Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Доп. споразумение към ТД

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
maria P



Регистриран на: 30 Дек 2007
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Пет Юли 10, 2015 16:43    Заглавие: Доп. споразумение към ТД Отговорете с цитат

Здравейте! Имаме лице, което изпълнява освен работата по основния си договор като готвач и дейността - наставник по програми от БТ, за която си дейност получава 1/2 от МРЗ.
Как да оформя личния картон- да променя основната заплата в лич. картон - основната заплата +180/за м.06/ или ново назначение?
_________________
Мария П
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
experta_biz



Регистриран на: 19 Дек 2013
Мнения: 562

МнениеПуснато на: Пет Юли 10, 2015 18:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз го оформям като ново назначение - втори/допълнителен ТД със срок /според срока за който е наставник/. Освен това преди това създавам нов отдел примерно "Програма БТ" и там слагам хората по програмата. По прегледно е и по-лесно се вадят нужните справки /ведомост,вноски към бюджета, рекапитулация .../
_________________
Веселин Димов
https://www.experta.biz
-> НАШИ WEB ПРИЛОЖЕНИЯ <-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maria P



Регистриран на: 30 Дек 2007
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Пет Юли 10, 2015 18:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Така няма ли да се получат две д1 за това лице? Код по НКПД -същия като по основния ТД ли задавате? По този начин не се ли получава, че е ТД по чл.110 и съотв. възниква задължение за подаване на ув. по чл.62?
_________________
Мария П
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
experta_biz



Регистриран на: 19 Дек 2013
Мнения: 562

МнениеПуснато на: Нед Юли 12, 2015 15:46    Заглавие: Отговорете с цитат

maria P написа:
Така няма ли да се получат две д1 за това лице? Код по НКПД -същия като по основния ТД ли задавате? По този начин не се ли получава, че е ТД по чл.110 и съотв. възниква задължение за подаване на ув. по чл.62?

На практика допълнителен/втори ТД с лицето не се сключва. Нито пък допълнително споразумение към съществуващия ТД. Тези данни се включват в картона на лицето заради нуждата от отчетност спрямо БТ. Поради тези причини няма и основание за подаване на уведомление по чл.62. А относно наличието и броя на Д1 - не се притеснявайте. Програмата се грижи за това.
В нашия случай наставникът трябва да получава 1/2 от МРЗ. Да получава ! Затова съм му задал РЗ и МОД по 320 лв. /по спомен/. Така РЗ и осигуретилин доход са по 180 лв. Но това е за нашия случай. При Вас може и да е друго ...
Поздрави
_________________
Веселин Димов
https://www.experta.biz
-> НАШИ WEB ПРИЛОЖЕНИЯ <-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maria P



Регистриран на: 30 Дек 2007
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Вто Юли 14, 2015 18:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля, г-н Димов, да опишете начина на новото назначение към основния ТД, което сте направили на лицето определено за наставник.
Виждам, че Вашият случай е същия. Проблемът е, че при въвеждане на код по НКПД - ГОТВАЧ, който е в клас 5 и при КИД 60 за ресторантьорство, програмата автоматично задава МОД, който за това назначение е 440лв.
Ако задам мод и осн. възнаграждение 360 при работно време по договор - 4ч., да, но пак ми стои проблема с код по НКПД.
И друго , ако задам новото назначение като доп.тр.дог., то тогава д1 излиза с код 04, а това не е доп. тр. договор. Пробвах и да задам назначението като основен тр. дог., за да излезнат две д1 с код 01.Така става, но пак опираме да това какъв код по НКПД да поставя на наставника, за да не изчисляват осигуровките на мод за готвачи, а на 180лв при 4 часа.
А за това, че от БТ искат подробна отчетност сте прав и за това е необходимо тези 180лв, които наставника получава да са разграничени във ведомостта за заплати.
Доста дългичко стана!
Дано да е ясно!
Ще очаквам отговор от Вас и другите специалисти по програмата!
_________________
Мария П
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
experta_biz



Регистриран на: 19 Дек 2013
Мнения: 562

МнениеПуснато на: Вто Юли 14, 2015 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, Мария П.
Наясно сте, че цялата тази гимнастика е заради Бюрото по труда и техните специфични изисквания. Най-лесно щеше да е ако към основното възнаграждение на лицето му прибавя въпросните 180 лв. Но и така сметката е крива, защото изискването е да получава чисто 1/2 МРЗ. И тогава започват сметки отзад напред ... Както и да е.
При нас ситуацията е свързана с охрана. Един от охранителите, за това, че през периода на два месеца ще бъде наставник на "новобранците" следва да получава допълнително към възнаграждението 1/2 МРЗ. За целта съм сключил нов ТД с лицето, като съм го маркирал като "Допълнителен/Втори ТД". За да бъдат нещата още по-истински съм го задал с основание "Срочен ..." и съм му задал дата на сключване, постъпване и срок на договора. При това положение в картона на лицето автоматично излиза маркер "Осиг. доход от други правоотношение с работодателя". И правилно. НКПД не пипам. Понеже датата на сключване е 15/06/2015, а общия брой на работните дни през юни е 22, за да получи лицето 180 лв. за тези 12 дни трябва да е на РЗ 330 лв. И с такъв МОД, за да излезе осигурителен доход 180 лв. Преди няколко месеца пак участвахме по такава програма. Направих назначението по същия начин и нямах проблеми с Д1.
Верно малко длъжко стана, но няма начин.
Успех !
_________________
Веселин Димов
https://www.experta.biz
-> НАШИ WEB ПРИЛОЖЕНИЯ <-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maria P



Регистриран на: 30 Дек 2007
Мнения: 31

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2015 17:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново, г-н Димов!
Всичко направих така както сте описал, но щом има в новото назначение Доп. ТД, Д1 излиза с код 04.
Не е правилно според мен.
Вие как подадохте д1 за наставника с код 01 или 04?
_________________
Мария П
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
experta_biz



Регистриран на: 19 Дек 2013
Мнения: 562

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2015 18:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.
ТД за наставника е подаден с код 04, което е грешно и трябва да го оправям. Иначе след генериране на следващата Д1 ще редактирам 04 на 01 и така ще подавам. Не виждам друг изход.
_________________
Веселин Димов
https://www.experta.biz
-> НАШИ WEB ПРИЛОЖЕНИЯ <-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 3753

МнениеПуснато на: Вто Юли 21, 2015 08:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Вид осигурен
04 се извежда, защото сте посочили, че договорът е допълнителен. В секция Данни за назначение посочете Основен.
_________________
Предстоящи безплатни продуктови обучения и семинари
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
experta_biz



Регистриран на: 19 Дек 2013
Мнения: 562

МнениеПуснато на: Вто Юли 21, 2015 08:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария Рашева написа:
Здравейте,

Вид осигурен
04 се извежда, защото сте посочили, че договорът е допълнителен. В секция Данни за назначение посочете Основен.

Здравейте.
И благодаря за мнението. Грешката е моя. Програмата е направила това, което съм й задал да направи.
Лека работа
_________________
Веселин Димов
https://www.experta.biz
-> НАШИ WEB ПРИЛОЖЕНИЯ <-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниела27



Регистриран на: 03 Авг 2012
Мнения: 93

МнениеПуснато на: Чет Ное 02, 2017 16:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте ,
попаднах на тази тема търсейки отговори на някои въпроси по Програмите на БТ с наставник. Колегите по-горе са разрешили нещата по свой си начин - важното е, че се е получило. Не мисля обаче, че е правилно . Не следва да правим такива измислени гимнастики и да въвеждаме неверни неща / като втори ТД, ново назначение и прочие / . От БТ искат просто във фиша с начисление на РЗ да фигурира това допълнение на наставника от 1/2 МРЗ на отделен ред.
В тази връзка искам да попипам съществува ли възможност за въвеждане на нови променливи към вече съществуващия списък или редакция на наименованието на дадена променлива ? Въпросът ми е продиктуван от търсене на по-близко звучащо до истинското начисление на сумата наименование на променливата. Примерно вместо бонус да преименувам на доплащане за наставник .

Хубав ден !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 910

МнениеПуснато на: Пон Ное 06, 2017 16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Модул Потребителски начисления/удръжки , меню Редакция->Администриране предоставя възможност потребителя сам да добави нова променлива, която да окаже влияние върху месечното възнаграждение на работника/служителя в увеличение или намаление. Допълнително създадените променливи не могат да бъдат визуализирани в отделно "перо" в стандартно заложените справки от Microinvest, меню Справки.
Чрез модул Мениджър на потребителските справки може да бъде изготвена допълнителна справка, в която да бъдат включени потребителските променливи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниела27



Регистриран на: 03 Авг 2012
Мнения: 93

МнениеПуснато на: Пет Ное 10, 2017 10:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Много Ви благодаря ! Стана перфектно !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov