Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Относно Микроинвест Делта
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
IKA

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2018 10:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Обаче,ако моето желание е да използвам друг продукт различен от прото ...??? Предполагам,че никой не би ме задължил да използвом доживотно тези продукти ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IKA

МнениеПуснато на: Сря Окт 31, 2018 10:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Добрин Митев написа:
IKA написа:
Разбира се,че нямам нищо против да си платя каквото трябва до 31,12,2018 и да имам възможност да ползвам продукта до 31,12,2018. След тази дата лично според мен най нормалното е да и сложат код и да не може да се използва но да ми забранят достъпа до старите данни не е правилно защото тази програма съм си я заплатил и за всяко обновяване съм плащал толкова ,колкото е определено от Микроинвест ......

След излизането на новите версии бе обявени обратно изкупуване на старите програми. Голяма част от клиентите на фирмата се възползваха и сега си използват новите програми без проблеми. Разбирам недоволството Ви, но погледнете и от нашата гледна точка. Поемането на такава голяма отговорност пред институциите за да могат нашите клиенти да използват нещо, което е създадено преди толкова години и няма никаква поддръжка е безсмислено и дори безотговорно от наша страна.

Съжалявам но не откривам никакъв ваш ангажимент ....отговорността ви е до там вие да разпространявате лицензирани продукти а старата програма не е такъв и в правото си няма да я разпространявате това ,какво аз ще използвам не може да бъде никаква ваша отговорност . Единствено и само аз ще нося отговорност пред органите ..за това какъв продукт използвам. Нали ви е ясно,че не е толкова невъзможно да се използват не регламентирани продукти ..дори и вашите ..
Но прекалено се задълбахме в темата .Сигурен съм,че ще се намери разумно решение на казуса .
С уважение..
Върнете се в началото
адаша

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2018 13:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо да кажа, че от три години съм се прехвърлил на ПРО.Но...не препоръчвахте ли точно тук във форума за най-добър начин (и аз съм на същото мнение) да се направят нови бази, да се зададат начални салда, а от старите бази да се генерират само справки? Та, ясно е, че за базата от началото на 2015-та нямам проблеми, но за годините от 2005-та до 2014-та включително какво да направя според вас (освен да сменям системна дата, за да генерирам някоя справка). Идеи?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2018 14:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Оставяте в архив. Вероятно трябва да планирате и някой архивен компютър. Все пак дори от 2012 година са преминали 5 счетоводни години и вероятността да ви трябват справки от преди това е малка.

Нека да видим какъв е ежедневния казус, който решавате чрез справки от 2005 година?
адаша

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2018 14:37    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Поддържам един компютър с 32-битов Win 7 само заради това.
2. Ревизия за 2012 г. (да не дава Господ) може да се възложи до 31.12.2018г.
3. Скоро ми се наложи да вадя справки заради съдебен спор и назначена съдебно-счетоводна експертиза, а знаете делата колко се проточват, дори без да броим следващи инстанции. Съдът се интересува дали предприятията са водили редовно търговските си книги, за да прецени дали са годни доказателства за възникнали търговски сделки.
4. Законът за счетоводството указва 10 годишен срок за съхранение на "счетоводни регистри и финансови отчети...".
6. Не получих отговор на въпроса дали тук съм прочел препоръката за начина на откриване на нови бази, с която съм се съгласил и приложил?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2018 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

При такива изисквания все пак може да се съхрани един компютър за справки.
slavib

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2018 17:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
При такива изисквания все пак може да се съхрани един компютър за справки.

Всички говорят - да наистина в Закона за счетоводството е така, но всички изпускат най-важният момент Smile
След 5 години няма да има от къде да си купите такъв компютър на който да се инсталира Делта Smile
Така че съвета да си пазите старият компютър със старата програма аз го оценявам като най-добър.
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
razl

МнениеПуснато на: Чет Ное 01, 2018 21:08    Заглавие: Отговорете с цитат

@slavib

'След 5 години няма да има от къде да си купите такъв компютър на който да се инсталира Делта'

О ти за това не се притеснявай, ще има.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Ное 02, 2018 09:07    Заглавие: Отговорете с цитат

На Microinvest обаче това никак ни му е интересно. Светът се движи и тези, които са замръзнали в 1995 година ще са извън пазара.

Всичко започва да е в облаци, отдалечено, с динамични интерфейси, използване на сървиси и т.н.

Сега се замислете дали познавате дори и 1 автосервиз, който да може да регулира карбуратор?
mbeleva88

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2018 15:31    Заглавие: Отговорете с цитат

А дали ще може да продължим да ползваме програмата поне за приключване на годината - само като счетоводни операции? Това не се е променяло от миналия век и няма връзка с данъчните така че не би трябвало да е проблем.
Върнете се в началото
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2018 11:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
На Microinvest обаче това никак ни му е интересно. Светът се движи и тези, които са замръзнали в 1995 година ще са извън пазара.

Всичко започва да е в облаци, отдалечено, с динамични интерфейси, използване на сървиси и т.н.

Сега се замислете дали познавате дори и 1 автосервиз, който да може да регулира карбуратор?

Викторе, не си прав за карбураторите. Много лош пример за нещо, което все още е актуално въпреки въведените моно и многоточкови инжекциони, електорники тип мегаскърт и т.н. карбураторите са все още актуални особено при силов тунинг на автомобили. Да, не говоря за карбуратор от лада петица, малко по-нови, но все още са карбуратори и има сума ти сервизи дето помнят какво е било.
Така че по-скоро твоя пример с аналог от миналото може би е "Има ли колеги дето могат да настроят 10BASE2 мрежа с коаксиален кабел, тапи и т.н."!
0877/399177
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Недялко Неделчев

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2018 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

slavib написа:

Всички говорят - да наистина в Закона за счетоводството е така, но всички изпускат най-важният момент Smile
След 5 години няма да има от къде да си купите такъв компютър на който да се инсталира Делта Smile
Така че съвета да си пазите старият компютър със старата програма аз го оценявам като най-добър.

Славчо, "синко", ти вероятно се шегуваш Laughing . Със сигурност няма да е нужно някой да си пази старата тарга и да влиза в ролята на търсач на силни усещания, когато му се наложи да я стартира за да си изкара определена справка. Гарантирано е, че след 5 години ще може да се купи компютър, на който да се инсталира VMware и това определено е доста по-елегантно решение Idea
http://softwaretestingfundamentals.com
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2018 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Специалистите от Microinvest са против всички тези схеми. Това е същото, като да се подкара QEMU и търговски софтуер под DOS.
Защо е нужно това? Има качествен и съвременен софтуер на цената на SPA уикенд за 1 човек в произволен курорт на България.
elimar

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2018 18:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде сега вие се сетете, че като продадеш нещо не някой, той става негов собственик. И като собственик на продукта може да го ползва дотогава докато сметне за необходимо. Като му прекратявате дейността на закупения продукт вие го лишавате от собствеността му, което може да се квалифицира от съда или прокуратурата като деяние, квалифицирано в Наказателния кодекс - кражба, самоуправство, компютърно престъпление или др.
Върнете се в началото
Недялко Неделчев

МнениеПуснато на: Пет Ное 09, 2018 20:42    Заглавие: Отговорете с цитат

elimar написа:
Хайде сега вие се сетете, че като продадеш нещо не някой, той става негов собственик. И като собственик на продукта може да го ползва дотогава докато сметне за необходимо. Като му прекратявате дейността на закупения продукт вие го лишавате от собствеността му, което може да се квалифицира от съда или прокуратурата като деяние, квалифицирано в Наказателния кодекс - кражба, самоуправство, компютърно престъпление или др.

Преди да пишете такива небивалици по форумите, да си бяхте прочели лицензното споразумение. Idea
http://softwaretestingfundamentals.com
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети