Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Имам следния проблем:

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sandro_pz

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2017 13:32    Заглавие: Имам следния проблем: Отговорете с цитат

Здравейте.
Имам следния проблем , когато искам да пусна разплащанията имам доста забавяне докато се отвори екрана.
Също така се появяват някакви разлики от -1ст.
Пускам редакция на дадената доставка и виждам сумата.
Пример:
Задължение 20.19лв Плащане 20.19 и имам остатък от -1ст не винаги е така но на десетки операции ми се появява.
Друг въпрос забелязах че преди във дневник на приложението ми показваше от лайта кога има изтрит ред или премахната операция.
Сега ми показва всяка една операция и стока като продажба , а преди не съм забелязал така да го прави.
Последно получава ми се разлика във справка за продажба и касовата книга , крайната сума винаги има разлика във касовата книга повече 5 6 10 20 ст. Има някакво закръгление което не мога да хвана от къде идва някакви стотни. Може ли да бъде изравнено това нещо да няма разлика във касовата книга и във справка продажби.

Версия склад про: 3.07.041
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2017 20:50    Заглавие: Отговорете с цитат

С каква база от данни сте?
Какъв е нейния обем?
sandro_pz

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2017 10:14    Заглавие: Отговорете с цитат

MSSQL
5.53MB
Но все пак не знам точно как та видя обема на базата.
Това е размера на файла на базата ако това питахте.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2017 19:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Свържете се с нашата поддръжка.
sandro_pz

МнениеПуснато на: Съб Мар 18, 2017 13:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Свържете се с нашата поддръжка.

Свързах се , но няма резултат нещо мисля , че не е както трябва.
Забелязах още няколко неща който смятам , че не ми ги показва както трябва.
Последното е при кредитно известие не ми изкарва количество от склада? Правих кредитно известие , и кредитно известие по сума все тая не го изкарва. И мисля , че няма разлика от кредитно известие по сума и само кредитно известие все иска да вади количество и сумата едновременно.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2017 18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Продуктът работи перфектно. Не зная какво точно сте тествали, но изпълнете прецизно това, което ще ви напишем:
1. Създавате 2 нови стоки – А100 и Б200;
2. Направете доставка на А100 и Б200 с по 10 броя на всяка, доставна цена 10, продажна цена 20;
3. Направете продажба на А100 и Б200 с по 3 броя;
4. В наличност имате 7 броя от А100 и 7 броя от Б200;
5. От меню Фактуриране, Получаване на Кредитно известие изберете само стока А100 и посочете 1 бройка. За документ и номер на фактура въведете 123;
6. От меню Фактуриране, Получаване на Кредитно известие по сума изберете само стока Б200 и посочете 1 бройка. За документ и номер на фактура въведете 124;
7. Направете справка наличност на стоки. Имате 6 броя от А100 и 7 броя от Б200.
Програмата работи отлично!
sandro_pz

МнениеПуснато на: Пон Мар 20, 2017 09:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Продуктът работи перфектно. Не зная какво точно сте тествали, но изпълнете прецизно това, което ще ви напишем:
1. Създавате 2 нови стоки – А100 и Б200;
2. Направете доставка на А100 и Б200 с по 10 броя на всяка, доставна цена 10, продажна цена 20;
3. Направете продажба на А100 и Б200 с по 3 броя;
4. В наличност имате 7 броя от А100 и 7 броя от Б200;
5. От меню Фактуриране, Получаване на Кредитно известие изберете само стока А100 и посочете 1 бройка. За документ и номер на фактура въведете 123;
6. От меню Фактуриране, Получаване на Кредитно известие по сума изберете само стока Б200 и посочете 1 бройка. За документ и номер на фактура въведете 124;
7. Направете справка наличност на стоки. Имате 6 броя от А100 и 7 броя от Б200.
Програмата работи отлично!

Вие направете следния опит вкарайте си стока с количество въведете кредитно извести по сума и въведете 2 бройки след което вижте наличността няма промяна: Сега направете редакция на това кредитно известие и сложете 1 бройка. Кредитното нали е по сума и не трябва да променя количество вижте си пак наличността +1 бройка засича , че все едно връщате бройка , но нали уж е по сума. И става една боза.
Дори при анулиране то не го засича като по сума ами обикновенно кредитно даже във редакцията не отразява кое кредитно е по сума и кое не води се само кредитно. И засича все едно е обикновено кредитно и връща бройки във количеството когато не са извадени.
Върнете се в началото
sandro_pz

МнениеПуснато на: Пон Мар 20, 2017 09:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Задължително ли е от меню фактуриране. Нали над него има известия от там вкарвам известията.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Мар 20, 2017 23:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Написал съм точно какво да направите. Следвайте правилната последователност.

Издавате или получавате кредитно известие?
sandro_pz

МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2017 11:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Написал съм точно какво да направите. Следвайте правилната последователност.

Издавате или получавате кредитно известие?

Как да го направя като то не съответства на моята работа.
Получавам стокова разписка от която е приспаднато стока , стоката не присъства във дадената стокова разписка за да намаля бройките ми е от преди , но се приспада от сумата на получената във момента стока.
За това аз приспаднатата стока я въвеждам като кредитно известие не слагам номер на документ и фактура защото няма такава фактурите ми ги издават в края на месеца на база стоковите разписки за да е по лесно на счетоводството да не са 1000 документа. И в такъв случай когато ми излезе номер на документ му натискам отказ автоматично си слага номера на кредитното без номер на фактура и след като редактирам това кредитно дали е по сума или само кредитно ми добавя бройки.
Обаче ако е по сума кредитното , то не ми маха количество и след редакция добавя и обърква наличността. А за дадената стока която дали правех и по сума или обикновено все тая не намаляваше количество на него му направих ревизия.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2017 02:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Съвсем объркано стана. Защо използвате Кредитно известие, а не редактирате основната доставка, щом нямате данъчен документ за това? Редактирайте доставката със задна дата и всичко ще е ОК.

Също така можете да използвате това, което аз съм ви написал, то работи и във вашия случай. Вместо номера на фактури поставяйте номерата на стоковите разписки. Програмата ще ги приеме.
sandro_pz

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2017 10:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Съвсем объркано стана. Защо използвате Кредитно известие, а не редактирате основната доставка, щом нямате данъчен документ за това? Редактирайте доставката със задна дата и всичко ще е ОК.

Също така можете да използвате това, което аз съм ви написал, то работи и във вашия случай. Вместо номера на фактури поставяйте номерата на стоковите разписки. Програмата ще ги приеме.

Благодаря ще пробвам.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети