Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Първоначално въвеждане на ДА

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mima_vecheva

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2017 20:31    Заглавие: Първоначално въвеждане на ДА Отговорете с цитат

Здравейте. При започване на работа с базата въведох начални салда на всички активи. На по-късен етап въведох и самите активи от операции-дълготрайни активи. При проверка за въведени активи и амортизации ми дава разлика. Сравних активите от модула дълготрайни активи и от оборотната ведомост. съвпадат си едно към едно. От къде идва разликата? И още един въпрос - имам активи под прага ми на същественост. искам да присъстват в инвентарната книга, но не искам да им начислявам амортизация. Как трябва да ги въведа? Благодаря предварително за съдействието
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Цветомир Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2017 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, когато правите проверка на въведени активи в какво се изразява разликата(активи или амортизации)? И също така по-голяма или по-малка е сумата от Оборотната ведомост.
Ако желаете свържете се с мен на тел. 062/605615 за съдействие.
Върнете се в началото
mima_vecheva

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2017 16:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Свързах се с Цветомир Маринов на посочения телефон. Раликата идва може би от там, че първо е трябвало да въведа активите от операции дълготрайни активи, а не в оборотната ведомост като начални салда. При генериране на Справка за дълготрайни активи стойностите са коректни, а не двойни. В такъв случай проблем нямам :) Благодаря за съдействието
Върнете се в началото
juleto

МнениеПуснато на: Нед Яну 15, 2017 13:40    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен се получи същото. До момента си дава разлика, а при проверка в плана и в оборотката всичко се засича. Така всъщност тази функционалност не работи коректно и съответно не може да се ползва, а е много удобна. Дано се оправи при следваща актуализация Smile
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Яну 16, 2017 18:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз тествах и няма проблеми. Проверете дали нямате конфликти между начални салда и начални кореспонденции.

Каква е точната версия на продукта?
Към коя дата са салдата?
Какво с какво сравнявате? Дайте примери и ни осигурете достъп до базата от данни.
juleto

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2017 22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Как да проверя за конфликти?
При мен случая е следния - няма начални салда. Активите са въведени през годината. Самото контиране на актива и въвеждането му в Дълготрайните активи се различава във времето т.е. ако едното е осчетоводено през февруари, актива е въведен в амортизационния план през април с датите на покупката. Ако разбира се това оказва някакво влияние.
Към момента амортизациите са начислени към декември и в оборотката сумата на активите и начислените амортизации са равни на амортизационния план към 12.2016.

Версията на продукта е 1.01.049(23.02.2016)
Върнете се в началото
christovark

МнениеПуснато на: Вто Авг 01, 2017 13:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам следния въпрос : въвеждам ДМА от меню операции-дълготрайни активи-нов , след запис ми се визуализират всички въведени вече ДМА. Забелязах, че един актив липсва в списъка /от инв. номер 36 скача на 38/ Започнах да въвеждам отново липсващия номер 37, но ми излиза предупреждение, че вече е въведен. Търсих го по име, по инв. номер -не излиза. В инвент. книга обаче е наличен. Как мога да направя корекция по него и защо не се визуализира?
Върнете се в началото
Петя Лозанова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Авг 01, 2017 13:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
С коя версия на програмата работите? Вижте какъв период има заложен във филтъра в ред Състояние->Активни в периода? В по-новите версии има и бутон "Изчистване" - използвайте го!
Върнете се в началото
christovark

МнениеПуснато на: Вто Авг 01, 2017 15:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Версията е 1.01.056. Но аз видях, че проблема е в периода, благодаря ви за бързия отговор
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети