Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Невъзможен избор на различен потребител при вход

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Open за Linux
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vukadinov

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2015 15:27    Заглавие: Невъзможен избор на различен потребител при вход Отговорете с цитат

Версия на програмата 1.15.3.16 (версия на базата: 3.07)

Имам следният проблем. До скоро имах само един потребител на системата. Днес създадох втори, но при влизане се появява само той. Няма как да се логна като първия потребител.

Вторият потребител има ниво на достъп "собственик" и няма никакви ограничения в правата. Впреки това не може да редактира първият -"Потребителя по подразбиране ХХХХХХХ не може да бъде редактиран"

Създадох трети потребител и сега при вход виждам последните двама, но не и първият.

Когато правя някаква операция (продажба например) виждам и тримата (влезнал съм като собственик).

С директна реадкция в базата данни сменях нивата на достъп и ограниченията в правата, но няма никаква разлика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2015 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Направете нова база и пробвайте отново.
Аз сега проверих това, което казахте и не ми се получи така.

Всеки момент трябва да излезе нова версия (възможно е вече да е налична). Очаквайте още информация.
vukadinov

МнениеПуснато на: Вто Май 19, 2015 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Базата, която ползвам е създадена със стара версия, не помня с каква точно. Заради новата инсталация изтеглих днес версията от сайта (за дебиан). Новия потребител е направен с нея, стария не.

Имам сравнително голяма номенклатура и много операции. Как да ги запазя в новата база данни?
Върнете се в началото
vukadinov

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2015 11:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Направих си тест с нова база данни. Още при създаването и създадох два потребителя. В базата данни имам три, като единият е "Служебен потребител". В съществуващата база данни нямам такъв. Този потребител е с ID: 1 и няма код.

Ще си реша проблема като създам нов потребител, но ме интересува какви са връзките в другите таблици. Дали са по Users.ID или по Users.Code?

Има ли някъде документация, в която може да се види структурата на , базата данни и връзките между таблиците? За съжаление от SQL структурата не се разбира нищо - няма foreign key дефиниции и ограничения.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Open за Linux All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети