Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем при възтановяване на архив от един компютър на друг

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kalinfilipov

МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2017 21:51    Заглавие: Проблем при възтановяване на архив от един компютър на друг Отговорете с цитат

Здравейте,
Използваме InvoicePro на един компютър с Windows7 и нямаме никакви проблеми. Тъй като сме от IT сферата си правя редовно бекъпи през опцията Архивиране на Фирма, и днес (не знам и аз защо точно днес), реших да тествам да възстановя архив на моя лаптоп който е с Windows8.1. Изтеглих и си инсталирах програмата, създадох фирма със същото име, създадох една фактура и всичко си работи. Направих "пресен" архив от другия компютър и пробвах да го възстановя на лаптопа, обаче не става. Не ми дава никаква грешка, но и не ми дава че успешно е възстановил архива, както го прави когато пробвам да възстановя от архив направен от същия компютър(лаптопа). Гледам и на двете места съм със една и съща версия на InvoicePro. Явно има някаква разлика все пак, но не разбирам каква?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalinfilipov

МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2017 22:27    Заглавие: Re: Проблем при възтановяване на архив от един компютър Отговорете с цитат

kalinfilipov написа:
Здравейте,
Използваме InvoicePro на един компютър с Windows7 и нямаме никакви проблеми. Тъй като сме от IT сферата си правя редовно бекъпи през опцията Архивиране на Фирма, и днес (не знам и аз защо точно днес), реших да тествам да възстановя архив на моя лаптоп който е с Windows8.1. Изтеглих и си инсталирах програмата, създадох фирма със същото име, създадох една фактура и всичко си работи. Направих "пресен" архив от другия компютър и пробвах да го възстановя на лаптопа, обаче не става. Не ми дава никаква грешка, но и не ми дава че успешно е възстановил архива, както го прави когато пробвам да възстановя от архив направен от същия компютър(лаптопа). Гледам и на двете места съм със една и съща версия на InvoicePro. Явно има някаква разлика все пак, но не разбирам каква?

Като допълнение след малко тестове направих една нова фирма на компютъра от който ще бекъпваме и изпробвах на него да върна архив създаден от него. Дава грешка но въпреки това възстановява архива.

Грешката е следната:
Възникнала е грешка при входно-изходна операция с базата данни...

и пише следното в дневника:

Дата: 26.12.2017 22:18:37
Версия на продукта: 2.00.002
Операционна система: Microsoft Windows NT 6.1.7601 Service Pack 1
Съдържание: General Error: 100 :
Timestamp: 12/26/2017 8:18:37 PM
Message: HandlingInstanceID: fcd65204-1514-47ad-98b4-e8519f85e908
An exception of type 'System.Data.SqlClient.SqlException' occurred and was caught.
----------------------------------------------------------------------------------
12/26/2017 22:18:37
Type : System.Data.SqlClient.SqlException, System.Data, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089
Message : A transport-level error has occurred when sending the request to the server. (provider: Shared Memory Provider, error: 0 - No process is on the other end of the pipe.)
Source : .Net SqlClient Data Provider
Help link :
Errors : System.Data.SqlClient.SqlErrorCollection
Class : 20
LineNumber : 0
Number : 233
Procedure :
Server : localhost
State : 0
ErrorCode : -2146232060
Data : System.Collections.ListDictionaryInternal
TargetSite : Void OnError(System.Data.SqlClient.SqlException, Boolean)
Stack Trace : at System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection)
at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection)
at System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning()
at System.Data.SqlClient.TdsParserStateObject.WriteSni()
at System.Data.SqlClient.TdsParserStateObject.WritePacket(Byte flushMode)
at System.Data.SqlClient.TdsParserStateObject.ExecuteFlush()
at System.Data.SqlClient.TdsParser.TdsExecuteSQLBatch(String text, Int32 timeout, SqlNotificationRequest notificationRequest, TdsParserStateObject stateObj)
at System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReaderTds(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, Boolean async)
at System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method, DbAsyncResult result)
at System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method)
at System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteReader(CommandBehavior behavior, String method)
at System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteDbDataReader(CommandBehavior behavior)
at System.Data.Common.DbCommand.ExecuteReader()
at System.Data.Linq.SqlClient.SqlProvider.Execute(Expression query, QueryInfo queryInfo, IObjectReaderFactory factory, Object[] parentArgs, Object[] userArgs, ICompiledSubQuery[] subQueries, Object lastResult)
at System.Data.Linq.SqlClient.SqlProvider.ExecuteAll(Expression query, QueryInfo[] queryInfos, IObjectReaderFactory factory, Object[] userArguments, ICompiledSubQuery[] subQueries)
at System.Data.Linq.SqlClient.SqlProvider.System.Data.Linq.Provider.IProvider.Execute(Expression query)
at System.Data.Linq.DataQuery`1.System.Collections.Generic.IEnumerable<T>.GetEnumerator()
at System.Collections.Generic.List`1..ctor(IEnumerable`1 collection)
at System.Linq.Enumerable.ToList[TSource](IEnumerable`1 source)
at Microinvest.Framework.DatabaseServices.Services.UsersDatabaseServiceBase.GetUserRolesFactoryInfoProvider()
at DynamicModule.ns.Wrapped_IUsersDatabaseServiceBase_83c04264f58047c1b2009deaf86e80f8.<GetUserRolesFactoryInfoProvider_DelegateImplementation>__16(IMethodInvocation inputs, GetNextInterceptionBehaviorDelegate getNext)

Additional Info:

MachineName : FILIPOVI-PC
TimeStamp : 12/26/2017 8:18:37 PM
FullName : Microsoft.Practices.EnterpriseLibrary.ExceptionHandling, Version=5.0.414.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35
AppDomainName : InvoicePro.exe
ThreadIdentity :
WindowsIdentity : filipovi-PC\filipovi

Category: General
Priority: 0
EventId: 100
Severity: Error
Title:Microinvest Invoice Pro Database Exception
Machine: FILIPOVI-PC
App Domain: InvoicePro.exe
ProcessId: 4784
Process Name: C:\InvoicePro\InvoicePro.exe
Thread Name:
Win32 ThreadId:6944
Extended Properties: HelpLink.ProdName - Microsoft SQL Server
HelpLink.EvtSrc - MSSQLServer
HelpLink.EvtID - 233
HelpLink.BaseHelpUrl - http://go.microsoft.com/fwlink
HelpLink.LinkId - 20476
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2017 12:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Основното съобщение е:
Цитат:
A transport-level error has occurred when sending the request to the server. (provider: Shared Memory Provider, error: 0 - No process is on the other end of the pipe.)

Вероятно имате антивирус, който блокира комуникацията. Другата алтернатива е лошо работещ SQL сървър, който не отговаря за заявките.
kalinfilipov

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2017 13:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Основното съобщение е:
Цитат:
A transport-level error has occurred when sending the request to the server. (provider: Shared Memory Provider, error: 0 - No process is on the other end of the pipe.)

Вероятно имате антивирус, който блокира комуникацията. Другата алтернатива е лошо работещ SQL сървър, който не отговаря за заявките.

На кой компютър - на този от който искам да копирам(който дава грешка но въпреки това възстановява ) или на този който на който искам да възстановя. Антивируса го спирах и на единия и на другия и няма промяна. На първия от който правя архива с нарастване на броя документи виждам че и големината на архива се увеличава- т.е. би следвало информацията да е вътре. Къде мога да видя дали няма разлика в sql сървъра. Да не би при win7 и вин8.1 да има някакви разлики?
Върнете се в началото
kalinfilipov

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2017 15:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега след допълнителни тестове и на трети компютър , и след опит да върна фирма от втория(win8.1) на първия(win7) ми дава следната грешка:
Архивът на базата, който се опитвате да възстановите е създаден на Microsoft SQL Server с по висока версия от текущия SQL server 2005. За повече информация се обърнете към вашия системен администратор или екипа на Microinvest!

Явно това е проблема- на компютъра с който работим и от който се опитвам да възстановя фирма е с по стара версия от този на който направих нова инсталация. И въпроса е какво би следвало да се направи?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2017 18:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Да актуализирате навсякъде версиите на SQL сървъра до последната.
kalinfilipov

МнениеПуснато на: Сря Дек 27, 2017 18:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Да актуализирате навсякъде версиите на SQL сървъра до последната.

И аз си мислех това. Обаче ме притеснява факта, че ако актуализирам базата от 2005 на 2008 на компютъра на който работим, има опасност да не виждаме данните по аналогия на това което се случва на новия компютър. Има ли реални тестове от други потребители с такъв ъпдейт? Не ми се иска от без проблем да си създам проблем. Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Invoice Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети