Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

15 дни бащинство

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
JORO



Регистриран на: 21 Юни 2007
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2017 13:32    Заглавие: 15 дни бащинство Отговорете с цитат

Здравейте,
при тестване на файл за 15 дни бащинство в НОИ дава следната грешка:

"Не попълнена разпоредба от КТ/ Разпоредбата не принадлежи към номенклатурата/ Несъответствие с вида на обезщетението"

Избрал съм чл. 163, ал.7

Във вътрешната проверка в Микроинвест дава, че "файлът е коректен спрямо спецификацията на НОИ"

На какво се дължи тази грешка?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JORO



Регистриран на: 21 Юни 2007
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2017 13:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля по възможност днес за някакви насоки.

Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петя Лозанова
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 22 Дек 2014
Мнения: 294

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2017 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Ако отворите Кодекса на труда, ще разберете от къде идва грешката Ви. В сила от 01.06.2017 г., разпоредбата от КТ за ползване на отпуск по бащинство е чл. 163, ал 8.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JORO



Регистриран на: 21 Юни 2007
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2017 14:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря. Пропуснал съм тази промяна от лятото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tedda83



Регистриран на: 16 Юни 2015
Мнения: 22

МнениеПуснато на: Вто Окт 31, 2017 08:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
имам татко който е в отпуск 15календарни дни ,когато дам експорт на данни за болнични брой заявления-декларации за парично обещетение при раждане на дете до 15 календарни дни имам'' 0''.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петя Лозанова
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 22 Дек 2014
Мнения: 294

МнениеПуснато на: Вто Окт 31, 2017 08:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Влезте в редакция на отсъствието и изберете С експорт на заявение-декларация в полето Експорт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tedda83



Регистриран на: 16 Юни 2015
Мнения: 22

МнениеПуснато на: Вто Окт 31, 2017 09:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Много Ви благодаря , искам да попитам отпуската е по чл.163 ал.8 ,но след като разпечатам прил. 10 забелязвам ,че е по чл 163 ал.7
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петя Лозанова
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 22 Дек 2014
Мнения: 294

МнениеПуснато на: Вто Окт 31, 2017 10:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
В експорта влиза правилната разпоредба от КТ. Проблемът се явява при печат. Това ще бъде коригирано в следващата версия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov