Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Сметка 702

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
koi

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2017 6:08 pm    Заглавие: Сметка 702 Отговорете с цитат

Здравейте,

сметка 702 ми е дефинирана с категория "Приходи от продажба на стоки" за реализация на стоки от с-ка 304. Имам аналитична сметка 702/1 Приходи от продажба на стоки А, искам да направя аналитична сметка 702/2 Приходи от продажба на стоки Б, но без да се обвързва със сметка 304. При избор на нова подсметка ми излиза съобщение "На същото ниво съществуват една или повече аналитични подсметки" и не ми позволява да създам нова подсметка. Какво трябва да направя за да дефинирам нова подсметка?
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2017 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитвате се да създадете 702/2/1 или 702/3?
koi

МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2017 9:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам само 702/1 и искам да създам 702/2
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2017 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Категория "Стоки" за сметка 304 и категория "Приходи от продажба на стоки" за сметка 702 са заложени на основните сметки, които категории автоматично се възприемат от подсметките, които се създават в последствие.
Посочените категории задължително изискват създаване на връзка между двете сметки, т.е. не може да създадете подсметка 702/2 без да я обвържете със сметка за доставка.

Категориите, които не изискват задължително обвързване на сметки са:
Други СМЗ - за доставка и
Продажба на СМЗ - приход от реализациия.
Във Вашият случай, за да може да ги използвате е необходимо категорията на основната сметка да бъде "Сметката не е специализирана".
Върнете се в началото
koi

МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2017 10:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора.
А след като имам движение по сметка 702 как мога да и сменя категорията и ако я сменя 702/1 ще ми остане ли обвързана със 304? И изобщо възможно ли е подсметка 702/1 да е обвързана с 304, а 702/2 да не е обвързана?
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2017 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Както сами сте се убедили няма възможност да редкатирате категория на сметка, по която има вече движение. Ако нямате много записи по сметките може да ги изтриете, да изтриете и самите подсметки, след което да извършите редакция на категорията на основните сметки.
Ако това не е удачен вариант за Вас, може да изпратите архив на базата данни на sos@microinvest.net и промяната да бъде извършена от наш специалист. Услугата е платена. Информация относно цените на предлаганите от Microinvest услуги може да откриете тук.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети