Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Коктейл

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eviga_Ltd
Гост

МнениеПуснато на: Чет Яну 26, 2006 10:30    Заглавие: Коктейл Отговорете с цитат

Имам няколко предложения за коктейла, които са свързани с неудобства, констатирани от клиентите:
В търговски режим:
1. При продажба най-отдолу на стоковата разписка да се печата текущото задължение на клиента. Примерно може да се направи като настройка и клиента сам да избира дали да се печата или не. По този начин клиента може да избира между бързина и функционалност.
2. Добавяне на бележка към документ - бележката да се печата на матричен принтер както в текстов режим на печат така и в стандартен.
3. При плащане на неплатен документ, той продължава да стои в списъка с неплатените документи
В ресторантски режим:
1. При корекция на отворена сметка, корекцията да се печата на стандартен принтер

При импорт/експорт на операции, продажбите и доставките да се завеждат автоматично в касовата книга на приемната база (може да се направи и като опция, която да се избира по време на експорта)
Знам че това го има при дневния експорт, но когато клиента иска експорт за по-дълъг период, това е неудобство)
Да се сложи някакво оставащо време на индикатора за операциите (да знам докато трия период дали имам време да изпуша една цигара) Wink
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 26, 2006 12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Има го направено, разгледайте настройките.
2. В текстов режим няма да може. Прекалено сложно е да се направи и не е оправдано. За другите принтери - може да стане.
3. Това не мога да го разбера? Стои, но стойността му е 0 и прозореца се нарича "Разплащане", а не "Неплатени документи". Моля, напишете ни по-подробно.
4. Може да се направи за поръчката, пуснете Заявка за доработка. Аз лично съм силен противник на редакцията на документите, защото може да издадете на клиент бележка за една водка например, той да я плати а Вие да редактирате и приключите едно кафе, като по този начин ощетявате съвсем законно собственика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
eviga_Ltd
Гост

МнениеПуснато на: Пет Яну 27, 2006 11:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за бързия отговор! В тази връзка имам още няколко препоръки:
1. При импорт/експорт на операции продажбите и доставките да се завеждат автоматично в касовата книга на приемната база. Дневния експорт не върши работа, т.к. той е направен конкретно за централен склад, освен това не става за експортиране на по-голям период.
2. При корекция на продажба (и при включено автоматично производство) да има възможност съответно за автоматична корекция на производството (анулиране). Ръчното анулиране е много неудобно, защото върви с различна номерация и трудно се открива за конкретния документ на продажбата, освен това се губи време.
Благодаря!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Яну 27, 2006 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Направено е.
2. Не е лесно, защото Продажбата може да включва стоки, които са били произведени преди това и такива които са произведени на момента. А тези, които са били произведени преди това може да участват и в други продажби. Дано съм бил ясен...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети