Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Наистина ли в СКЛАД не може да се редактира?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
M_MARKOVA

Местожителство: 19

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2011 12:58    Заглавие: Наистина ли в СКЛАД не може да се редактира? Отговорете с цитат

Здравейте!
От двадесетина дни работя с трите продукта на Микроинвест - Делта, ТРЗ, Склад. Справям се сама, с указанията, които имам за софтуера.
Задавам сигурно елементарен въпрос , но никъде не открих отговор как да си помогна.
При извършена продажба в Склад, последвал обмен в Делта, фактурата не се появява никъде в архива на последния модул.
Открих, че в базата на Склад въпросната фактура стои с обозначение за вид на документ "Б", т. е. касова бележка. Допуснала съм някаква елементарна грешка при записа на продажбата в Склад, или евентуално при обмена. Моля, за помощта ви, как да променя вида на документа?
Анулирането на документа в Склад (с или без възстановяване) не ме удовлетворява и се въздържам да го направя. Продажбата съдържа над 100 бр. артикули от склада и е на стойност хиляди левове, би отнело време да я създавам пак.
Благодаря ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GADJEVA

Местожителство: ШУМЕН

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2011 14:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, много бих искала да съм Ви полезна - дано се получи.При така поставения въпрос, ако вече сте направили импорт на продажбите в Делта, там трябва да имате въпросния документ, като вид документ - ОП или Б.От редакция, избирате № на контиране и правите редакция на вида на документа.Това за Делта ще Ви промени вида на документа. В Склад ще се опитам да ви дам само възможно решение, защото работя със Склад про и операциите трябва да са аналогични. Отивате на Операции, избирате Фактуриране, Издаване на фактури. Намирате въпросния документ и извършвате фактуриране.Желая успех.Пишете какво става, да мислим отново ако не се получи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
M_MARKOVA

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2011 18:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Много Ви благодаря!
Това с фактурирането в Склад бях го направила, както и обмен в Делта, но никъде в Делта не виждах фактурата (между впрочем - направи ми впечатление, че при първия обмен, получих съобщение "Експортът е направен", а втория път - "Беше експортиран един документ). Може би не съм запаметила нещо.
Коригирах отново вида на продажбата в Склад като фактура. Извърших експорт. После намерих контиранията в счетоводния модул и им смених датите, тъй като в Склад останаха с 09.04.2011. Така влязоха в дневника по ДДС и в хронологията на м. 03.2011.
Странно е, че всичко това опитвах да правя и преди, но явно греша в последователността. Да не говорим, че работя две фирми, предварително проверих да не съм експортирала от едната в счетоводството на другата, всъщност не знам дали това е възможно, дано да не е.
Crying or Very sad
Сега остава да се надявам, че не съм дублирала нещо. Ще видя и дублирани фактури.
(Като експортирах от ТРЗ заплатите - също не виждам контиранията - сега ще ги потърся в м. април и тях )

Отново благодаря много - за отзивчивостта Ви и отделеното време.
Аз съм счетоводител по професия, работила съм с различни програми, Микроинвест ми се струва добра и нетрудна, но като всеки първи път... се оплитат конците...
Желая ви хубава вечер, бъдете здрава!
Върнете се в началото
GADJEVA

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2011 19:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, радвам се, че нещата се оправят и напредвате бързо в усвояване на програмите, които наистина са много добри - работи се лесно и са много прегледни според мен.По проблема с датата на фактурата в Склад, мисля, че може да се редактира- от бутон Редакции- доколкото си спомням - отдавна работих с тази програма.Проверете продажбите си за м.Март, защото може да е останало като документ експорта на касовата бележка.В дневника няма да влезе, но в продажбите може би.Ако е останало, ппросто изтрийте това контиране. За експорта от ТРЗ - при експорт в Делта, импорта е на м.Март , когато натиснете бутон "Контиране"- изберете дата от м. Април.Успех!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Апр 09, 2011 20:08    Заглавие: Отговорете с цитат

В Microinvest Склад има операция "Фактуриране от Касови бележки". Това ще Ви свърши работа, но обърнете внимание, че е вероятно номера на документа да се промени защото отделните документи си имат собствена номерация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
M_MARKOVA

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2011 10:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, действително открих дублиран запис на продажбите - като фактура и като касов бон, съответно изтрих излишния.
Г-жа Гаджева, г-н Павлов, благодаря отново за помощта ви!
И понеже сте много любезни, искам да попитам още нещо Laughing :
каква е защитата от повторен експорт на създадени документи в Склад - съответно към Делта? По някаква причина (вероятно някоя моя грешка), това ми се случи веднъж - експортирах вече експортирани документи. Добре, че в Делта се трие чудесно Laughing
Върнете се в началото
GADJEVA

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2011 12:31    Заглавие: Отговорете с цитат

За да не повторите експорта, след като сте го направили веднъж,изтрийте файла export.txt от там,където е записан и от където го екпортирате в Делта - при мен е на диск D: папка e :MIKRO
Що се онтася до триенето на контировки,сигурно сте открили,че могат да се трият много едновременно, аз бях забравила как ктава,но от форума ми напомниха. Успешна работа Smile
Върнете се в началото
M_MARKOVA

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2011 08:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, не съм открила, та вчера изтривах 52 броя един по един...
Sad
Върнете се в началото
GADJEVA

МнениеПуснато на: Вто Апр 12, 2011 09:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Изтриването на много контировки става така- намирате контиранията за изтриване,натискате клавиш Ctrl и го задържате, с мишката ги маркирате- да се оцветят в синьо и натискате бутон "изтриване".Много бързо и лесно, но през Март в бързината и аз бях забравила как става, но колегите от форума помогнаха. Успешен ден!
Върнете се в началото
M_MARKOVA

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2011 10:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Това открих междувременно, преди да прочета съвета Ви, но много благодаря!
Весели Великденски празници!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети