Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

GDPR - или как да изкараме допълнително пари...

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Поддръжка
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
account2012

МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2018 21:15    Заглавие: GDPR - или как да изкараме допълнително пари... Отговорете с цитат

Не знам от къде да започна с коментарите след приемането на въпросния регламент. Първо не ми става ясно, защо функционалности, за който аз като потребител съм платила някога във времето, сега ми се забраняват (например проверката за ДДС). Закупила съм продукта такъв и очаквам той да работи така както е работил преди това. Не мисля, че това е в синхрон с каквито и да е лицензионни правила. Аз не искам актуализация, а да си ползвам нещата така какво съм го правила и преди.
Второ - предполагам също резултат от това да се абонират всички работещи инсталации - Архиватора Архи Про не работи и иска активация - предполагам, че трябва да го купя сега, за да мога да го ползвам. А като цяло бях принудена да го ползвам, защото архивирането и възстановяването на два различни компютъра през Делта Про ПРОСТО НЕ РАБОТИ. Аз ли бъркам или е редно когато едно меню съществува, то от него да се очаква да върши това, за което е предназначено.
Моля за коментар - ръцете ми са вързани докато не актуализирам всички програми или?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2018 21:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Вие работете както и преди, програмата не се е променила. Данните вече са обект на защита и затова програмата не може да използва източниците без междинно криптиране. Затова и във връзка с последните изменения в продуктите на Microinvest ще ви запознаем с нашата позиция. По отношение на функционалности, които сте платили, за ваша информация, всяко търсене струва по 7 стотинки и вие нищо не сте плащали, ние плащаме.

Официална част
След въвеждането на общоевропейския регламент за защита на данните GDPR, в компютърната индустрия се налагат много промени и изменения. Като отговорна компания, работеща на няколко международни пазара и с продукти, обработващи чувствителни данни, Microinvest предприе редица мерки за защита на потребителите и продуктите в съответствие с Регламент (EU) 2016/679. Промените са:
1. Подменихме всички публични сървъри и въведохме защити при обмена на данните;
2. Актуализирахме всички продукти на 2 нива:
a. Информация за потребителите дали те са в съответствие с GDPR. Информативна част;
b. Вътрешно криптиране на всички данни при обмен през Internet в транспортната част;
3. Променихме всички операции, като въведохме журнал на извършените действия от оператора с цел контрол върху данните;
4. Други по-дребни промени, свързани със сила на паролите, работа в защитена Windows среда и управление на данните.
Всички тези промени имат глобален отпечатък върху всяка една програма, което налага задължителна актуализация в съответствие в новите изисквания. По-старите версии на продуктите вече не могат да черпят от данни, които не са криптирани и поради тази причина те не могат да осигурят същата услуга, която е била достъпна до средата на 2018 година без да бъдат актуализирани. От своя страна новите версии имат мощен механизъм за управление на данните и съответстват на закона.
Призоваваме всички потребители да актуализират продуктите си максимално бързо в съответствие с новата реалност.

Неофициална част
От 2008 година Microinvest предоставя безплатно търсене на фирми по ЕИК и ДДС номер. Тази услуга има определена стойност, която не е малка и която Microinvest заплаща без никакви претенции от името на своите клиенти. Всички са получавали безплатно една достатъчно скъпа информация, като средно месечно ние сме осигурявали по 650 000 търсения по ЕИК и ДДС номера на фирми в България и ЕС. От средата на 2018 година беше въведен регламента GDPR, с който всички тези данни стават чувствителни. Те съдържат адреси, телефони, имена и друга информация. Това е причината, при която в нашите сървъри беше въведено криптиране на данните и старите версии стават несъвместими. За нас това не е сериозна пречка, тъй като последните версии на Microinvest Делта Pro и Microinvest ТРЗ и ЛС Pro бяха подготвени за този преход. От своя страна в момента всичко е напълно работоспособно, като във версиите, които не са GDPR съвместими няма възможност за достъп до тези данни. Ние наблюдаваме, че всички сайтове вече искат съгласие за обработка на данните, договорите с потребителите се преработват, Microsoft и Google сменят своята политика (много приложения за смарт телефони вече са свалени и не се предлагат в Google Play), така че процесът на обновяване на софтуера е нормално явление в компютърния свят. Към настоящия момент техническата част на продуктите на Microinvest съответства на изискванията и ние призоваваме всички потребители да следват законоустановените изменения.

Ще добавим, че в бъдеще правилата от наша страна ще стават още по-строги и ние ще въвеждаме защити на много нива и ще спираме функции, които не отговарят на изискванията.

С уважение,
Виктор Павлов
управител
Microinvest
account2012

МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2018 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за разясненията, а някакъв коментар за архивирането и възстановяването - ще бъде ли направено така че да се ползва през програмата или трябва да се закупува архиватор? Ясно че има развитие на софтуера и то трябва да бъде възстановено като инвестиция, но защо махнахте възможността за ползване на Архи Про безплатно, при положение че това е единствения читав начин за прехвърляне на бази и съхраняване на данни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юли 10, 2018 21:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Архивирането и възстановяването работят без проблеми. Вероятно или сървъра не е на същия компютър или сървърите на двата компютъра са различна версия.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Поддръжка All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети