Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Качване на база данни на споделен сървър

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Open за Linux
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stoimen777

МнениеПуснато на: Вто Сеп 27, 2016 17:39    Заглавие: Качване на база данни на споделен сървър Отговорете с цитат

Здравейте,
Започвам с това, че познанията ми за бази данни, сървъри, портове и т.н. са почти никакви. Така че, моля, без хапливи коментари.
Използвам хостинг услуга в Superhosting при план "Супер Старт". След Многобройни и продължителни телефонни разговори с горепосочения провайдър не стигнахме до решение на въпросът: "Може ли да се качи MySQL база данни за програмата Warehouse Open на споделения сървър, който ползвам при тях и та се достъпва от отдалечени компютри?". Според тях, нямало да може да се направи комуникацията между базата данни и програмата, понеже програмата щяла да чете някакви портове, които не можело при споделена хостинг услуга и ала-бала. По принцип, съм склонен да вярвам, понеже, както казах, съм абсолютно бос в тази сфера. Само че имам двама колеги (ползват хостинг при други провайдъри), които без проблем са си качили базата данни и си я достъпват и си работят. При това заплащат по-малки суми от мен.
Та, някой запознат ли е, дали може да се качи базата данни и да се достъпва? 300-400лв на година не бих давал за виртуален сървър, по-скоро бих сменил хостинг провайдъра. Отговори от типа: "Ми питай колегите ти." и "Смени доставчика." биха ми били излишни.
Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Вто Сеп 27, 2016 18:46    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Базата данни готова ли е вече. Аз мога да кача готова база. Тествано е на ICN на най-евтиният план. Те даже и не знаят че такова нещо има и работи при тях. Предполагам че и на Суперхостинг няма да има проблем.
2. Базата трябва да е във формат sql кодировка utf8
3. Ако се качи ще може да се ползва само тази база без да се превключва между различни бази.
4. необходим ми е администраторки достъп до cPanel
5. услугата е платена.

Теста е проведен с база на Склад Pro - препоръчвам ви платената версия с лиценз за MySql
Но нека преди това да се изкажат колегите от Микроинвест
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stoimen777

МнениеПуснато на: Вто Сеп 27, 2016 19:32    Заглавие: Отговорете с цитат

1., 3. Готова база данни? В смисъл празна не може да се качи, а се качва готова и съответно няма да могат да се добавят, премахват, редактират артикули?
2. Работих на единия обект (сезонен) с програмата и ползвах локална база данни. Такава, каквато я е създала програмата - не знам кодировка и формат.
4. Достъп мога да предоставя, няма проблем.
5. "Услугата е платена" - трябва да плащам нещо допълнително на хостинг провайдъра - няма да стане; трябва да платя на Вас (или друг компетентен) да извърши манипулацията - абсолютно! Smile Далеч съм от идеята, че някой ще ми върши нещо даром.

За платената версия, честно казано не мисля, че ми е необходима някаква част от функционалността и, която я няма в безплатната. Освен това платената версия е за Уиндоус => Уиндоус лицензиран за 4 компютъра + 4 лиценза за платената версия = $$$ Smile
Ако не ме интересуваше финансовото изражение на проблемът, щях да послушам операторите на Суперхостинг и да наема виртуален сървър .
Даже по-скоро се замислям, дали да не използвам някоя друга програма, ако ще съм под уиндоус.
Върнете се в началото
andrewa

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Сеп 27, 2016 22:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Споделените хостинг планове имат много мъгляви параметри що се касае до натоварването на процесора. Дават някакви проценти от процесорното време на техния сървър, което нищо не означава - дали е достатъчно или не може да се види само с проба.
Възможно е след като всичко заработи да се окаже че настъпва претоварване. Ако претоварването е моментно, ще има забавяне на работата на програмата заради бавна реакция на сървъра. Ако претоварването е хронично, от хоста ще изреват като хималайска мечка и ще поискат повече пари за по-висок план.

Защо не помолите slavib да инсталира базата на Ваш комп? Нужна е читава интернет връзка и UPS, ако няма кой да го включва/изключва ще бачка 24/7. Uptime няма да е като на хостинг сървър, но и най-скапаната щайга в един от обектите ще осигури по-добра производителност от най-скъпия споделен хостинг план. Нов комп може и да не се инсталира, един от тези с които се работи в момента сигурно ще свърши работа. Нет така и така има, оптика за 10лв/месец в един от обектите е достатъчно да си направите собствен сървър и да правите каквото си искате с колкото искате бази. Машина с изключен монитор ще харчи под 10лв/мес за ел.енергия за да стои включена и в неработно време, почти колкото е спестеното от хостинг плана.
stoimen777

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2016 19:43    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип работя с лаптопи, но не е никакъв проблем да взема някакъв компютър втора ръка за сървър. Това, което ме притеснява, е евентуалната загуба на абсолютно всички данни, ако нещо стане с компютъра. Освен това, проблем с интернет връзката на сървъра би се отразил на всички потребители, независимо дали при тях интернетът е ОК.
Относно натоварването на споделения сървър - не мисля, че ще го товари програмата. От Суперхостинг по-скоро говореха за някакви портове, които трябвало да чете програмата, а то не можело да се четат при споделения хостинг.
Върнете се в началото
andrewa

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2016 22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Загуба на данни заради скапан компютър или диск е неприятно събитие, но то може лесно да се предотврати с организация на RAID1, просто 2 диска.
Много по-вероятно е нещо в базата данни да се обърка заради грешка на оператор или нещо такова, субективно. От това и 4 диска не спасяват, трябва базата да се архивира редовно на друг комп. АрхиПро върши прекрасна работа, настройва се да прави архив през 2-4ч, най-добре на комп в локалната мрежа, това прави по 3-4 архива/ден, във Вашия случай 3-4 ГБ. Пазенето на 20-30 архива ще осигури история за поне седмица и ще се събере на всеки един хард диск.
Така се елиминират почти всички рискове от загуба на информация.

Uptime на хостинг сървър ще е по-добро, но ако се подбере мястото на сървъра да е в обект с читави ел.захранване и нет с оптика, които проверено във времето прекъсват рядко, подсигури се с един скромен UPS, нещата се случват.
slavib

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2016 22:28    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Пълна празна няма значение. Трябва да е вече създадена от програмата . Всичко може да се добавя и премахва.
2. пратете ми я да видим каква е Smile
5. Плащате на мен (или друг компетентен, а може и на самият Микроинвест) за самото качване - отношенията Ви с хостинг провайдера не ме засягат.

По отношение на платена или не - естествено че платената версия е по-хубава и с по-добра поддръжка. Но в крайна сметка изборът си е Ваш
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Окт 03, 2016 12:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Правите архивиране през малък период към външен USB Flash или в облачна услуга. И дори да стане нещо с компютъра, ще имате максимално загуби за период по-малък от времето за архивиране.
memo

МнениеПуснато на: Вто Окт 18, 2016 13:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Качването на базата на сървър на суперхостинг съм го правил, трябва да се активира предварително отдалечен достъп до базата на сървъра и се достъпва чрез ВПН, тъй като както са ви казали от суперхостинг наистина портовете им са затворени и без ВПН няма достъп до базата.
Ако имате нужда от инфо, пишете ми Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Open за Linux All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети