Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Предложение отново за склад про

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dazdan

МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2011 22:43    Заглавие: Предложение отново за склад про Отговорете с цитат

1во мое предложение: Автоматичната дата при издаване на фактура да бъде системната дата (тази на компютъра), а не работната (тази, която съм си избрал да работя в момента от други>календар).Защото - използвам цитата от предишните мнения :
Виктор Павлов написа:
1. Това глобално противоречи на счетоводните принципи ...

т.е. днес да издам фактура с дата различна от днешната.

2. Да се направи защита при издаване на кредино известие - без да се посочи фактурара, да не може да се продължи към запис на документа.

3. Справка в програмата (не в потребителските справки) за задължението на 1 клиент.
Пример: Към клиент Х има 10 продажби по 100 лв (с 10 фактури по 100 лв) и 2 кредитни известия за 20 лв.
т.е. дължи ми 80лв (той на мене 100лв, аз на него 20лв)
Според Вас - мога ли да направя 1 бърза справка, колко ми дължи или трябва да направя няколко справки, за да стигна до цифрата 80лв според примера?

4. Същото като т.3, но да става въпрос за верига от 25 обекта. Става въпрос за около 250-500 продажби и 20-50 кредитни известия за период от време - 1 седмица (за 1 клиент или група клиенти).
Фактурите са по сметка и аз питам, може ли с 1 справка да разбера точно какво е задължението на клента.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Апр 22, 2011 10:59    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Предложението не е логично и се отхвърля. Има много фирми, които обработват документите един път седмично и ги разнасят по дати. Смяната на днешната дата може да е невъзможна, особено за потребители в Домейн. Не представлява трудност да избирате правилната дата от лентата на продукта, това е само удобство, не е ограничение.
2. Предложението е логично, но мисля, че имаше фирми, които го използват. Нека да разгледаме всички вероятности. Най-добре ще е да поставим предупреждение, това би решило задачата.
3. Да, можете. Не си спомням коя е справката, но има точно такава.
4. Да, можете. Същата справка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
backinblack

Местожителство: Талибания, Фолксити

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не пускам нова тема за склад про, та за ограниченията на достъпа в на потребителите, мисля че ще е много добре да въведете една забрана, потребител от едно ниво да може да ограничава достъп само на потребители от по-долно ниво и така потребитела от най-горно ниво(собственник или администратор беше) да бъде без право на ограничение, защото докато си цъка и експериментира и може да си заключи достъпа изобщо до базата, а и достъпа на другите потребители от тази група!
В една друга складово счетоводна система, ограничението на достъпа е подобно на вашето, но ако се използва, задължително първия юзер е от група администратори и на тази група не се въвеждат ограничения!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 22:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Програмите работят точно по начина, по който сте написали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
backinblack

Местожителство: Талибания, Фолксити

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 22:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Разглеждал съм само Линукс версията и предположих, че и в Уиндоус версията работи по начина по който успях да си заключа базата!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети