Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Разплащания от валутна сметка

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
crystal

МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2018 16:40    Заглавие: Разплащания от валутна сметка Отговорете с цитат

Здравейте,
От скоро използвам Микроинвест делта про. Имам въпрос в частта с Операции-разплащания. Клиент има сметка само в евро и прави плащания в лева и евро през нея. Като има плащания на две, три фактури в лева с едно общо плащане. Как трябва да се процедира за да се закрият правилно и да се отрази правилно курсовата разликата. Ако сумата е лева е 300 лева по три фактури, а от банката са излезнали 153,06 евро, означава ли че трябва пропорционално да се раздели 153,06/3=51,02 и да се закрива всяко плащане по отделно? Ако е така след като сложа в прикачения файл се вижда сумата във валута от 51.02, чекна отметка плащания във валута, курса не се актуализира по БНБ 1,95583. Трябва ли ръчно да го актуализирам? При ръчно актуализиране, не ми осчетоводява курсова разлика, а ако го оставя без да го коригирам ръчно ми дава статия 401/504/1 - 0,35 ст. и пак няма курсова разлика. Как трябва да се осчетоводява правилно през този модул. Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети