Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Относно АРХИВИРАНЕ
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SISSA

МнениеПуснато на: Сря Фев 02, 2011 10:38    Заглавие: Относно АРХИВИРАНЕ Отговорете с цитат

От вчера работя с Делта про и не можах да повярвам, като видях че няма опция за архивиране. От регионалният офис ми съобщиха, че трябва да си закупя за близо 70лв. тази опция. Честно казано горчиво съжалявам вече за това че минах към новият ви продукт, освен хилядите неудобства за които си платих доста по-скъпо, накрая се оказа че трябва още и още да плащам. Всичко друго приемам, но да не мога да си защитя труда вече е прекалено. И да, варианта да влизате в компютъра ми през интернет не е решение. До сега не съм срещала друг софуерен продукт без възможност за запазване на данните. Като прост потребител се обърках защо старата програма беше по-евтина и доста по-добра, а сега трябваше да мина на по-скъп вариант с доста по-лошо качество.
Доверих ви се, защото работя с вас от 2007 и смятах, че новото е за по-добро (както винаги до сега е било), но уви и вие сте като всички.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор Цветков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Фев 02, 2011 13:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В новата Делта Про е въведена нова технология за съхраняване на данните с използване на SQL сървър. Този подход е много по-надежден от стария и ще доведе до много по-сигурно съхраняване на вашите данни, както и до много по-бързата им обработка. В този смисъл, вашите данни са защитени и нямате повод да се притеснявате. Ако искате да извършите архив на фирмите на друг физически носител, можете да използвате за това вградената функционалност на SQL сървъра, чрез безплатния инструмент на Microsoft, който можете да свалите от тук:

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=08e52ac2-1d62-45f6-9a4a-4b76a8564a2b

Не сте длъжна да заплащате допълнителна сума за тази цел. В допълнение ние сме разработили специален продукт Архи Про, с който се стремим максимално ви улесним. Архи Про може да работи с всички нови продукти от серията Про, което означава, че инвестицията ви е еднократна.
Върнете се в началото
miro7874

Местожителство: Карлово

МнениеПуснато на: Сря Фев 02, 2011 18:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм на това мнение, че е неудобна програмата. Днес я подкарах в реални условия с една купчина фактури за покупки на стоки и въвеждането е много по-добро от делтата- филтрира стоките, не е необходимо да избираш сметка първо за количество после за стойност, филтрира контрагентите по произволна част от името или по еик, попълва данни за контраген само по ДДС номер... На мен ми е много удобна програмата и бързо се работи.
Върнете се в началото
Петър Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 03, 2011 09:27    Заглавие: Отговорете с цитат

От името на целия екип - благодаря Ви за положителното мнение! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SISSA

МнениеПуснато на: Чет Фев 03, 2011 14:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви за отговора, сега свалям, това което казвате. За съжалеине от регионалният офис не ми казаха това, представиха нещата по начина който съм описала и това доста ме възмути. Относно програмата, редовно се информирам, че планувате подобрения, но е факт че опции с които съм свикнала в работата си (и най-вече са ми спестявали време) със старата липсват и това я прави все още неудобна. Относно контировките - спор няма определено са по-добри, а опцията с разплащането е нещото което ме накара да закупя продукта.
Върнете се в началото
Тодор Цветков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 03, 2011 14:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Безплатният инструмент на Microsoft изисква малко техническа подготовка свързана с MS SQL сървър, която повечето ни клиенти нямат. По тази причина, обикновено офисите ни, включително и централния, препоръчват за архивиране да се използва Архи Pro. С него нещата са максимално опростени и удобни за работа и не се изискват практически никакви технически познания.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 03, 2011 15:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Като съвет мога да кажа, че новите технологии изискват и нови знания. Всички искаха да работим с SQL сървър, ние ги послушахме. Сега вече трябват инструменти за управление на този SQL сървър и някои от задачите имат други решения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Traykov

МнениеПуснато на: Пон Фев 07, 2011 12:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Как точно се архивира с този SQL serve
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Фев 07, 2011 12:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Има 2 основни технологии:
1. Чрез Management Studio за SQL сървър. Там има функция Backup и съответно Restore.
2. Чрез Microinvest Архи Pro. Там всичко е улеснено за стандартен потребител в България.
Върнете се в началото
s

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2011 13:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато името на фирмата е изписано с кавички, Архи Про не може да архивира, като вади съобщение за некоректни символи.

Как да процедираме при вече съществуващо в Делта Про име с кавички?
Върнете се в началото
Явор Славчев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2011 14:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, този проблем е известен. Ще бъде коригиран в следващата версия на Архи Pro. Засега решението е името на базата да бъде ръчно коригирано в SQL Server-а, но това е най-добре да се извърши от наш технически специалист.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
s

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2011 15:41    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК, ще чакаме.
Върнете се в началото
dessittta

МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2011 15:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Работя с вашите продукти, а и ги препоръчвам на моите клиенти и като цяло бях доста доволна от вас, но реших да премина към Делта Про и от вчера се блъскам с така наречения SQL сървър. Явно ще ми се наложи или да изкарам кратък курс или ще трябва да прочета доста по темата със SQL, но незнанието не е оправдание, просто ми стана интересно кои са тези "всички" които са искали Делта про да е със SQL сървър, като по горния коментар вашия колега казва, че повечето от вашите клиенти не могат да работят с него?
Върнете се в началото
s

МнениеПуснато на: Сря Апр 06, 2011 16:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става въпрос за това, че искат точно и конкретно SQL Server, а искат възможности, сигурност и бързодействие които могат да се постигнат само с SQL и са абсолютно недостижими с Access.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2011 21:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Как точно очаквате да работите с SQL сървър? Това е сървърна програма, която управлява данните. Тя няма определени функции за работа на ниво потребител. SQL сървърът работи на фонов режим и Ви осигурява управлението на данните. Точно както един драйвер за принтер осигурява печата. Не го виждате, не се интересувате от него, важното е да е инсталиран правилно.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети