Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Работа в мрежа ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Поддръжка
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
athila

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2018 15:12    Заглавие: Работа в мрежа ? Отговорете с цитат

Здравейте, имам инсталирана Делта Про на настолен компютър и искам да включа в мрежата лаптоп . Целта е да мога да работя и от двете места с една база данни. Възможно ли е връзката на лаптопа с настолния комп да е през Wi-fi например.? Ще се ползва в къщи и не ми се иска да ми се мотаят кабели. Лиценза е на флашка, предполагам ще трябва да закупя още една и за лаптопа. Има ли някъде упътване как се прави ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йордан Сираков
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2018 16:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Изпратих Ви лично съобщение.
Върнете се в началото
julian2005

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 19, 2018 19:30    Заглавие: Re: Работа в мрежа ? Отговорете с цитат

athila написа:
Здравейте, имам инсталирана Делта Про на настолен компютър и искам да включа в мрежата лаптоп . Целта е да мога да работя и от двете места с една база данни. Възможно ли е връзката на лаптопа с настолния комп да е през Wi-fi например.? Ще се ползва в къщи и не ми се иска да ми се мотаят кабели. Лиценза е на флашка, предполагам ще трябва да закупя още една и за лаптопа. Има ли някъде упътване как се прави ?

Няма проблем, просто си купувате един хардуерен лиценз за лаптопа за делта про и си я инсталирате на лаптопа. След като инсталирате на лаптопа програмата и я лицензирате ,влизате в настройки база данни и там оказвате айпито на настолния компщтър и в зависимост от базата дали е MySQL Mssql или ms access може да се наложи а вкарате юзер и парола.
Но не е добре да ползвате wifi връзка когато работите с база данни!

Ако не може да се справите,МИКРОИНВЕСТ ще Ви помогнат,те разполагат със собствен софтуер за отдалечен достъп ,чрез който могат да влезнат на Вашите компютри и да ги нагласят,ако Вие не може да се справите.
Успех,дано съм Ви помогнал.
Върнете се в началото
athila

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2018 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат

От микроинвест ми обясниха, че каквото искам да кача на лаптопа трябва да си го закупя отново, не само хардуерният лиценз.
Върнете се в началото
julian2005

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2018 18:28    Заглавие: Отговорете с цитат

athila написа:
От микроинвест ми обясниха, че каквото искам да кача на лаптопа трябва да си го закупя отново, не само хардуерният лиценз.

Правилно са Ви обяснили,ако искате да ползвате едновремено и на двата компютъра програмата,то ще трябва да си закупите още едно копие на програмата с включен към нея хардуерен лиценз.

Другия вариaнт е : Ако имате ве4е закупена програма,да поискате от Микроинвест да Ви дадат хардуерен ключ към нея/естествено ключа се заплаща/,и така може да инсталирате програмата и на другия компютър,но когато искате да работите с нея ще трябва да пъхате хардуерния ключ на лаптопа. Идеята на хардуерния ключ е ,ако се прецака харддиска или компютъра,да не губите лиценза на програмата,инсталирате уиндоус ,после програмата,вкарвате хардуерния ключ и си я лицензирате Wink

И другия също така удобен вариaнт е 2 компютъра с 1 хардуерен ключ,но тук неудобството е че постоянно трябва да местите ключа от единия компютър на другия за да ползвате програмата!
Върнете се в началото
athila

МнениеПуснато на: Пет Апр 06, 2018 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Закупих каквото трябваше и вързах лаптопа в мрежа(в къщи), всичко е наред и работи. Но когато съм в друг град например, не мога да се свържа със сървара и да работя. Като връзка съм задал името на компютъра, ако има значение , не IP. Какво трябва да направя за да имам връзка независимо от това къде се намирам ?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Апр 07, 2018 09:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Свържете се с нашата поддръжка. Ще ви помогнем да направите тази връзка, вероятно ще трябва да поръчате статично IP от вашия Интернет доставчик или да ви направим VPN чрез наш междинен сървър.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Апр 25, 2018 15:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Решихте ли въпроса?
julian2005

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2018 17:16    Заглавие: Отговорете с цитат

athila написа:
Закупих каквото трябваше и вързах лаптопа в мрежа(в къщи), всичко е наред и работи. Но когато съм в друг град например, не мога да се свържа със сървара и да работя. Като връзка съм задал името на компютъра, ако има значение , не IP. Какво трябва да направя за да имам връзка независимо от това къде се намирам ?

Съвсем нормално!
Трябва да се обръщате по ip! Предполагам имате рутер,който е с реално IP,в него трябва да настроите/по скоро някой който разбира/ port forwarding. С две думи,компютъра Ви на който има инсталиран скл про предполагам че е с фалшиво айпи,а рутера с реално,в този случай се ползва port forward,кадето се описва вътрешното аипи на компютъра/играещ ролята на сървър/и порта,по този начин ,като се обърнете към реалното айпи с порт и той автоматично редиректва към сървъра.Така от целия свят ще имате връзка.
Също така е важно на сървъра да е отворен tcpip porta на SQL-a.

Ако описаното по горе обяснение Ви звучи на китайски,по добре се обърнете към Микроинвест или някой познат който е с на ТИ с комптрите.
Върнете се в началото
athila

МнениеПуснато на: Пет Май 11, 2018 09:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, отворих един порт 1433 на рутера , имам статично IP и проблема е решен. Доволен съм .
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Поддръжка All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети