Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Дублиране на отпуск и болничен

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
V_IV

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2018 12:59    Заглавие: Дублиране на отпуск и болничен Отговорете с цитат

Здравейте!При нанасяне на болничен лист за м.04.2018г., програмата не желае да го запише, като издава съобщение за дублиран болничен и отпуск. При преглед на картона на служителя, видях, че през месец март действително има дублирана дата като болничен и платен отпуск. Ще направя корекция в декларация 1 на лицето. Проблемът е, че сега не иска да приеме записа за болничен за април, издавайки гореспоменатото съобщение. Другото, което ме тревожи: как е направен дублиращ запис?
Моля, за помощ! Налага ли се да Ви изпратя файл?
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2018 14:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Свържете се с мен на 02 955 55 15 за анализ на записаните данни в секция Данни за отсъствия за минал период в личния картон на работника/служителя.
Върнете се в началото
lvelikov

МнениеПуснато на: Сря Май 16, 2018 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Аз имам същия проблем с дублирането на отпуск и болничен за един и същ период, който се създава на някакъв заден фон без да се вижда.
При подаването на болничните за Април ми се случи програмата да ми създаде 3 идентични записа за едно лице и един болничен, които дори след начисляване на заплатите не се виждаха, а излизаха във файла на НОИ.
В секция Данни за отсъствия за минал период нямам абсолютно никакви данни за нито един от служителите.
Върнете се в началото
hariti

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2018 09:15    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ми се е случвало, програмата си създава 1 ден болнични от нищото и обикновено той съвпада с вече въведен период на болничните. При въвеждане на данни в личния картон не ти дава да го запишеш, докато не се изтрие този ден. Също така ходи да променя и входящата номерация на болничните по този начин.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2018 13:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
QA отдел на Microinvest се опитва да симулира в наши условия описаният от Вас казус с дублиране на период на отсъствие. За да запишете настоящите си отсъствия е необходимо да прегледате и да изтриете неактивните/дублирани периоди.
Върнете се в началото
lvelikov

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2018 11:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, но това създава предпоставка за корекция на декларации за предходните периоди, на какво се дължи това дублиране и как да го избегнем?
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2018 08:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
При наличие на дублиран период на отсъствие в секция Данни за отсъствия в личен картон на работник/служител Екипът ни препоръчва генериране на справка Разчетно-платежна ведомост за да бъде направена проверка дали дублираният период е включен в изчисленията.
Ако дублираният период е намерил отражение в изчисленията т.е. включен е в РПВ, а от там и подаден с Декларация Обр.1 в НАП е необходимо подаване на коригираща такава.
Ако дублираният период е намерил отражение само в списъка с отсъствия в секция Данни за отсъствия то не се налага подаване на коригираща Декларация Обр.1 . Изтриване на отсъствието се организира чрез модул Корекция за минал период, меню Редакция. След извършване на корекцията чрез модула е препоръчително повторно генериране на РПВ , за проверка на данните в нея.
Извършваните анализи в условия на Microinvest след поставен казус от Ваши колеги установиха, че дублираните периоди не са намирали отражение в РПВ, а само в секция Данни за отсъствия.
Върнете се в началото
lvelikov

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2018 21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

При мен обаче намират във ведомостите, съответно във всичко, което касае заплатите (рекапитулации, осигурителни вноски, персонален регистър и т.н.)

Давам пример от последните 5 минути:

Направени са заплатите за Април, налага се корекция в отсъствие на служител поради вътрешни причини, след анулиране и начисляване отново на заплатите на друг служител отпуска се дублира и съответно променя данните във ведомостта, без неговия картон дори да е отварян.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2018 09:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Свържете се с мен на 02 955 55 15 за да анализираме казуса по-детайлно.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети