Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Импорт на ревизия
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2012 13:10    Заглавие: Отговорете с цитат

ако знете по точен метод ще се радвам да го споделите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
andrewa

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2012 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Не вярвам да има гарантирано точно решение, винаги нещо ще се обърка. Но като че ли не разбирате моето предложение: то не е свързано с извършването на идеалната ревизия (затваряме склада, инсталираме бар-код четци, тичаме в разгънат строй между рафтовете . . . ). Предложението ми е да се изолира една възможност за внасяне на допълнителни грешки като се елиминира влиянието на времето за въвеждане на ревизираните количества в програмата. Както отбеляза azrod то може да не е никак малко, освен това за да се скъси трябва да се бърза, да се остава след работно време за да се свърши тази работа в "реално време". Надявам се че програмисти които обработват прекъсвания ще ме разберат! Като се използва засечената в близкото минало делта за стоките, а не абсолютната им стойност, въвеждането може да не се извършва в реално време и това носи огромни удобства.
Такава колонка излиза при експорт на ревизията, защо да не се добави в екрана за импорт, а още по-добре - в екрана за въвеждане на операция Ревизия.

Снощи забелязах един пропуск (според мен):
- при ревизия могат да се въведат количества на стоки и доставна цена - ОК.
- количествата в склада и доставната цена се ревизират коректно (след преизчисляване на наличности/доставни цени) - ОК
- в справката за ревизия се виждат само количествата, но не и ревизираните доставни цени - това е лошо!
Излиза че някой може да ревизира доставните цени и после няма начин самият той или контролиращ го да провери какво е въведено.
Зад тази организация на справка Ревизия стои ли задна мисъл или си е просто недоглеждане? Ако е така, моля, оправете го заедно със справката за Ревизия в режим на репликация с MySQL.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stanyoh

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2012 15:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде да слезнем на земята, да запретнем ръкави и да свършим работа.
Аз мисля да ви поканя да видите как ще направите инвентаризация с лаптоп, ноутбук и пр. техники на нашата номенклатура. Как ще я направите в неделя. Не е нужно да се дават съвети за процеси които не са ясни на човек, а да се свърши работа в която го бива. Мисля, че при положение, че човека който ви пише за проблема се занимава с тази дейност , развива този склад и номенклатура от 19 години не е нужно да се реете в облаците. Доказано е от няколко обекта: нужно е да се въвеждат разлики а не количества. Ако все още не вярвате - канени сте на 28-29 ти януари да броите.
Колега на Andrewa
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2012 15:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Има още две решения
Взимате си локи токита и започвате да броите в реално време - това разбира се е в кръга на шегата.
Второто решение е :
ако сте достатъчно голяма фирма и наистина ви трябва толкова много тази промяна Микроинвест ако не се лъжа могат да извършват доработки срещу допълнително заплащане. Но това е въпрос който аз не мога да коментирам. По добре е да се обърнете към съответните компетентни лица от Микроинвест.
За кой град е поканата Smile сигурен съм че имате основателна причина да давете такова предложение аз бих дошъл ако ми е наблизо и не вали сняг.
Върнете се в началото
azrod

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2012 16:01    Заглавие: Отговорете с цитат

slavib написа:
ако знете по точен метод ще се радвам да го споделите

Да, не се работи през това време и се брои.
Мога да ти дам за пример софтуер, в който ако някой влезе в ревизия програмата изчаква всички останали потребители да приключат операциите си и заключва базата данни. Така са работили години наред + синхронизация на останалите складове с основния сървър фирма ТСМ, която имаше немалка наличност в основния склад и в 6-те си складове по областни градове...
0877/399177
Върнете се в началото
andrewa

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2012 16:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам възражения срещу платена доработка, ако МИ смятат че това е много частен случай и биха го направили само за да се удовлетвори наш каприз - плащаме си. Да кажат че може и да дадат цена.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети