Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Приемане на плащания чрез биткойни

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Neo и Axis Cloud
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
aptucta

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2016 13:35    Заглавие: Приемане на плащания чрез биткойни Отговорете с цитат

Възможно ли е в близкото бъдеще да се разработи допълнителен модул за получаване на плащане чрез биткойни? Мисля, че такъв модул би бил много полезен за популяризирането на биткойн.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2016 16:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво точно имате предвид с такъв модул? Какво да прави и как? Как точно си представяте "получаването на биткойни"?

PS: Ние особено много не сме заинтересувани от популяризирането на биткойн, по интересно е да се популяризира качествено работещ софтуер : )
aptucta

МнениеПуснато на: Пет Авг 26, 2016 15:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Представям си модула по такъв начин.
Там където се изброяват начините за плащане да има бутон, плащане чрез биткойн. След като се натисне бутона, се показва колко ще струва в биткойни, показва се адреса за получаване на биткойните. Клиента сканира адреса с телефона си и нарежда плащането. Тука не ми е ясно технически как програмата ще разбере че биткойните са получени за да одобри плащането.

ОТ крипто.бг предлагат на търговци възможност да приемат биткойни даже и да нямат биткойн портфейл. Те изкопуват биткойните на техния курст купува и превеждат пари на търговеца. Така даже търговци които не разбират какво е биткойн могат да го предлагат като начин на плащане. Аз мисля че софтуера ще е по-добър ако има една такава допълнителна възможност.
Крипто валутите са в доста екпериментален стадий на развитие, но мисля че това е добро начало. Ако в бъдеще се оправи проблема с транзакциите в минута и се стигне до нивото на бърина като ВИЗА, то тогава няма да има причина поради която да не се използва биткойн.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Авг 26, 2016 15:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Там където се изброяват начините за плащане да има бутон, плащане чрез биткойн. След като се натисне бутона, се показва колко ще струва в биткойни, показва се адреса за получаване на биткойните. Клиента сканира адреса с телефона си и нарежда плащането. Тука не ми е ясно технически как програмата ще разбере че биткойните са получени за да одобри плащането.

1. Как ще разберете, че адресът е ваш, а не на съседа?
2. Как софтуерът ще определи параметрите на индвидуалния получател?
3. Какво се случва, ако работим в магазин и например няма активна Internet връзка?
4. Как точно разбирате какъв е курса и как да преизчислите? Например колко е 1 лев и 23 стотинки в биткойни?

Цитат:
ОТ крипто.бг предлагат на търговци възможност да приемат биткойни даже и да нямат биткойн портфейл. Те изкопуват биткойните на техния курст купува и превеждат пари на търговеца. Така даже търговци които не разбират какво е биткойн могат да го предлагат като начин на плащане. Аз мисля че софтуера ще е по-добър ако има една такава допълнителна възможност.
Крипто валутите са в доста екпериментален стадий на развитие, но мисля че това е добро начало. Ако в бъдеще се оправи проблема с транзакциите в минута и се стигне до нивото на бърина като ВИЗА, то тогава няма да има причина поради която да не се използва биткойн.

1. Колко често вашите клиенти ви плащат в биткойни?
2. Как точно продавачът ще разбере, че транзакцията е успешна?
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Neo и Axis Cloud All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети