Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Експорт от Microinvest Склад Pro към счетоводни продукти
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2013 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Истината е, че от счетоводния им софтуер съм доволен на макс

От това излиза, че никога не сте гледали задълбочено друг продукт.
Светльо

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2013 15:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, няма да задълбавам относно счетоводния софтуер. От гледната точка на счетоводител съм взел някакво решение и съм го приложил. Общо взето всеки софтуер има и силни и слаби страни, но и най-добрия софтуер не струва 2 стотинки, ако поддръжката му не е на ниво. Точно тук "олекват" много яко Ажурци - тежки са, надменни са / едва ли не та на мен плащат /, нямат никаква мотивация да ти помогнат / поне в моя конкретен случай /. Та така.... това е друга тема.
И сега в крайна сметка Вашия експорт към Ажур наред ли е според тази спесификация или не е ?? Демек, къде е ключа от палатката в моя случай, защото ажурци викат търси си поддръжката в Микроинвес, а Вашите колеги са на мнение, че Вашия експорт си е ок.
Няма смисъл да Ви обяснявам, как се чувствам аз посредата, между сърдити един на друг програмисти....
Иначе, погледнато принципно.....плащам, колкото трябва и на двете страни.... Laughing
Много забавно Very Happy Накрая ще Ви фактурирам "вредни" и ще ви отбича и двете страни Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2013 15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Светльо написа:
но и най-добрия софтуер не струва 2 стотинки, ако поддръжката му не е на ниво. Точно тук "олекват" много яко Ажурци - тежки са, надменни са / едва ли не та на мен плащат /, нямат никаква мотивация да ти помогнат / поне в моя конкретен случай /. Та така.... това е друга тема.
......................плащам, колкото трябва и на двете страни....

Тук проблемът се явява че Ажур си мислят че са Господ бог и тяхната цел е да може да ползвате техният складов софтуер и за това спецификацията им не отговаря.
Именно в това отношение се различават двете фирми.
В крайна сметка Вие ще трябва да направите някакъв избор.
Сигурен съм че ако успеете да вземете правилната спецификация от Ажур Микроинвест ще направят експорта.
Но до кога ще е правилната – до следващото им изменение. И тогава се тръгва отново по мъките
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Светльо

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2013 16:03    Заглавие: Отговорете с цитат

а, не се тревожи - ще го издухат на секундата. Просто мисля, че проблема при мен е елементарен и се надявам да се намери решение до ден-два в противен случай ще прежаля и лицензи и све що е, то е ясно, че ако сега не се намери решение на тази проста ситуация, очевадно е, че и за напред ще е така, а това е ПЪЛЕН АБСУРД.....абе от началото на април не мога да се разбера с тях !!!! Първо трябваше склада им да си купя, тамън се навих, то се оказа, че и некъв вход ще трябва към него / и двете екстри са по ...между 700 и 900 лв. парчето, не ги помня точно /, малко след това се оказа, че и фактуриране трябвало за да може да се наливат и продажбите Laughing МАНИ НЕ ПИТАЙ !!! Все пак, можело и само с един вход към модул "счетоводство", та сега сме на този вариянт, НО като гледам и тук не върви работата нещо.....
А за счетоводството на микро - истината е, че не съм го и виждал дори. Не мога да кажа нищо по въпроса
Върнете се в началото
Даниел Петков

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2013 16:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Свалете си демо версията. Тя е напълно функционална през следващите 30 дни или 60 стартирания. Склад про има вграден модул за фактуриране, който не се плаща допълнително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Светльо

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2013 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Де бре Петков, ще си купя и от Вас още нещо, ама дай да решиме настоящия проблем първо.
Току що звънях на ажурци и доколкото разбирам и Вашите хора са си питали ушите - не са се свързали с моята любима приятелка - неква сърдите хакерка в Ажур.
Що така бе пичове ???
За мене разликата дали го ползвам или не тоя импорт/експорт е в рамките на до 1000 фактурки с по 15-20-30 позиции във всяка от тях - що ме мъчите мен, бедния софтуерен ползвател и редовен платец ???
Ше ли има експорт или да имигрирам на където ми видят очите ???
Почвам много резко да си губя чувството за хумор вече....най-малкото ще трябва да спра с чата, че няма кой да набива склада.....
Е, ще си запазя надеждите и мечтите поне до утре, пък да видим....
Айде чао, отивам с клепнали уши да набивам складче, че май ще ме издъните на партия с ажурци Laughing
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2013 17:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се че пак се намесвам Smile
Аз само едно не разбрах
За какво точно са платени тези 900 лв. след като искат всичко на готово. Това някаква тяхна услуга ли е или какво е точно.
Защото на Микроинвеста като искаш нещо специално ти казват парите и ти вършат цялата работа. а не половината а някой за още 900 да ти свърши останалата половина. Ако ще ги давате тези новите 900 може първо мен да ме имате в предвид за да свърша половината работа. Smile
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2013 17:52    Заглавие: Отговорете с цитат

За "пипането на ушите" въобще не сте близо. Лично аз съм говорил с г-н Бонев младши за обмена. Все пак нивото Управител-Управител би трябвало да е по-сериозно от "хакерките".
Свилен Желев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2013 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Имам вашите координати, както и на Светла Пеева. Утре ще Ви потърся, за да Ви разясня подробно обмена.
Накратко: имаме експорт на аналитично ниво, които е внедрен и работи. Например, РВД. Форматът на експортния файл ни е даден от Ажур.
Върнете се в началото
Светльо

МнениеПуснато на: Пет Юни 07, 2013 08:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Павлов, Желев,
Мерси, за което, ама що си усложнявате живота ?
Става въпрос за синтетично ниво !!!
Операциите трябва да се наливат само стойностно в 304-та, но искам да минават и през дневника, демек операции като :
Покупки :
Д 4531
Д 304
К 401 по контрагенти /501
Продажби :
Д 411 по контрагенти /501
К 453 2
К 702
При изписване от склада :
Д 702
К 304
Изписването е
1. по фактури ;
2. общо към "население" с продажбите без фактури / 999999999/.

При въвеждане на митнически декларации, записите трябва да влизат през свободни операции стойностно в 304 / през дневника ще ги мушкам ръчно/. Демек при импорта, по вид документ ще се реализира това / фактура - през дневниците ; без фактура - през свободни операции /.
Връзката между контрагентите в склада и счетоводството през булстата.
Това е, за което се боря - никакви аналитичности по склада !!! аз да не съм мазохист бре Very Happy
За аналитичен склад ще имам да давам на ажурци за лицензи...има няма към над 2000 парета и повече - та, не, не държа на това !!
Иначе, хубаво си лафите с Бонев младши.
Входа към Ажур е през модул "счетоводство" не е през модул "склад" ! Спесификациите за вход към двата модула са различни !
Върнете се в началото
Светльо

МнениеПуснато на: Пет Юни 07, 2013 09:29    Заглавие: Отговорете с цитат

slavib,
Кво да ти кажа...., услуга ли е ?
Плащаш за възможността, евентуално да си мушкаш склада по на бързо, но за целта трябва да се нагодиш по тяхната спесификация на входящите данни, демек склада си го нагаждай, както намериш за добре - твоя грижа.
Иначе за половината работааааа...не го повдигай този въпрос, че ако и от микрото ми обявят още една половинка ше стане весело Shocked
Бааа, аз ползвам счетоводен софтуер бре, нямам нужда от софтуер за навигация на стелт
Върнете се в началото
Свилен Желев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юни 07, 2013 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще разгледам даденото от вас описание и ще ви пиша.
Върнете се в началото
s

МнениеПуснато на: Пет Юни 07, 2013 15:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Не познавам добре възможностите на Ажур, но с разни други продукти съм решил точно този проблем чрез експорт от Склад Про в Делта Про, откъдето на свой ред експортирам дневниците за ДДС. В другата счетоводна програма си импортират тези дневници и всичко е ОК.
Върнете се в началото
Светльо

МнениеПуснато на: Съб Юни 08, 2013 14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

s,
от Младост 1 за Младост 2 през Божурище - за по-пряко...
важното е, че си намерил начин да си свършиш работа, но що да е така ?
Ако идеята е да поспестиш от лицензи - ок, става, но аз си плащам, като поп и искам да съм споко за софтуера. Е, да, ама пак не става...., е това е проблема и не мога да вдена аз ли нещо не съм нормален или хората масово са изтрещели ?
Ти как мислиш ?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Юни 09, 2013 18:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля, конкретизирайте запитването си към нас. В строго официален тон и с бизнес терминология. Ние ще отговорим официално. Това, че "плащате като поп" едва ли се отнася за Microinvest, все пак 10 наши продукта струват по-малко от 1 модул на конкурентите и като минимум могат да редактират всички данни, по всяко време и в произволен счетоводен период. Така, че бъдете конкретни и вежливи, хората тук се опитват да Ви помогнат, всички мнения са позитивни и със старание за взаимопомощ.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети