Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как да разбера 32 или 64 битова версия ползвам ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
experta_biz

МнениеПуснато на: Съб Май 23, 2015 09:28    Заглавие: Как да разбера 32 или 64 битова версия ползвам ? Отговорете с цитат

Здравейте.
След разговор с колега се замислих за следното:
- как мога да разбера каква версия на Микроинвест ТРЗ и ЛС Про ползвам /32 или 64 битова/ ? Самата машина е 64 битова.
- от сайта могат да бъдат свалени и двете версии. Каква е разликата между тях ?
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниел Петков

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 23, 2015 20:21    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Това зависи от операционната система;
2. Разликата е единствено в това, че 1 е за ОС 32 бита, а 2 е за ОС 64 бита.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
experta_biz

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2015 09:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Даниел Петков написа:

Laughing Г-н Петков, благодаря, че ме развеселихте. Вашият отговор е като за работничка от околовръстното.
Някой с по-адекватен отговор ? Wink
Върнете се в началото
Недялко Неделчев

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2015 09:45    Заглавие: Отговорете с цитат

experta_biz написа:
Даниел Петков написа:

Laughing Г-н Петков, благодаря, че ме развеселихте. Вашият отговор е като за работничка от околовръстното.
Някой с по-адекватен отговор ? Wink

г-н Димов, когато се опитате да стартирате х86 инсталатор на х64 машина, той просто няма да тръгне Idea .
Много се впечатлявате от форумния трол, той просто си върши работата да троли редовно х24,х7,х365 Twisted Evil
http://softwaretestingfundamentals.com
Върнете се в началото
experta_biz

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2015 13:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Недялко Неделчев написа:

г-н Димов, когато се опитате да стартирате х86 инсталатор на х64 машина, той просто няма да тръгне Idea .
Много се впечатлявате от форумния трол, той просто си върши работата да троли редовно х24,х7,х365 Twisted Evil

Здравейте, господин Неделчев.
Не искам да експериментирам на работната си машина /х64/. Ще си позволя да изразя несъгласие с Вашето мнение, че на х64 инсталатор на Микроинвест ТРЗ и ЛС Про от х86 няма да тръгне. Както съм написал в първия си пост аз съм с х64 машина, но не съм убеден, че съм с версия като за нея. Затова е и първият ми въпрос - как мога да разбера версията на исталирания софтуер ? У дома имам друга х64 и ще пробвам да инсталирам версия х86. И ще докладвам, разбира се ... Wink
По втория въпрос - предполагам, че разликата във версиите х86 и х64 на Микроинвест ТРЗ и ЛС Про е във възможността за ползване на по-голям обем РАМ.
Върнете се в началото
experta_biz

МнениеПуснато на: Вто Май 26, 2015 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Грешката е моя. Стартирах инсталатор за х86 на х64 машина. Тръгна и след една стъпка ми съобщи, че не е за моята машина и трябва да сваля нужната ми. И спря.
Върнете се в началото
Петър Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Май 26, 2015 15:00    Заглавие: Re: Как да разбера 32 или 64 битова версия ползвам ? Отговорете с цитат

Разликата е само в компонентите, които се инсталират (Microsoft SQL Server, Microsoft SQL Native Client и т.н.). Всяка една от версиите е за съответната версия на операционната система, както сте забелязали и не може да се инсталира на друга версия (x86 е за 32 битовите версии на Windows, a x64 е за 64 битовите версии).

Текущо самите файлове на продуктите ни нямат разлика и в двете инсталации, но вероятно това ще бъде променено в бъдеще. Или казано с други думи - независимо коя инсталация ще изберете, файловете, които стартирате са едни и същи. Надявам се информацията да Ви е била полезна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
experta_biz

МнениеПуснато на: Вто Май 26, 2015 17:59    Заглавие: Re: Как да разбера 32 или 64 битова версия ползвам ? Отговорете с цитат

Петър Маринов написа:
Разликата е само в компонентите, които се инсталират (Microsoft SQL Server, Microsoft SQL Native Client и т.н.). Всяка една от версиите е за съответната версия на операционната система, както сте забелязали и не може да се инсталира на друга версия (x86 е за 32 битовите версии на Windows, a x64 е за 64 битовите версии).

Текущо самите файлове на продуктите ни нямат разлика и в двете инсталации, но вероятно това ще бъде променено в бъдеще. Или казано с други думи - независимо коя инсталация ще изберете, файловете, които стартирате са едни и същи. Надявам се информацията да Ви е била полезна.

Да, благодаря.
На практика, макар и логически, може да се разбере каква версия на продукта се ползва. От Control panel -- System се вижда каква ОС се ползва. От там следва, че вида на продукта е като на ОС.
Върнете се в началото
nike

МнениеПуснато на: Съб Юни 02, 2018 14:21    Заглавие: Re: Как да разбера 32 или 64 битова версия ползвам ? Отговорете с цитат

Петър Маринов написа:

И при най-новите версии на Делта и ТРЗ Про ли е така? Чрез WoW64 при 64 битов ? Цялата чуденка ми е в това дали на 3 ПС (I5-4570 втора употреба) да им сложа още 4 ГБ РАМ да станат с 8 ГБ и У10 про 64-бит или да останат 4 РАМ и 32-битов Уин10 про. Базите не са големи - на ПС 15 бази около 100 МБ едната в *.bak
Върнете се в началото
andrewa

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Юни 02, 2018 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Горещ съвет: ако имате 64-битов процесор (само много стари модели не са такива), заредете 64-битова ОС. Това става без допълнителен бюджет.
Единствената причина да не се прави е наличието на периферия за която има само 32-бита драйвери. Ама и за тези устройства важи същото: такива би трябвало да са много стари и е добра идея да се подменят.

Увеличете РАМа, 8ГБ е приличен обем. Вижте мах честота на РАМа която поддържа този процесор и дъното и сложете такава РАМ без да правите компромис с по-бавна заради цената (всички РАМ модули трябва да са за мах скорост).
Сметнете цената на час от Вашето работно време и калкулирайте с колко спестени часа ще се изплати направената инвестиция. Ще се учудите колко малко часове ще се получат! И със сигурност икономията от намаленото изчакване заради ускорението на работата на компа ще изплати харча за 1-2-3 месеца.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети