Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търся специалист, който има познания от MySQL сървър
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
geomatics

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2017 12:20    Заглавие: Търся специалист, който има познания от MySQL сървър Отговорете с цитат

Моля, препоръчай те ми някой към който да се обърна за помощ. Естествено срещу заплащане.
Вече доста дълго време се измъчвам от следния проблем.
Базата ми е на VPS сървър онлайн. Тип MySQL. Слад Про, Архи Про, Барод Принтер работят без проблем. Склад Про лайт също работи, но след като програмата остане за повече от 10мин не активна, при натискане на CTRL+P за избор на партньори имената на партнотите стават, стоките, името на фирмата в домият ляв ъгъл "??????"" (въпросителни знаци). Ако не се натисне CTRL+P след изминали 10мин, а се маркират стоки при приключване на продажбата излиза съобщение Lost connection to MySQL server during query и Лайта се гаси сам. Операционната ми система e WIN10. Със съпорта на хостинга правихме тестове в реално време и от страна на сървъра нищо странно не се случва, пише че връзката е Sleep. От Пловдив съм, ако се намери някой от града ще е добре.
Ще очаквам предложения за специалист.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниел Петков

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2017 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Свържете се с колегата от Пловдив : 032/634392, 0878/443585 Станислав Божев - Компютър Дриимс ЕООД
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Фев 05, 2017 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че има 2 отделни проблема:
1. За да стават стринговете на ????, това означава, че не е настроена кодовата таблица. Вероятно сървърът е на CP1251, а не на utf-8;
2. За да се губи връзката с Lost connection to MySQL server during query вероятно или сървърът не смогва да се справи или някакъв TimeOut прекъсва връзката с клиентския софтуер.
geomatics

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2017 15:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
За жалост колегата от Пловдив не може да ми помогне. Посъветваме да потърся помощ от София. Но не каза конкретно от кой.

Ако енкодинга на базата не е uft-8 няма ли стринговет да са ????????? още при зареждането на програмта?
При мен кирилицата си излиза и на 10мин и 1сек. след като си приключил последната продажба връщаш се и всичко е ?????????

Server charset: UTF-8 Unicode (utf8)- ето това ми е настройката.

VPS-a е едно ядро на 3.5GHz , 2GB RAM, 20GB диск. Този ресурс достатъчен ли е за лайта? (склад про няма проблем)

това са всички timeout системни променливи

connect timeout 10
deadlock timeout long 50,000,000
deadlock timeout short 10,000
delayed insert timeout 300
innodb lock wait timeout 50
innodb rollback on timeout OFF
interactive timeout 28,800
lock wait timeout 31,536,000
net read timeout 30
net write timeout 60
slave net timeout 3,600
thread pool idle timeout 60
wait timeout 28,800
Върнете се в началото
Недялко Неделчев

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2017 20:15    Заглавие: Отговорете с цитат

geomatics написа:
Здравейте!
За жалост колегата от Пловдив не може да ми помогне. Посъветваме да потърся помощ от София. Но не каза конкретно от кой.

Ако енкодинга на базата не е uft-8 няма ли стринговет да са ????????? още при зареждането на програмта?
При мен кирилицата си излиза и на 10мин и 1сек. след като си приключил последната продажба връщаш се и всичко е ?????????

Server charset: UTF-8 Unicode (utf8)- ето това ми е настройката.

VPS-a е едно ядро на 3.5GHz , 2GB RAM, 20GB диск. Този ресурс достатъчен ли е за лайта? (склад про няма проблем)

това са всички timeout системни променливи

connect timeout 10
deadlock timeout long 50,000,000
deadlock timeout short 10,000
delayed insert timeout 300
innodb lock wait timeout 50
innodb rollback on timeout OFF
interactive timeout 28,800
lock wait timeout 31,536,000
net read timeout 30
net write timeout 60
slave net timeout 3,600
thread pool idle timeout 60
wait timeout 28,800

Ще си позволя да Ви дам един чисто приятелски съвет, като нямате възможност да поддържате този тип база данни, просто преминете към
MS SQL и така ще си спестите доста време е нерви Idea Wink
slavib

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2017 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

направи тест от друг компютър с друг windows
предполагам че има още таймаути
картата жична ли е?
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
geomatics

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2017 12:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Картите са безжични. Тествано на четири различни лаптопа с win 10.
След редица тестове мисля че "напипах" нещо.
Интернетът, който използваме в магазина е 4G модем от теленор (бисквитка). Направих следният тест.
Когато съм сързан към него на 10мин се "чупи". След това си пуснах интернет от телефона (Мтел) отново на 10мин проблем. След това пуснах интернет от друг телефон (теленор) отново на 10мин ??????.
Взех лаптопа с мен и тествах на две други места едното с интернет на N3 и Близу и на двете места премина заветните 10мин.
Искам да помоля, ако някой има качена MySQL база да пробва да я достъпи с ЛАйта за 11мин но с интернет от телефона, за да видим какво ще стане при него.

Ако имам само един потрбител и с него съм влязъл в склад про и отново с него на друг палтоп се логна със Склад Про Лайт това проблем ли е?
Върнете се в началото
geomatics

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2017 20:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Разгледах и руският форум, в който открих че и други хора са има ли такъв проблем, останал без решение. Отговаряте им да минат на MSSQL. За мен това не е вариянт.
Днес направих няколко нови теста.
Пускам Лайта и го оставям за 9мин и 30сек, след като изтекат (по часовник) правя смяна на партньора и продажба всичко минава без проблем(имам си кирилица и продажбата се записва). След още 9мин и 30сек отново без проблем се сменя партньора и се прави продажба. Пускам хронометъра на 10мин и 30 секунди, след които при смяна на партньора излизат ????, но забележете само на Стоките, Името на фирмата долу в ляво и на Партньорите. Предполагам при CRTL+P се прочитат тези таблици doods, partners и registration. Имто на продавача и Името на обекта си остават на кирилица. Ако реша да сменя активния потребител тогава и те стават ????. При това положение правя продажба и тя се записва. Не гася програмата и изчаквам 5мин и 30сек правя продажба и тя се записва, след което изчаквам 10мин и 30сек и тогава при запис на продажба идва съощението "...has gone away" и програмата се гаси.

Моля, кажете в самият Лайт има ли някави timeout-ти на 10мин?
И за мен е загадка как на 10-тата минута се чупи енкодинга.

Кой от вашите дистибутори в Пловдив (може и да не от Пловдив мисля че и дистанционно може да стане) би се заел със задачата да изгради системата на ново. MySQL база качена на VPS сървър. Заедно с прехвърляне на номенклатурите от сегашната база?

Каква ще е цената ( 12евро на час май не е за тази дейност)?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2017 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Включете Log на ниво MyODBC и дайте неговото съдържание.
slavib

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2017 22:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не разбрах - в крайна сметка когато е по кабел има ли проблем или няма
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
geomatics

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2017 20:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Мрежата е безжична и не тествано с кабел.

Лог файла на ODBC-то е 21МБ 600К реда. Как да го кача?
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2017 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Така както описвате нещата може би проблемът Ви е в мрежата и Интернета а не в сървъра.
Докато не направите проба с добър доставчик на интернет и връзка по кабел считам че е безпредметно да се разсъждава нататък.
0878443585
.
Върнете се в началото
geomatics

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2017 23:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес направих проба на един лаптоп с win 7 и на друг с win XP. И в двата теста проблема се прояви. Извода е че не е от операционната система.
След което пуснахме интернет от 4G бисквитка на vivacom. Проблема не се прояви. За да съм сигурен пуснах интернет от мобилен телефон с vivacom-ска карта и отново нямаше проблем.
Извод: Ако интернетът е мобилен от Теленор или Мтел се случва въпросният проблем, ако е мобилен Вивакомски или на друг доставчик няма проблем.
Telenor 4G модема ми дава 70 мега бита скорост, което според мен е добра скорост.

Два пъти разговарях с съпорта на Теленор, но те са сигурни че проблема не е от тях, че нямат никакви таймаути.

Моля, ако някой има база данни на сървър в интернет нека да се свърже с нея като използва интернет от телефона (мтел или телнор) за да се повърди или отхвърли моята теза.
Върнете се в началото
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 12:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега, грешно ти е изградена архитектурата. Може ли да разчиташ на бисквитки и на мобилни данни, че ще имаш нормален достъп до VPS-a ? Пробвай с един нормален оптичен интернет и ще видиш разликата, нито прекъсвания, нито огромни лагове. Имай предвид, че програмата често чете немалки масиви от данни - зареждаш операция, трябва да се кешират всички стоки с баркодове, кодове, цени и т.н. Това наглед просто действие не минава много лесно когато базата е някъде през интернет.

А след десетата минута когато нямаш дропване наред ли си е енкодинга?
0877/399177
Върнете се в началото
geomatics

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Да енкодинга остава наред.
Да! Наясно съм че мобилният интернет не перфектното решение,но за сега няма изгледи да прекарат оптика до мен макар и да говорим за Пловдив.
Повтарям 70 мегабита download и 50 upload имам.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети