Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

PDF-принтер - търся съвет или да бъде предложение

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vlado_simeonov

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Сеп 08, 2011 12:16    Заглавие: PDF-принтер - търся съвет или да бъде предложение Отговорете с цитат

Здравейте,

Моля предложете ми PDF-виртуален принтер , който да работи с продуктите Ви. А защо не и да се добави такава функция, ако няма разработена /за което се извинявам, ако не съм запознат напълно/.

Използвам НитроПДФ, но не се разбира нещо със шрифтовете и текста излиза на квадратчета.

Благодаря предварително!

Симеонов
Димитър Костов
Microinvest
Microinvest

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 08, 2011 12:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!

Пробвайте Bullzip PDF Printer. Безплатен е и работи нормално поне до колкото съм го тествал със старите ни продукти и с Pro серията. Никъде не ми е вадило квадратчета до сега.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Сеп 08, 2011 12:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте тук, има 35 милиона предложения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Niki72

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2011 10:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Да този Bullzip PDF Printer се справя с кирилицата в pdf файловете. Аз търся такъв ексел виртуален принтер. Пробвах с програмата paperless printer която работи добре, обаче кирилицата не става при нея - не са квадратчета, а йероглифи. Ако някой знае excel виртуален принтер който да няма проблема с кирилицата нека сподели.
Причината поради която го търся е понеже Invoce Pro ми е малко тежка за компютъра и ще ползвам Invoice чийто експорт не работи без Microsoft Excell, който нямам лицензиран и ползвам безплатни офис приложения като Kingsoft Spreadsheets.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
s

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2011 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Не става много ясно какво търсите.

Ето Ви решение на проблема с експорта:
Инсталирате си 60-дневна демо версия на офис пакета.
Инсталирате си Excel Wiever

И двете неща ги има на сайта на Майкрософт и ползването им не е противозаконно.

Чрез офис пакета ще се инсталират компонентите необходими за експорт от Invoice. Така експорта в Ексел ще заработи. Файловете можете да отваряте със софтуера за преглед на документи без възможност да ги редактирате.
Ако все пак искате редакция отворете си ги със свободния офис пакет който ползвате.

ПП Би трябвало след като деинсталирате демото на офис пакета нещата да продължат да работят, но не съм съвсем сигурен.
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2011 14:10    Заглавие: Зглавие Отговорете с цитат

най популярният е http://www.cutepdf.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2011 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Не стана много ясно щом Bullzip PDF Printer се справя, защо не го използвате него?

По отношение на безплатните алтернативи на Microsoft Office аз имам особено мнение, те работят много лошо и губят много време. Изводът е: те са безплатни, ако времето Ви не струва нищо!
Върнете се в началото
Niki72

МнениеПуснато на: Нед Окт 02, 2011 21:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва ми експорт към ексел в края на всеки ден, понеже трябва да изготвям едни справки за всеки месец към които се добавя и друга информация и формули и всичко това става с ексел или както е в моя случай с негов аналог. Безплатните аналози на ексел ми вършат чудесна работа, но за съжаление не мога от продукта инвойс да ескпортна в ексел файл както става с инвойс про и полсе този файл да отворя и copy/paste необходимите данни от него в тази месечна справка - xls. Евентуално трябва ексел виртуален принтер който се справя с кирилица или конвертор pdf-exel който също да се справя с кирилицата или някакво друго решение.
edit: Всъшност ако можеше да copy от справката за издадени документи излизаща на екрана в Invoice и после да paste в ексел мисля че ще ми върши работа, но не става. Ще пробвам от pdf файл създаден с виртуален пдф принтер да копирам по колони и после да пействам в безплатния ексел аналог, ако става бързо и лесно ще действам така.
edit2: Пробвах, но не става да копирам и пействам от пдф в опен ексел аналог - проблема е от шрифта хебар - при пейст става на йероглифи. С други ПДФ документи на БГ език с друг шрифт всичко е ОК. Има ли версия на Инвойс с друг шрифт или с експорт във xls както го прави INVOICE PRO, която е тежка за компютъра ми ?
Върнете се в началото
rosen71

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2011 21:21    Заглавие: PDF принтер Отговорете с цитат

И аз бих искал да има избор на принтер. В зависимост от това дали искам фактурата на хартия или в електронен формат.
Сега го правя по "бабешката"-преди печат сменям дефолт принтера в зависимост от нуждата, но това отнема време.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Ное 01, 2011 21:26    Заглавие: Отговорете с цитат

В новите продукти има избор на принтер.
В старите продукти няма възможност това да се добави.
Върнете се в началото
backinblack

Местожителство: Талибания, Фолксити

МнениеПуснато на: Пон Ное 26, 2012 14:55    Заглавие: Re: Зглавие Отговорете с цитат

slavib написа:
най популярният е http://www.cutepdf.com/

Отворих посочения от теб линк, само защото бях с предубеждение, че е платен платен продукт, при наличието на куп добри и безплатни алтернативи!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети