Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Предложение за онлайн версията invoicepro.bg

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tazmaniec

МнениеПуснато на: Вто Ное 20, 2012 10:25    Заглавие: Предложение за онлайн версията invoicepro.bg Отговорете с цитат

Здравейте,

Реших да използвам онлайн версията за издаване на международни фактури. Само, че забелязах една грешка която лично аз не успях да коригирам и се надявам да ми кажете дали греша или да коригирате това несъответствие.
Грешката е следната: когато издаваш фактура, която трябва да е международна в моя случай по чл. 21 от ЗДДС и по която не трябва да се начислява данък, си издавам първо фактурата на BG както си е реда, давам чек на отметката За този документ не се начислява ДДС, и всичко си е ОК. Но когато натисна бутона "Създаване на invoice" отново изписва сумата на ДДС-то, а в случая не би трябвало да я начислява.
Въпроса ми е аз ли греша някъде при създаване на международна фактура или има някаква грешка?

Също като препоръка ако може да се сложи бутон "създай подобен документ", който да копира данните на произволен документ или да се създадат шаблони. Идеята ми е, че е необходимо когато е международен документ да се дописват много подробности, за които се губи време и това ще е улеснение.
Благодаря предварително за съдействието и успешен ден!

п.с. не успях да намеря раздел за invoicepro и надявам се не съм объркал раздела, в кото да поставя темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Ное 20, 2012 10:27    Заглавие: Отговорете с цитат

И двете предложения (и забележки) са интересни, ще ги имаме предвид.
nadis

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2016 13:47    Заглавие: Предложение за онлайн версията invoicepro.bg Отговорете с цитат

Здравейте,

Моето предложение е при разпечатване на справки от invoicepro.bg (напр. справка за издадени документи) някъде на страницата да бъде изписано и името на фирмата, за която се отнася справката (в Header или в заглавието, или без значение къде).
Аз работя с няколко фирми през инвойспро.бг и за да не обърквам справките си ги надписвам с молив всеки път. Но ако това излиза автоматично ще бъде по-добре Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Дек 02, 2016 15:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Логично предложение, ще го анализираме.
ВУМ

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2016 07:18    Заглавие: Re: Предложение за онлайн версията invoicepro.bg Отговорете с цитат

[quote="tazmaniec"]Здравейте,

Грешката е следната: когато издаваш фактура, която трябва да е международна в моя случай по чл. 21 от ЗДДС и по която не трябва да се начислява данък, си издавам първо фактурата на BG както си е реда, давам чек на отметката За този документ не се начислява ДДС, и всичко си е ОК. Но когато натисна бутона "Създаване на invoice" отново изписва сумата на ДДС-то, а в случая не би трябвало да я начислява.
Въпроса ми е аз ли греша някъде при създаване на международна фактура или има някаква грешка?

Аз също имам фактури към клиенти с основание за неначисляване на ДДС чл. 21, но при генериране на инвойс при мен всичко си е ОК. Не ми начислява ДДС. В самата фактура в клетка ДДС % слагам нула и нямам подобен проблем.
Върнете се в началото
Shushi

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2018 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Във фактурата на реда Данъчна основа в скоби излиза процентът на ДДС, а не на ред начислен данък. Това грешка в шаблона или настройките е ?
Върнете се в началото
Венцислав Симеонов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2018 15:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Shushi написа:
Във фактурата на реда Данъчна основа в скоби излиза процентът на ДДС, а не на ред начислен данък. Това грешка в шаблона или настройките е ?

Здравейте! Не, това не е грешка. Когато, във фактурата имате стоки с различна ставка ДДС, имате съответно ралични данъчни основи и различна стойност на ДДС. Тъй, като от счетоводна гледна точка, е интересна само основата, този процент показва за коя данъчна основа се отнася. ДДС се изписва сумарно. Сайтът работи от 2012 година и има издадени над 4 милиона фактури. До момента не е имало проблем, за така оформените ставки.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети