Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

конвертиране на базата към по висока версия (склад про)
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 22:29    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Извинете, но в кой продукт е включен лиценз за MySQL? Сървърът се инсталира по инициатива на потребителя, при това отделно. Документация за инсталиране на MySQL въобще не трябва, той може да се изтегли и инсталира чрез средствата на самата операционна система.
2. На сайта е описано, че базата на Warehouse Open е 100% съвместима с Microinvest Склад Pro.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
backinblack

Местожителство: Талибания, Фолксити

МнениеПуснато на: Съб Май 21, 2011 13:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
1. Извинете, но в кой продукт е включен лиценз за MySQL? Сървърът се инсталира по инициатива на потребителя, при това отделно. Документация за инсталиране на MySQL въобще не трябва, той може да се изтегли и инсталира чрез средствата на самата операционна система.

Разглеждал съм ундоуския склад про, но в демо режим няма възможност да се пробва с mysql и от въпросите и оговорите преди мен си помислих, да не би да се използва комерсиален лиценз за ундоуския вариант на склада!?

Цитат:
2. На сайта е описано, че базата на Warehouse Open е 100% съвместима с Microinvest Склад Pro.

Това мълчаливо конвертиране на базата не е добре!
1) Всеки нормален софтуер(без разните шпионски и тем подобни) когато променя нещо по системата необратимо предупреждава и без потвърждение от юзера не извършват промени! Това нещо създава у потребителя скрити помисли, дори и да ги нямате!
2) Как бихме процедирали при една хипотетична ситуация, че имам 3 компютъра със закупен лиценз преди няколко месеца и съм решил да добавя още едно работно място, но актуализациите на другите три са изтекли, но не съм ги подновил защото нямам нужда от допълнителните възможности които са добавени през това време, инсталирам новото работно място с нова версия купувам си лиценз без да знам за това НЕНОРМАЛНО действие и другите ми 3 места увяхват и съм принуден да платя за актуализация!?
3)Уарехаусопен не се актуализира автоматично и тука ми идва нещо друго притеснително, едновременно ли излизат новите версии на програмата за линукс и ундоус, за да няма разминаване с версията на базата при работа в мрежа от компютри с различна ОС!?
Ако не излизат заедно, няма ли да ми увяхнат временно линукските работни места заради различна версия на базата, до като излезе и нова версия за линукс!?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Май 21, 2011 20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

backinblack написа:

Това мълчаливо конвертиране на базата не е добре!
1) Всеки нормален софтуер(без разните шпионски и тем подобни) когато променя нещо по системата необратимо предупреждава и без потвърждение от юзера не извършват промени! Това нещо създава у потребителя скрити помисли, дори и да ги нямате!
2) Как бихме процедирали при една хипотетична ситуация, че имам 3 компютъра със закупен лиценз преди няколко месеца и съм решил да добавя още едно работно място, но актуализациите на другите три са изтекли, но не съм ги подновил защото нямам нужда от допълнителните възможности които са добавени през това време, инсталирам новото работно място с нова версия купувам си лиценз без да знам за това НЕНОРМАЛНО действие и другите ми 3 места увяхват и съм принуден да платя за актуализация!?
3)Уарехаусопен не се актуализира автоматично и тука ми идва нещо друго притеснително, едновременно ли излизат новите версии на програмата за линукс и ундоус, за да няма разминаване с версията на базата при работа в мрежа от компютри с различна ОС!?
Ако не излизат заедно, няма ли да ми увяхнат временно линукските работни места заради различна версия на базата, до като излезе и нова версия за линукс!?

1) Ами да, предупреждава те ако знаеш коя версия си си инсталирал, като не знаеш - не пипаш ! Като ти спре хладилника, ти сменяш ли му мотора с неизвестен друг такъв ?! Звънни един телефон, има си централа, има си дистрибутори - ще ти обяснят новостите и ще те посъветват какво да направиш. А ако толкова се съмняваш пусни си един линукс рутер и виж програмата какви пакети навънка праща...
2) Ами просто когато сте си го купувал е трябвало да се обясни, че имате и други работни места и щеше да ви се каже да си инсталирате старата версия след като регистрирате продукта.
3) Ще ти увяхнат, но тук пак идваме на въпроса: Защо си инсталираме нещо без преди да сме го проверили ?
Аз имам едно много елементарно предложение - преди каквито и да е ъпдейти просто питайте. Лично аз няма да Ви откажа да обясня каквото е нужно.
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Май 21, 2011 22:47    Заглавие: Отговорете с цитат

@backinblack: Много ми е трудно да разбера дали Вие сте напреднал компютърен специалист или начинаещ потребител. Част от въпросите са много профилирани, но част от тях са на начинаещ потребител. Като пример мога да посоча следното - преди да се прави актуализация на каквато и да е програма се прави архив на базата от данни. А този архив автоматично елиминира всякаква опасност от несъвместима база.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
backinblack

МнениеПуснато на: Нед Май 22, 2011 09:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво значи компютърен специалист? Програмист, Администратор, хардуер? Оправям си се добре с нещата които ме интересуват. Обикновено чета и питам по форумите преди да реша да правя нещо(за това съм и тук)! Просто се натъкнах на нещо което според мен не е нормално поведение на един софтуер, но ако реша да се занимавам по-задълбочено ще го имам в предвид!

Горния пример го дадох като хипотетичен от гледна точка клиент който за собствени нужди се оправя достатъчно за да няма нужда от "специалист" за поддръжка на хардуера и софтуера или само за по-сложни неща!?

Цитат:
......Предоставяме възможността два или повече компютъра да работят с един и същи ключ /използването на един или повече продукта в къщи и в офиса/ до извършване на първа актуализация на някое от работните места.....

Това означава ли, че клиент закупил лиценз за актуална версия ще може да ползва стара!? Актуализирането и то ли е автоматично без потвърждение от потребителя!?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Май 22, 2011 16:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Под компютърен специалист разбираме човек, който е на "ти" с компютрите. Човек, който инсталира продукти, поддържа база от данни и знае каква е последователността при работа. Затова ни стана чудно от такива въпроси. Особено, че всички продукти имат различна версия на съхраняваните документи и при нов запис винаги използват последната версия на файловия формат. Ако желаете ще Ви дам и конкретни примери, например отворете файл на Word 97 с Word 2003 и го запишете. Според Вас какъв формат ще се съхрани, 97 или 2003?
Върнете се в началото
backinblack

МнениеПуснато на: Пон Май 23, 2011 01:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми отговорихте еднозначно на въпроса който възникна в моята картуна от това http://www.microinvest.net/?LoadPage=hardwarelicence.php описание!
Върнете се в началото
backinblack

МнениеПуснато на: Пон Май 23, 2011 02:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Под компютърен специалист разбираме човек, който е на "ти" с компютрите. Човек, който инсталира продукти, поддържа база от данни и знае каква е последователността при работа. Затова ни стана чудно от такива въпроси. Особено, че всички продукти имат различна версия на съхраняваните документи и при нов запис винаги използват последната версия на файловия формат. Ако желаете ще Ви дам и конкретни примери, например отворете файл на Word 97 с Word 2003 и го запишете. Според Вас какъв формат ще се съхрани, 97 или 2003?

Отговор: В какъвто формат съм си настроил програмата да ми записва новите файлове!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Май 23, 2011 08:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете, но аз не разбрах на кой въпрос не съм отговорил. Препрочетох още веднъж темата и не мога да определя въпроса.
Върнете се в началото
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Юни 24, 2011 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

backinblack написа:

...
Това означава ли, че клиент закупил лиценз за актуална версия ще може да ползва стара!? Актуализирането и то ли е автоматично без потвърждение от потребителя!?

Можете да ползвате колкото си искате стара версия, няма да имате затруднения или да изисква номера.
Не е автоматично - ще ви поиска номерче за актуализация.

Дори и със закъснение, отговорът си е отговор Smile
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети