Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Приемаме предложения за подобрения в продуктите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2016 19:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Не сте с последната версия.

Имаше промени в ДДС сървърите на ЕС, ние много бързо реагирахме и направихме също промени. Така няма вече проблема с дългото име, град или адрес.
dimitrov_m

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2016 14:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

искам да отправя едно предложение относно своевременното приключване на разходна сметка. Моля да помислите по следното: както е прозорец контиране, под "автоматичен запис на данните за разплащане" може да се добави автоматичен запис за прикл.на с/ка от гр.60 - как ще се казва е все тая, въпроса е функционалността - и тогава в прозореца където е автоматичния запис при разплащане може да е и този запис и там да се избере с коя сметка да се приключи сметката от гр. 60
Другият вариант е това нещо да е в десния помощен прозорец с команда приключи разходна сметка и както за протоколите да се отвори прозорец в който да се посочи сметката с която ще се закрие разходната сметка.
Смятам, че това е редно да става в момента на осчетоводяване на сметката от гр. 60. Освен това се дава възможност да избираме - на който му е удобно да води на принципа, който е до сега няма да му пречат тези неща, защото просто няма да ги използва, а който иска ще може да работи и по този начин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IV2002

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2016 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Не виждам смисъл. Защо е необходимо всяка операция да се приключва поотделно?
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2016 15:20    Заглавие: Отговорете с цитат

за вас няма смисъл за мен има, прочетете стандартите прочете си поне основи на счетоводството, там ясно е записано кога се приключват сметките от гр.60, ясно е дефинирано и какъв е техният характер и смисъл, именно за това нямат и салда.
като не ви харесва няма да го използвате, за това писах, че така ще се даде възможност за по-голям избор.
аз не искам в края на месеца или в края на годината да гадая дадената сметка с каква стойност да е закривам със сметките от гр.61
за момента трябва да правя отново допълнителна контировка, която ме забавя, а това за мен е решение да става по-бързо, осчетоводявайки с един прозорец на програмата и натискане на един запис.
Върнете се в началото
toshko123

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2016 16:25    Заглавие: Отговорете с цитат

IV2002 написа:
Не виждам смисъл. Защо е необходимо всяка операция да се приключва поотделно?

Принцип на счетоводството - Прозрачност
Върнете се в началото
IV2002

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2016 18:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен една свястна аналитичност на гр.60 би свършила много по-добра работа...

Цитат:
Текущите разходи се натрупват по счетоводните сметки от група 60 Разходи по икономически елементи, като в края на отчетния период се разпределят по функционална принадлежност.

П.П. Интересно ми е какво точно представлява операцията за приключване на гр.60. Как я обвързвате с другата, за да си проследите в бъдеще към коя сметка е приключен разхода?(от чисто любопитство)
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2016 18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

IV2002 - Извинявайте обаче говорите глупости
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ВУМ

МнениеПуснато на: Съб Мар 26, 2016 09:57    Заглавие: Отговорете с цитат

IV2002 - Когато започнете да водите счетоводство на фирми с разнородни дейности или със сериозно производство, тогава давайте мнение за отчитане на разходни и приходни сметки. Докато водите счетоводство на дюкянчета с от три до пет дейности, не давайте мнение за отчитане сметките за разходи. Колегите са предложили да има опция за моментално приключване на сметките от гр. 60. Т.е. да не е задължително за всяка операция. Сметките от гр. 60 са за вида на разхода, а сметките от гр. 61 за тяхното направление - т.е. за кой обект се отнасят.
Дайте да видим как ще организирате в индивидуалния сметкоплан на една производствена фирма сметките от гр. 60 да дават необходимата информация без да се използва гр. 61 и ако става за работа аз ще Ви платя пакет от 5 актуализации.
Върнете се в началото
ВУМ

МнениеПуснато на: Съб Мар 26, 2016 10:24    Заглавие: Отговорете с цитат

dimitrov_m написа:
Здравейте,

искам да отправя едно предложение относно своевременното приключване на разходна сметка. Моля да помислите по следното: както е прозорец контиране, под "автоматичен запис на данните за разплащане" може да се добави автоматичен запис за прикл.на с/ка от гр.60 - как ще се казва е все тая, въпроса е функционалността - и тогава в прозореца където е автоматичния запис при разплащане може да е и този запис и там да се избере с коя сметка да се приключи сметката от гр. 60
Другият вариант е това нещо да е в десния помощен прозорец с команда приключи разходна сметка и както за протоколите да се отвори прозорец в който да се посочи сметката с която ще се закрие разходната сметка.
Смятам, че това е редно да става в момента на осчетоводяване на сметката от гр. 60. Освен това се дава възможност да избираме - на който му е удобно да води на принципа, който е до сега няма да му пречат тези неща, защото просто няма да ги използва, а който иска ще може да работи и по този начин.

Много смислено професионално предложение. Подкрепям с две ръце.
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Съб Мар 26, 2016 10:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Благодаря на колегите, които ме подкрепят, оставям на екипа на Микроинвест, където предполагам има професионалисти, ще разгледат това предложение, и заслужено ще го включат в програмата като възможност при осчетоводяване.
Върнете се в началото
hariti

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2016 15:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкрепям предложението за функционалност за приключване на сметките от гр.60 в момента на осчетоводяване на разхода. Особено за производствени фирми е наистина необходима и облекчаваща работата функция.
Върнете се в началото
toshko123

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2016 08:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Това би ми спестило огромно време, понеже така съм свикнал да работя. След всяка операция ги приключвам.
Върнете се в началото
deyo123

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2016 09:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Аз ще репортна една ситуация:
Осчетоводявам едно операция от тип:
501/503 - дата на осчет. 30.04, дата на док. 30.04, тип сделка: неопределена.

След това решавам, че месеца не е 30.04, а е 20.05 влизам в редакция контиране преправям датите и влизам в аналитичния регистър да проверя 503 аналитично за месец 05 с включено "месец за експорт", за да си гледам конкретния месец.

Въпросната статия не излиза аналитично в 503 с месец за експорт, защото месеца на експорт е останал стария 04.2016, не се е променил на 05.2016.

Налага се да вляза пак в редакция да избера, че сделката е покупка/продажба, за да ме пусне да променя месеца на експорт и след това пак да си върна неопределена сделка.

Rolling Eyes

Поздрави!
Върнете се в началото
irmarad

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2016 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

За Делта Про:
- възможност в бързото контиране да участват материални сметки;
- възможност за автоматично приключване на сметка 302 към 601 с цялата стойност и количество на 302, в момента е възможно но програмата прави контировки в който изписва цялата стойност, но количеството е нула; /Става дума за строителни материали, който влагам в строителни обекти, аналитичността на 302 е огромна, отнема много време да се изписват ръчно/
Върнете се в началото
ВУМ

МнениеПуснато на: Вто Авг 16, 2016 15:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, имам въпрос към екипа на Микроинвест.
В няколко теми предлагате при експорт на справки (аналитичен, хронологичен регистър) в ексел да има колони с наименования на сметките на най-ниско аналитично ниво, както излизат тези имена в справки главна книга и оборотна ведомост.
Тази опция включена ли е в приоритетите Ви за 2016 г. или не. Извинете, че задавам въпроса си отново, но просто искам да съм наясно ще се отърва ли от 01.01.2017 от така "любимият" на целия ни счетоводен отдел Бизнеснавигатор.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Страница 15 от 19

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети