Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Склад Про на Нов Компютър

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Поддръжка
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
simeoni

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2017 15:45    Заглавие: Склад Про на Нов Компютър Отговорете с цитат

Здравейте,

имаме Склад Про с ключ на USB флашка и искаме да сменим компютъра, на който ползваме софтуера. Имам няколко въпроса:

1. Достатъчно ли е да прехвърлим USB ключа на новия компютър, за да запазим лиценза. Има ли нещо друго, което трябва да съобразим.

2. Виждам, че базата с данни се пази на MDB файл, който можем да прехвърлим и отворим на новата машина, това ли е начина.

3. Кой е най-удачният начин за прехвърляне на останалите настройки - предпочитания за печат, изглед, данни на фирмата, предпочитания за ДДС и др.

4. На стария компютър програмата е свързана с фискален принтер, и виждам, че там в меню 'Други' има Microinvest Device Test Tool, който липсва при нова инсталация. Кой е най-добрият вариант за добавяне/прехвърляне на фискален принтер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2017 16:42    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Да, достатъчно е;
2. Да, ако базата от данни е MS Access;
3. Част от настройките са в базата, други са външни. Общото правило е да се пренастроят всички настройки;
4. Инсталира се Device Manager.
simeoni

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2017 16:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за бързия отговор.

Цитат:
Общото правило е да се пренастроят всички настройки

има ли начин това да стане автоматично?

Как да инсталирам Device Manager. Виждам, че в меню Настройки>Печат има 'Изпращане на данните към касов апарат' и в дроп-дауна има:
Касов сървър
FP Manager
Device Manager

Опитах с Касов сървър и Device Manager, но натискането на 'Приложи' и след това 'Запис' не изглежда да прави нищо. В меню 'Други' не се появява допълнителното приложение.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2017 17:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Свалете го от сайта и го инсталирайте.

Няма начин да стане автоматично прехвърлянето на настройките. Вас какво ви притеснява?
simeoni

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2017 18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

може ли да помогнете с намирането на Device Manager-a на сайта - на http://microinvest.net/%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80 го няма в списъка. Има Microinvest Касов сървър, но е само 32-битова версия и операционната ми система не го харесва.

за настройките ме притеснява, че ще отнеме немалко време и може да пропусна нещо... правени са различни настройки в продължение на няколко години, включително за видове плащания на касовия апарат...

Има ли как да проверя дали има разминаване в настройките на двата компютъра.
Върнете се в началото
julian2005

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2017 15:40    Заглавие: Отговорете с цитат

simeoni написа:
може ли да помогнете с намирането на Device Manager-a на сайта - на http://microinvest.net/%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80 го няма в списъка. Има Microinvest Касов сървър, но е само 32-битова версия и операционната ми система не го харесва.

за настройките ме притеснява, че ще отнеме немалко време и може да пропусна нещо... правени са различни настройки в продължение на няколко години, включително за видове плащания на касовия апарат...

Неискам да Ви обидя,но щом не знаете какво е device manager, по добре някой по запознат с компютри да ви направи прехвърлянето.
Върнете се в началото
simeoni

МнениеПуснато на: Чет Май 25, 2017 13:58    Заглавие: Отговорете с цитат

julian2005 написа:
simeoni написа:

Неискам да Ви обидя,но щом не знаете какво е device manager, по добре някой по запознат с компютри да ви направи прехвърлянето.

Няма как да ме обидите с този неуместен коментар.. препоръчвам Ви да четете внимателно целия тред преди да поствате... става дума за Microinvest Device Manager...
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2017 18:44    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Инсталирахте ли Microinvest Device Manager?
2. Настроихте ли го за вашия касов апарат?
3. Ако 1 и 2 са "Да", какъв е точно проблема?
simeoni

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2017 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето тук ми помогнаха с информация как да инсталирам въпросния Device Manager - http://forum.microinvest.net/viewtopic.php?t=15641
Върнете се в началото
julian2005

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 19, 2017 14:45    Заглавие: Отговорете с цитат

simeoni написа:
julian2005 написа:
simeoni написа:

Няма как да ме обидите с този неуместен коментар.. препоръчвам Ви да четете внимателно целия тред преди да поствате... става дума за Microinvest Device Manager...

Извинявайте! Действително не бях прочел всичко по горе.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Поддръжка All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети