Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ТРЗ и ЛС Про - Счетоводни сметки

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hrystova

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2017 8:53 am    Заглавие: ТРЗ и ЛС Про - Счетоводни сметки Отговорете с цитат

Ако е възможно назначаването на граждански договор и договора за наем да бъдат отличени още в самия картон на лицето и от там да бъдат свързани с отделни счетоводни сметки за импорт от Делта Про като се вземе една сложна операция (ако примерно наема е 100лв.) Дт 602 - 100 лв. на Кт 401 - 91 лв. и Кт 454 - 9 лв. (ако не може сложна операция, тогава две прости)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ВУМ

МнениеПуснато на: Чет Фев 02, 2017 7:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, hrystova
Микроинвест ТРЗ и ЛС Про подържа работа с отдели.
В меню Редакция, Счетоводни сметки, избирате конкретния отдел и си редактирате сметките за експорт към Делта Про. Във Вашия случай има две отделни операции: 602/401 и 401/454
Реакция на сметките ща направите на две места: "Възнаграждения - граждански договори" и "Данък по ЗДДФЛ - Граждански договори".
Върнете се в началото
hrystova

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 9:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, ВУМ
Изпробвах предложението Ви и нещата се получиха. Устройва ме този начин, но не се получава при изготвянето на Счетоводната справка, там изписва счетоводните сметки които са заложени във фирмата, а не по отдели, въпреки че има филтър по отдели не ми извлича сметките които съм задала в този отдел за наем, иначе при импорта в Делта Про всичко е ОК.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За да получите правилен отговор е необходимо да зададете правилен въпрос. Какво точно искате да направите? Първият и последният въпрос са напълно различни по смисъл и обем.
hrystova

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
За да получите правилен отговор е необходимо да зададете правилен въпрос. Какво точно искате да направите? Първият и последният въпрос са напълно различни по смисъл и обем.

Първо аз не задавам въпрос нито в първия си пост нито във втория, а давам предложение като казвам какво искам. Това е така защото незнам как ще бъде осъществено това което искам и не е моя работа. В първия си "въпрос" мисля че съм обяснила добре какво точно искам от програмата, щом са ми отговорили и то доста задоволително разбирам че са схванали "въпроса" ми. Във втория "въпрос" нещата стоят по-различно, защото този който ми отговори ме насочи в друга посока, различна от това което исках първоначално, понеже няма значение как ще получа това което искам важен е резултата.
А аз не разбрах, какво Вие не разбрахте?
Върнете се в началото
hrystova

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, ще опитам отново да обясня какво искам.
Примерно имам човек на граждански договор и човек който е наемодател но пак в картона му е отразено граждански договор. При първия счетоводните записвания са 602/421 и 421/454, при втория 602/401 и 401/454. При това положение ако искам да изкарам счетоводна справка трябва да избера една от статиите, защото ми сумира двете на един ред, а се ползват две различни сметки.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, но вие така искате. Цитирам:
Цитат:
и от там да бъдат свързани с отделни счетоводни сметки за импорт от Делта Про

Аз разбирам следното:
1. Искате да са по две различни счетоводни сметки;
2. Искате справката да не е по две счетоводни сметки.
Точка 1 и точка 2 си противоречат. Обяснете?
hrystova

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първоначално така си представях нещата:
Добавя се нов вид назначение - вместо граждански договор примерно "договор за наем" който да генерира отделни счетоводни сметки които да бъдат добавени към другите и като се прави импорт или се вади счетоводна справка да се виждат отделно. Но може това да става и с отдели като редактирам в дадения отдел сметките, единственото лошо тук е че като вадя счетоводна справка ми ги сумира на един ред и срещу сумата примерно е статия 602/421 а за наема трябва да е 602/401, иначе при импорта ми ги прави отделно. Ако ме питате мен, то аз предпочитам да се въведе нов вид назначение, за да не си играя с отдели, а и ако оправите това с отделите вероятно ще се наложи да вадя две счетоводни справки - по съответните отдели.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За да "оправим" нещо, то би трябвало да има проблем. А в момента има нещо, което е неясно. С думите "Първоначално така си представях нещата" ме изгубихте като интерес по темата.

Ние сме дали различни възможности на продукта. Отделете време, направете си една тестова база и експериментирайте с различни варианти.
hrystova

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
За да "оправим" нещо, то би трябвало да има проблем. А в момента има нещо, което е неясно. С думите "Първоначално така си представях нещата" ме изгубихте като интерес по темата.

Ние сме дали различни възможности на продукта. Отделете време, направете си една тестова база и експериментирайте с различни варианти.

УАУ
Щом толкова лесно губите интерес, то как работите с клиенти?
Работя с вашите продукти от 5 години, това достатъчно време ли е?
Мислех че тук се дават предложения за подобряване на продуктите и улесняване работата на счетоводителя, но повече няма да си позволя това удоволствие!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
За да получите правилен отговор е необходимо да зададете правилен въпрос.

В първото мнение пишете едно. В третото мнение пишете обратното. В петото мнение комбинирате първото и третото, а те си противоречат. Какво точно искате?

Аз ви предложих вариант, създайте една тестова база и направете всички експерименти с данните. Изберете най-добрия вариант.
hrystova

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 5:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ставате все по груб!
Аз не виждам някъде да си противореча, просто Вие не вниквате в написаното от мен и дори не се опитвате. Щом ВУМ ме разбра от първия ми пост и ми даде вариант на казуса ми, то считам че няма нужда от толкова обяснение, което въпреки това направих. Сега се обърнете към някой от Вашите счетоводители и го попитайте какви са тези мои сложни "въпроси",които задавам, защото нямам намерение да търпя повече Вашето отношение!
Дискусията ми с Вас приключи!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2017 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги Microinvest е виновен. В целия форум и по всички въпроси. Факт.
ВУМ

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2017 7:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, най-важното е че при правилно дефинирани счетоводни сметки импорта на осчетоводяване на заплати в Делта от ТРЗ работи правилно. В ТРЗ Про справката "Счетоводна справка" е от информативен характер.Тя е полезна за тези, които използват само ТРЗ програмата, но различен счетоводен софтуер.
След като заплатите се осчетоводяват с автоматичен импорт, достатъчно е да се направят разпечатки на Рекапитулация, вноски по кодове към бюджета и ведомости, но по отдели и една обобщена.
Ще направя едно сравнение. Бизнес навигатор заплати при генериране на справки имаш една единствена опция. Справки по отдели или общо за фирмата. Не можеш да генерираш справка само по трудови договори или само по граждански договори. В справките имаш начислена заплата за отработени дни и начислени хонорари, но ако ти трябват осигуровките отделно по трудови и отделно по граждански договори, разпечатваш фишове и сборуваш на ръка. А за справка със счетоводни сметки може само да сънуваш. Правиш 20 отдела като във всеки отдел трябва да имаш еднотипни назначения и не слагаш в един отдел трудов и граждански договор. И след това си начисляваш ръчно един час заплатите в счетоводния софтуер.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети