Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търся специалист, който има познания от MySQL сървър
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 12:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Е добре де сега нали стана ясно че проблема е в доставчика ?
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2017 12:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Мегабитите са ясни, но обърни внимание, че се внася огромен лаг и прекъсвания. За пример само ще ти дам мобилния нет на Теленор до митницата в Пловдив (точно срещу базовата им станция) пълен леш... Няма такъв чупен и бавен нет, прекъсваше ми през 5-10 минути VPN-a към офиса, а VPN спира само при прекъсвания на нета.
В кой район си, че няма оптики покрай теб? Много хора си мислят, че няма, но все се намира някой доставчик особено като познаваш една голяма част от тях Smile В краен случай насочена антена е хиляда пъти по-добре от мобилка...
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
geomatics

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2017 01:17    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление не мога да кажа нищо ложо за интернета на Теленор. Казвате "огромен лаг и прекъсвания", но след 15 минутен пинг към сървъра средното време 30ms е да имаше и един изпуснат пакет. Работя по 40-50 минути през teamviewer и никога не ми е прекъснало или лагило.
Как да го измеря този лаг и прекъсвания?
В голямата търговия съм. Там имат договорка с Виваком и дават на хората ADSL-и и на мен дадоха и една година се мъчих с него ту няма ту има интернет и то когато има 4 мега бита сваляне и 0.9 кчване. Vivacom планирали да пуснат оптика, но кога ще е не казват. Повеето доставчици стигат до ЖП линият до Кауфланд.

На истина ми е интересно защо Склад Про не страда от този проблем, както и Баркода.

Вие склонен ли сте да направите проба с ваша база и интернет от Теленор?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2017 08:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
На истина ми е интересно защо Склад Про не страда от този проблем, както и Баркода.

При Microinvest Склад Pro Light връзката е през MyODBC, при другите продукти е директна.
Аз написах да активирате log на MyODBC, защо не го направите?
geomatics

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2017 10:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Направено е 21Мб е лога за един цикъл от 11 мин докато крашне. Даже попитах как да го покажа защото е 600К реда.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2017 14:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е нормално това. Отворете този файл и вижте какво го мъчи.
azrod

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2017 18:37    Заглавие: Отговорете с цитат

geomatics написа:
За съжаление не мога да кажа нищо ложо за интернета на Теленор. Казвате "огромен лаг и прекъсвания", но след 15 минутен пинг към сървъра средното време 30ms е да имаше и един изпуснат пакет. Работя по 40-50 минути през teamviewer и никога не ми е прекъснало или лагило.
Как да го измеря този лаг и прекъсвания?
В голямата търговия съм. Там имат договорка с Виваком и дават на хората ADSL-и и на мен дадоха и една година се мъчих с него ту няма ту има интернет и то когато има 4 мега бита сваляне и 0.9 кчване. Vivacom планирали да пуснат оптика, но кога ще е не казват. Повеето доставчици стигат до ЖП линият до Кауфланд.

Вие склонен ли сте да направите проба с ваша база и интернет от Теленор?

Старо инфо имате, отдавна има оптика до определени места и оттам по UTP. Зад Илиянци от повече от година има, интересното е, че повечето твърдяха, че няма, а по телефона от София твърдяха, че има и в крайна сметка има. Е 50/50 Мбита даун и ъп има. Кой точно склад сте?
0877/399177
Върнете се в началото
geomatics

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2017 20:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:

Явно говорим за различни файлове. Този за който аз говоря съм го получил като пуснах да ми trace-не odbc драйвера какви запитвания към базата прави. Не мога да намеря как се пуска друг тип лог.

azrod написа:
...Зад Илиянци от повече от година има, интересното е, че повечето твърдяха, че няма, а по телефона от София твърдяха, че има и в крайна сметка има. Е 50/50 Мбита даун и ъп има. Кой точно склад сте?

За кой доставчик говорите? Ние сме точно след входа на голямата търговия зад спирката.
Върнете се в началото
geomatics

МнениеПуснато на: Пет Мар 03, 2017 10:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, в спор съм със съпорта на Теленор относно моя проблем. След няколко резменени писма ми казаха че са направили необходимите настройки на мрежата, но това не помогна. И за да съм сигурен че проблема е при тях искам отново да поломоля някой да направи този тест със свързването на Лайт-а с MySQL-ка база качена някъде и интернетът да е Теленорски.
Някой ще се заеме ли?
Върнете се в началото
azrod

МнениеПуснато на: Пет Мар 03, 2017 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

geomatics написа:
Виктор Павлов написа:

Явно говорим за различни файлове. Този за който аз говоря съм го получил като пуснах да ми trace-не odbc драйвера какви запитвания към базата прави. Не мога да намеря как се пуска друг тип лог.

azrod написа:
...Зад Илиянци от повече от година има, интересното е, че повечето твърдяха, че няма, а по телефона от София твърдяха, че има и в крайна сметка има. Е 50/50 Мбита даун и ъп има. Кой точно склад сте?

За кой доставчик говорите? Ние сме точно след входа на голямата търговия зад спирката.

За Виваком, вече опъват UTP с рутер вместо телефонните през ADSL модем!
0877/399177
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети