Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

колеги,не лоялна конкуренция,моля погледнете
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Дистрибутори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rosen71

МнениеПуснато на: Сря Ное 28, 2018 09:11    Заглавие: Отговорете с цитат

dmicro написа:
Аз започвам да си мисля, че Microinvest изобщо не се интересуват от казуса, защото те си получават своят уговорен дял от продажбата независимо, от къде ще бъде направена продажбата.
Но факта, че не се предприема действие, все пак би могло да означава, че този дъмпинг не е без тяхно знание и може би се тества нова схема.
Моля за извинение, ако не съм прав, но така стоят нещата от 01.07.2018г.
Искрено се надявам казуса да се дължи на недоглеждане.

Колега, понятието "лоялност" не е познато на българския бизнес. Той познава само понятията "продажба" и "печалба".

В моя бизнес аз ежедневно се сблъсквам с подобни казуси, и най-честите отговори са "Ако не му го продам аз, ще го вземе от друг" и "Ми той е еднократен клиент и да не го изпусна".

Това, че аз съм им направил обороти за милиони през годините, не ме поставя на по-добра позиция от "еднократен клиент".

Така че свиквай Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Ное 28, 2018 20:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Предложете конкретно действие, което можем да приложим?
rosen71

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2018 09:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Предложете конкретно действие, което можем да приложим?

Г-н Павлов, едва ли приемете съвети за правене на бизнес, но все пак да кажа.
В нормалните държави има неписани правила за това как се прави бизнес, като поведение тип "пре..би другарче" не се вписва в тях.
Вие като фирма имате пълно право да си определите тези правила (в случая за дистрибуция), и който не ги спазва, да му отнемете правата.
Естествено, че ще загубите някакви пари, но ще си запазите доброто име и лоялност към лоялните към вас фирми.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2018 12:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбирам, че в "нормалните държави" няма Черни петъци, няма намаления в различни магазини, няма отстъпка за обем продажби и няма 1+1=3 ?

Аз лично виждам обратното, например в Германия се скъсват от промоции, дори има много продажби на доставни цени с последващи договори за поддръжка и т.н.
rosen71

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2018 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Разбирам, че в "нормалните държави" няма Черни петъци, няма намаления в различни магазини, няма отстъпка за обем продажби и няма 1+1=3 ?

Аз лично виждам обратното, например в Германия се скъсват от промоции, дори има много продажби на доставни цени с последващи договори за поддръжка и т.н.

Аз лично виждам обратното, например в Германия се скъсват от промоции, дори има много продажби на доставни цени с последващи договори за поддръжка и т.н.[/quote]

Не сравнявайте масови магазини с вашият тип бизнес.
Вървете в който и да е дистрибутор примерно на ел. материали в Англия, и поискайте да си купите нещо.
1. Няма да ви го продадат, ако не сте регистрирана фирма.
2. Ако сте фирма, но не сте техен клиент, ще го получите на базови цени.
3. Т.О. ще я натрупате на база обем продажби.
4. И т.н.

Обаче, всеки производител/търговец на едро, си пази всички клиенти, и затова е определил някакви правила, и не толерира никого. Който не спазва тези правила, го отсвирват.

Пак казвам, аз не ви уча на бизнес, нито пък мен пряко ме касае кой от вашите дистрибутори преебава другите или каквото и да е.

Аз съм само един прост потребител на ИнвойсПро.
Но щом вашите колеги негодуват, може би трябва да се замислите дали си струва да подкрепяте един, а други не.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Дистрибутори All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети