кръсти само някой мегаглупендър и теракомплексар. Абе, шушумиго, ти нямаш 20 лв. а си тръгнал Тойоти и Мазди да купуваш! Ако имаш някакъв мозък просто си прочети тъпотиите които си написал и отиди да се прегледаш. Това е стилът на бетонната тиква, която цял живот не е свършила истинска работа за 5 ст. , защото си мисли, че подобни драсканици са работа. Като един профайлър-аматьор ще ти направя един психо портрет – към 50 годишен, 1.70 м. макс, работил цял живот по разни държавни /общински/ службички като юрисконсулт или прост чиновник, започнал сравнително отскоро в частния бизнез като наемник с много малко отговорности, едната от които е да прави справки от склада, но явно и с това не можеш да се справиш. Оттук най лесното – вината е на някой друг и се почва по простата схемичка – цялото време и енергия се хвърлят в доноси и правене на кал. И резултатът какъв е – едно голямо ..... Работа не трябва да се върши, това е мръсна дума за теб. Така си представям нещата, може и да греша, но определено този профил ти отива.

За да напиша и нещо конструктивно все пак – една дружеска констатация – като искаш да навлезеш в дълбоките води на съдебната ни система при големите акули, първо се научи поне да плуваш, че май и в това хич не те бива, а те мнооооого хапят пущините.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
help112

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Еее, и аз не мога да не се намеся. Къде са в този форум администраторите? Такъв помиярски език е недопустим тук, а за заплахите най-отдолу да не говорим. Какъв е този нещастен пудел дето се е разджафкал и какво го бърка това, че някой казва нещата такива каквито са, та да го заплашва. Къв си ти бе – анонимен акаунт на Микроинвест служител, обикновен гъзолизник или другото лице на самия В.П. ? Много филми си гледал, момче младо, за акули и мафия. Скрий се в анонимната си дупка и само гледай как акулите се ръфат, а акълите ги остави да ги дават тези, които ги имат, ти определено не си в категорията на опонента си. Смело thelow, хубаво е че има тук-там такива като теб, иначе такива като тоя Санторинчо, още щяха да лижат гъзовете на фесовете и щяха да са предали всеки Левски. Заключете тази тема, че ми се повръща от помияри като предния.
Върнете се в началото
Administrator
Site Admin
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 16:24    Заглавие: Нарушаване на правилата на форумите на Microinvest! Отговорете с цитат

Приканвам всички да спазват правилата на форума на Microinvest, за да не се налага да има изключени потребители!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 08, 2008 20:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Опаааааааа?
IP адреса на Help112 и thelaw е един и същ. Първо си пишете мнения и после от друго име се подкрепяте или по случайност използвате един и същ компютър?

Нека да поставите "реален" дефект в програмата. Тогава бих дискутирал по същество.

И един пример, който Ви опровергава за цитираните от Вас марки автомобили:
Да, аз карам последен модел Mazda RX-8. Много класен автомобил. Но всички произведени автомобили от този модел имат сериозен фабричен недостатък: При студен двигател, ако запалите двигателя и го загасите в рамките на 20 секунди, след това около 5 минути не можете да го запалите отново. Причината е задавяне на Ванкеловия двигател. От Mazda знаят за този проблем, но не могат да го отстранят нито гаранционно, нито извън гаранционно. Дори и не се опитват. Затова автомобилът се продава с кратка бележка: "След като запалите автомобила го оставете да работи около 1 минута или изминете поне 250 метра, преди да изгасите двигателя отново". Това упътване върви с комплекта документи, които се дават след като си купите колата. Прави ли това марката по-лоша, при положение, че AutoBild я слага на първо място за най-надежден автомобил за 2007 година?

Как бихте коментирали Mazda? Бихте ли ги съдили? Според Вас това би било направо углавно престъпление на цялата корпорация!
Върнете се в началото
Santorin

МнениеПуснато на: Чет Окт 09, 2008 10:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно гърбът на някои хора не е окамшичен достатъчно...

Аз се извиних предварително, просто подобни хора ме изкарват от кожата.

Списък на използваните от мен думи чието използване евентуално е нарушение на правилата:
„олигофрен” – човек в състояние на умствено недоразвитие, т.е. на вродено или рано слабоумие с три степени (идиотия, имбецилност и дебилност), което е винаги израз на органично увреждане на мозъка.
„шушумига” – синоним на мижитурка, безличен, никаквец, незначителен, мухльо
„мегаглупендър” – жаргон за много глупав човек
„теракомплексар” – жаргон за човек с много силно чувство за малоценност

Заключението на постинга ми в никакъв случай не може да се тълкува като заплаха.

Ако администраторът счита, че съм в нарушение, да ми изтрие постинга или да ме банне. Това ми беше първият и надявам се последният постинг в този стил.

А на другия тиквеник (баница с тиква) само мога да му декларирам, че нямам никакви финансови и морални ангажименти към Микроинвест, нито имам някаква финансова изгода от който и да е да пиша във форума. Моралната си е за мен лично и спирам дотук.
Върнете се в началото
help112

МнениеПуснато на: Нед Окт 12, 2008 09:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Павлов,това,да лъжете безочливо за всичко,се е превърнало във ваш стил. Имам над 10 PC, 3 лаптопа, 4 входа за интернет достъп, 2 от които за мобилен, отдавна се знаем с вас и зная че следите IP-тата на кореспондентите си. Защо си измислихте тази история за IP-тата? За да спечелите народната(т.е. на гъзолизниците на марката ви) любов и да предизвикате презрение в останалите, към тези,които са дръзнали да се жалват от безобразията ви.Аз ще бъда свидетел на thelow, ако той ви съди и ще ни видите заедно, а надявам се и не само нас.Кореспондираме доста хора от различни градове, дано не ги сплашвате и тях с разни трикове. А иначе по същество: Каква ли е вашата дефиниция за реален дефект?Като стартирам програмата да се разцепи компютъра на две?Явно не става въпрос за 10-тината,които оправяте във всяка нова версия.Явно не става въпрос и за тези,които много пъти и с дни сме се мъчили да оправяме с дистанционнен сервиз и в 50% от случаите приключваме с: "Това колегите ще трябва да го проверят и ако и при нас го прави, ще го заложим за корекция в следващата версия".Но не е ясно в коя от следващите.Ваши служители лично са ми казвали: "А защо не се върнете на по-предна версия.Да, тук има добавени 2 хубави нови опции,но пък има проблем с касата или с импорта или с ревизията", и така е всеки път; казвам им: "Ами аз чакам от 2 месеца новата версия,защото ми обещахте,че ще оправите това и това, а сега ми казвате да мина даже още една назад. Но явно ви е по-лесно да говорите за единствения сериен дефект на Мазда, вместо за множеството ваши, щом така охотно подменихте темата. Ако това за вас е примера за коректност към клиентите, то не е лошо тогава да го вземете на 100%.Поставете и вие предупредителен прозорец при стартиране на програмата: "Ако сте свикнали как да се оправяте с дефектите на изпозвана от вас версия, моля, не си купувайте следващата, защото ще ви се налага да свиквате и да решавате нови." Това ще ви доближи от хиляди,на няколко светлинни години от Мазда и др. големи и коректни компании.
Върнете се в началото
VMRO

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 12, 2008 11:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!Следя редовно форума на складпро.Регистрирах се само за да ви кажа,че това което казват господата е истина.не искам да споря и да ме нападате.И ние имаме подобни проблеми,когато сменяме версиите а го правим уж за хубаво.мисля че от фирмата трябва да дават конкретни отговори а не да ни занимават с техните Мазди.
Върнете се в началото
thelaw

МнениеПуснато на: Пон Окт 13, 2008 13:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиша специално на господина,който се гърчее.Доброто ми възпитание,което явно на него му липсва,ме въздържа от комeнтари по отнощение на двете му изключително непристойни “изяви” в този форум, който нито е за некадърни профайлъри, нито за неграмотни жаргоно-филолози, като си давам сметка,че това може да бъде само една измислена специалност,в която хулиганският език на един човек да намери и тълковно-филологическа подкрепа от самия него,което всъщост е еманацията на неговия цинизъм.Този форум е за предложения и въпроси свързани със склад про, така че, моля, от името на потребителите, какъвто съм и аз, да се придържате към тази идея.А иначе, ще използвам трибуната, за да махна извратената и грешна представа за себе си в същия този малък субект.Нямам навършени 25, студент съм по право, последна година. Завършил съм МГ- програмиране и помагам от няколко години в бизнеса на баща ми. Виждал съм много складов софтуер, този му го препоръчах аз, но тогава не знаех, че всеки месец ще се налага да се борим с нови и нови бета версии. Работим във фирмата от сутрин до вечер, нямаме и секунда в излишък, но си позволявам този разход на енергия и време,само защото господата от Микроинвест упорито и години наред отказват диалог и демагогстват около проблемите и около предложенията ни. Не членувам в партии, не съм работил никога за никого друг освен за фирмата,чиийто управител е баща ми. Висок съм 1.88, тежа 95кг, и ако иска да провери дали ме е страх от акули, може да си уреди среща с мен; ако иска да си вземе и акули.И-мейла ми го има в по-предните постинги.
Върнете се в началото
Петър Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Окт 15, 2008 08:49    Заглавие: http://www.microinvest.net/phpBB2/viewtopic.php?t=5275 Отговорете с цитат

http://www.microinvest.net/phpBB2/viewtopic.php?t=5275
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети