Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

изчисляване на извънреден и празничен труд минал месец

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Desislava Andrianova



Регистриран на: 22 Окт 2012
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Пон Окт 22, 2012 14:21    Заглавие: изчисляване на извънреден и празничен труд минал месец Отговорете с цитат

Привет, по препоръка на Инспекцията на труда, трябва да заплатим извънреден и празничен труд за месец септември, но вече сме приключили със заплатите за м.септември и трябва да начислим извънредния и празничен труд в следващия месец т.е. м.октомври. Какво перо трябва да се избере и как? Благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Рашева



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 3753

МнениеПуснато на: Пон Окт 22, 2012 15:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В текущия месец можете да посочите допълнителна променлива Часове извънреден труд по чл. 144 в официален празник, като впишете сумата на извънредните часове за месеца.

Можете да добавите часовете и в изчисленията за миналия месец с помощта на меню Корекция за минал период. Подробна информация за начина на използване на модула можете да прочетете в Ръководството за работа с програмата, стр. 97.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cecoban



Регистриран на: 04 Окт 2009
Мнения: 66

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 14:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Случаят ми е подобен-Инспекция по труда ни предписа да начислим и платим трудово възнаграждение за 1 ден работа на официални празници, но не по-малко от удвоения му размер (лицето работи на 8ч на работа по график, не е въвеждано СИРВ).
Проблемът е, че става дума за м.май, а през м.юни лицето напуска.
Другото за което се сещам е, че през м.май има 20 работни дни и лицето е отработило 20 работни дни, като един от тях е в официален празник-в този случай как коректно да укажа на програмата колко ще е надбавката?
Как е правилно да постъпя-да създам ново назначение, или да правя корекции в минал период?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest


Регистриран на: 01 Апр 2005
Мнения: 1002

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2017 09:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Относно месеца, в който следва да отразите доплащането за извънреден труд препоръчваме да се свържете с НАП.
За отразяване на данни за минал период използвайте модул Корекция за минал период, меню Редакция. Модула позволява редакция на ведомост за служител/служители за приключени месеци без да се налага анулиране на заплати за месеца, до който следва да се отразят корекциите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cecoban



Регистриран на: 04 Окт 2009
Мнения: 66

МнениеПуснато на: Вто Дек 19, 2017 19:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария Андреева написа:
Здравейте,
Относно месеца, в който следва да отразите доплащането за извънреден труд препоръчваме да се свържете с НАП.
За отразяване на данни за минал период използвайте модул Корекция за минал период, меню Редакция. Модула позволява редакция на ведомост за служител/служители за приключени месеци без да се налага анулиране на заплати за месеца, до който следва да се отразят корекциите.


Допитах се до НАП-в този случай се подава коригираща декларация 1 за м.05 и редовна декларация 6 с код 5 за м.05 с превишението на осигуровките, като се подават едновременно.
Благодаря за разяснението за работа с програмата!
Ще обясня как постъпих, защото може да е полезно и на други:
Както е казано по-горе В меню Редакция модул Корекция за минал период в данните за заплата добавих променлива Отработени часове в официален празник - в моя случай 8. После изчислих отново д1, като ръчно промених стойностите в полета 16.7 от 160 на 168 (20 раб.дни х 8ч + 8ч извънреден труд) и в поле 16.8 вписах 8ч извънреден труд.
Декларация 6 с код 5 начислих отново, като редактирах сумите така, че да се отрази само превишението, спрямо преди това подадената декларация за м.05.
Подадох едновременно д1 коригираща и д6 с код 5 редовна за м.05 и бяха приети.
Предстои през м.януари да подам д6 с код 8 за удържания данък на доплащането през м.12 (д6 с код 8 според наредбата трябва да бъде м.12 в т.9 а в т.18 дата 31.12.2017)
Дано съм бил полезен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov