Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Относно генерирането на баркодове..

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ge_oro

МнениеПуснато на: Вто Дек 27, 2011 17:29    Заглавие: Относно генерирането на баркодове.. Отговорете с цитат

Здравейте,
нов потребител съм на Склад Про и ЛАЙТ.
Видях че само в ЛАЙТ може да се генерират автоматично баркодове на номнклатурите които нямат. Във ПРО също може, но на всяка номенклатура поотделно (малко бавно става за по-голям брой номенклатури) и може да се избира между няколко вида баркодове.
На мен лично ще ми се налага често да импортвам номенклатури без баркодове и мисля, че ще е удобно да може в ПРО да се генерират автоматично на всички които нямат с възможност за избор на вида (аз ползвам EAN8), или пък във ЛАЙТ да може да се избира вид, там EAN13 се генерират автоматично, а той ми е голям за етикета..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Дек 27, 2011 17:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние имаме строго разделение на функциите.

Ако правите импорт - баркодовете трябва да се предварително въведени, те участват в определянето на стоките за да няма дублиране.
Ако решите да ги създавате самостоятелно - това може да се направи през Microinvest Склад Pro защото има различни шаблони и трябва да се проверява да не стават дублирания.
Ако работите в магазин и трябват много кодове едновременно - тогава генерирането става през Microinvest Склад Pro Light, което е търговския модул.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ge_oro

МнениеПуснато на: Вто Дек 27, 2011 18:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ясно...благодаря.
относно варианта за генерирането със Склад Про Лайт когато ми трябват много кодове едновременно дали е възможно да се избира между EAN8 и EAN13..
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Дек 27, 2011 20:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Не. Стандартът е EAN-13, докато EAN-8 се използва в редки случаи (индивидуално) и няма особена логика всички кодове да са по този стандарт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Атанас Попов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Дек 30, 2011 16:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В новата версия на UtilityCenter ще има генератор на баркодове, който е подходящ за случаи като вашия, когато се налага да се импортират много стоки без производители или вносителя да е предвидил съотвените баркодове. В момента се генерират баркодове по стандарта EAN13, подари причината, че почти няма баркод четец, който да не ги чете. Може да коментираме и за генерирането на баркодове по стандарта EAN8.
За повече информация може да се свържете с нас на office.varna@microinvest.net
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети