Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Предложение за Делта в контиране

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mbal_higia@

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 11:36    Заглавие: Предложение за Делта в контиране Отговорете с цитат

Здравейте! Ако е възможно при контиране дата на документа да се копира в месец за експорт. Сега е дата на осчетоводяване. Например фактура за ел.енергия разходвана м.11 -дата на осчетоводяване 30.11/за да се отнесе разход м.11/ , а № и дата на док. са в м.12. следователно месец за експорт 12 за ДДС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
slavib

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Така в момента е идеално.
Вие говорите за една фактура.
В момента схемата работи перфектно за всички останали фактури.
Все пак трябва да внимаваме.
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mn

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 20:25    Заглавие: Отговорете с цитат

@slavib - Така в момента е идеално.

Със едно малко предложение за предупредително съобщение, ако се опита да се запише контировка с месец за експорт, за който е минал срока за подаване на ДДС.

Бях предложил да се направи заключване след генериране на дневниците, което се реализира отчасти - в глобален аспект - след заключване нищо не може да се бута, така че поне на мен не върши работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NataliaA

МнениеПуснато на: Вто Фев 13, 2018 17:11    Заглавие: Разплащане, импорт, кореция на контировки Отговорете с цитат

Здравейте,
Програмите Ви са супер, но имам няколко питания/предложения относно Делта Про. Smile
1. Предвиждате ли възможност номера на фактурата (с или без датата на документа - по Ваша преценка), по който се прави разплащане да се вписва автоматично в полето "Забележка"?
2. При импорт на операции (Операции/Импорт на операции/Импорт от текстови файл) няма възможност за посочване на сметка 701. Има само 702 и 703. За да избегна това импортирам със 703 и ръчно променям всяка фактура. Има ли по-бърз начин да се справям с това?
3. Редакция/Администриране/Редакция на контировки има номер на контировката, но не и номер и вид на документа, както и сума. Предвиждате ли колона и с някое от тях за по-голяма яснота?
Благодаря Ви предварително и прекрасен ден!
ВУМ

МнениеПуснато на: Сря Фев 14, 2018 06:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкрепям предложения по т. 1 и 3. С казуса в т. 2 не съм се сблъсквал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 15, 2018 12:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Предложение 2 се елиминира много просто чрез една от двете възможности:
а) Преминаване от TXT към XML файл;
б) Директно вписване на операцията (контирането) в колона 1 на файла. Това е описано в документацията и може на се настройва според изискванията на потребителя с директно задаване на контировка.

Предложение 3 трябва да се анализира много внимателно. Всяка допълнителна колона изисква работа по нейното извличане (сумата изисква да се анализира цялата контировка), което води до забавяне при големи бази от данни и съответно забавя работата. Тук е много добре да опишете работния процес, кога се изискват такива действия и какъв случай решавате.

Например Предложение 3 аз бих преработил по следния начин - от справка "Хронологичен регистър" директно да се отваря документа.
NataliaA

МнениеПуснато на: Чет Фев 15, 2018 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и благодаря за заделеното време. Възможността от справка Хронологичен регистър да се отваря директно документа би била чудесна.
Относно предложението Ви за hml файловете - не се справих сама и ще помоля мой по-компетентен колега да ми съдейства, за да тествам.
Хубав ден и успех!
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Фев 15, 2018 17:38    Заглавие: Re: Разплащане, импорт, кореция на контировки Отговорете с цитат

NataliaA написа:
... За да избегна това импортирам със 703 и ръчно променям всяка фактура. Има ли по-бърз начин да се справям с това?

Само да питам как по-точно ръчно променяте - една по една или през модула за масова редакция на контировки в меню Редакция - администриране - редакция на контировки ? През въпросния модул можете доста бързо и елегантно да промените голям брой контировки без да влизате във всяка една от тях. В ръководството на сайта има описание на функцията на стр. 111
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NataliaA

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2018 09:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря azrod, тази функционалност ми е известна. В нашата фирма продаваме едновременно услуги, стоки и продукция. Тъй като стоките са повече, избрах да импортирам приходите от продажба на продукция като приход от услуги. Не мога да ползвам редакция на контировки от това меню, защото не зная коя контировка към коя приходна фактура се отнася. Правя филтър от редакция контиране и оттам - да, една по една ги променям.
Знам, че няма много такива фирми и затова няма как да очаквам да се правят специални изменения в софтуера за всички само заради нас, а и фактурите не са чак толкова много, но все пак бих се радвала да оптимизирам тази дейност Smile Надявам се колегата ми да ми помогне с hml файловете и да стане чрез тях.
От Редакция/Администриране/Редакция на контировки си коригирам например разплащане по фактури, ако видя, че съм обработвала банка с грешна дата - супер ми е удобно, за да не "развързвам" разплащанията и фактурите.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2018 22:56    Заглавие: Отговорете с цитат

XML, а не HTML файлове. Нека Вашият колега да ги разгледа.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети