Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Архивиране през архиватор само на една фирма.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Поддръжка
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
account2012

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2017 11:00    Заглавие: Архивиране през архиватор само на една фирма. Отговорете с цитат

Здравейте, хубаво е да се помисли стартирането на архиватора да не е обвързано с архивиране на всички фирми - тоест процеса да може да се контролира, защото всяко пускане на архиватор означава изчакване на целия процес или насилствено прекъсване. Другото което искам да попитам, е дали има възможност през Архиватор да се прави архив само на определена фирма?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йордан Сираков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2017 11:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато конфигурирате Архи Pro, можете да изберете конкретни фирми, на които да се прави архив.
За целта трябва да махнете отметката от Архивиране на всички фирми, включително и създадените по-късно.
Върнете се в началото
account2012

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2017 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Наясно съм с настройката, съвсем друга е идеята - архиви искам да се правят веднъж седмично на всички бази, но когато ми се наложи да направя такъв само на конкретна фирма не мога - трябва или да мина през преконфигуриране два пъти или да направя архив през програмата, който за нищо не става после - по добре от Делта Про да се махне възможността за архивиране, защото тя пък въобще не работи(друга тема).
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2017 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Решението е много просто:
1. Задайте архиваторът да се стартира около 10:00 и тогава няма да имате архивиране при стартиране на компютъра, а около час по-късно.
2. Архивирането от Microinvest Делта Pro работи и то отлично. Ако при вас не работи, следва въпрос: "Кой настрой компютъра?", защото 99% от проблемите идват от неправилно настроени права на достъп.
account2012

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2017 13:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Инсталацията и на двата компютъра, на които работим е правена от ваши дистрибутори. При зададен въпрос от мен защо не ми се получава архивирането и възстановяването през програмата ми бе отговорено, че на различните версии на програмата може да не работи съвсем както трябва и затова ме насочиха да използвам единствено и само средствата на архиватора. Последния ми опит за архивиране(и възстановяване) през Делта Про беше вчера, като след натискане на възстановяване програмата само премигва без някакви грешки или нещо насочващо и съответно възстановяването не се е получило.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2017 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук колегите са прави. Първо трябва да уеднаквите всички версии на програмата и след това ще продължим с настройката на архивирането. Представете си автомобил, при който различните гуми имат различен размер. Както и да ги сменяте и въртите, винаги автомобилът ще е накриво.

Съветвам ви да се обърнете към същите колеги или към нас за да ре реши този въпрос.

PS: При работа с различни версии, по-новата знае какво за прави данните с по-старата версия, но но-старата версия няма как да разбере какво ново е добавено в новата версия.
account2012

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2017 14:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът е защо на една машина правя архив през Делта Про и на същата след малко не мога да го възстановя - за мен има нещо което не работи както трябва. Все пак благодаря за отговорите.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Юли 21, 2017 15:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво съобщение дава? По написаното нищо не става ясно.

Укажете:
1. Версията на Microinvest Делта Pro;
2. Версията на Windows;
3. Версията на SQL сървъра;
4. Какво е съдържанието на log файла.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Поддръжка All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети