Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Добре дошли!
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Administrator
Site Admin
Site Admin

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 11:25    Заглавие: Добре дошли! Отговорете с цитат

Уважаеми клиенти,

Очакваме Вашите предложения, въпроси и коментари относно публикуваната Beta версия на Microinvest Invoice Pro.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nassko
Гост

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 15:41    Заглавие: Microinvest Invoice Отговорете с цитат

Здравейте чудесен продукт ,но има ли възможност да се вземе базата с данни от Microinvest Invoice
Върнете се в началото
saint

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали бихте обяснили как се инсталира? По-точно какво се пише за сървър, юзер и парола? Пробвах какви ли не варианти и винаги ми казва, че няма връзка със сървъра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
saint

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 16:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали бихте обяснили как се инсталира? По-точно какво се пише за сървър, юзер и парола? Пробвах какви ли не варианти и винаги ми казва, че няма връзка със сървъра.
Върнете се в началото
eviga

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 16:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте !
Поздравления за новия INVOICE !
И при мен изписва - няма връзка с базата данни !
SQL сървъра е инсталиран и работи ( Склад PRO работи с този тип).
С ConfigureInvoiceProSQLServer има връзка, но при стартирането на програмата - няма връзка. Какво още трябва да се направи?
Програмата е инсталирана е като сървър. ОС Windows XP SP 3.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 17:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато е инсталиран Microsoft SQL сървър е необходимо да въведете данните за връзка (адрес, потребител, парола), като използвате и менюто "Създаване на фирма".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
eviga

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Въведени са и там, но Бутон ЗАПИС не е активен
При създаване на фирма - бутон Създаване не е активен
Върнете се в началото
saint

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно така. При мен също не е активно. Пробвах на работна станция с Windows 7 и SQL Express, както и на сървър с Windows 2003 и MS SQL Standard.
Върнете се в началото
gof

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 18:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако става дума за ФАЙЛ->НОВА ФИРМА->"Име на фирмата" от там се създава без проблем, както и от ИНСТРУМЕНТИ->НАСТРОЙКА->БАЗА ДАННИ->СЪЗДАВАНЕ НА ФИРМА->НОВА ФИРМА->"Име на фирмата". Опитах с около 10 имена.
Върнете се в началото
saint

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 18:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз нямам достъп до Файл. Инсталирам програмата като сървър и след това ми иска конфигуриране на SQL. Трябва да се въведат сървър, потребител и парола. Каквото и да сложа, казва, че няма връзка със сървъра. Ако го затворя и след това стартирам програмата, имам само настройки и там ми казва, че няма връзка със сървъра. Има меню Нова фирма, но не може да се създаде. Горните менюта са ми неактивни и не това с настройките не може да бъде затворено.
Върнете се в началото
gof

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитайте като създавате фирма и правите настройка на сървъра да сте с акаунт на администратор sa на сървъра
Върнете се в началото
saint

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 18:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, аз го правя с администраторски акаунт, но не е SA. Нов ли трябва да направя? Ти с такъв акунт ли я инсталира и каква операционна система ползваш?
Върнете се в началото
gof

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 19:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че е коректно да изчакаме колегите от Микроинвест да внесат повече разяснение, иначе OS-Windows XP Pro SP3
Върнете се в началото
saint

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 19:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си. Благодаря ти.
Върнете се в началото
Васил Василев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 29, 2009 21:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!

Съобщението "Няма връзка със сървъра!" отговаря на случая, когато продукта, използвайки комбинацията от име на сървър (например "localhost"), потребителско име (например "sa") и парола (например "t0vaEpar!ola"), не може да осъществи физическа връзка към MS SQL Server.

1) Ако работите със сървър, който се намира на машина, различна от вашата, моля проверете дали Firewall настройките са зададени правилно т.е. да са добавени изключения за изпълнимия файл на SQL Server (напр. sqlservr.exe) и за порта, на който работи инстанцията (по подразбиране това е 1433).

2) Ако работите със сървър, който се намира локално, моля проверете точния адрес на сървъра - възможно е да е със (напр. localhost\sqlexpress - много е важно наклонената черта да е ляво наклонена) или без (напр. localhost) инстанция. Това важи и при работа с отдалечен сървър. Препоръчително е, когато сървъра е локален, за адрес да се използва ключовата дума "localhost", а не IP-адреса на компютъра.

Възможно е дори и да има физическа връзка със сървъра, също да не може да се създаде нова фирма. Тогава съобщението за грешка е "Липсват сървърни компоненти!". В този случай трябва да стартирате ConfigureInvoiceProSQLServer, който се намира в папката, където сте инсталирали Invoice Pro.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети