Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Болничен лист, обхващащ два месеца

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lucky6

МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2018 15:21    Заглавие: Болничен лист, обхващащ два месеца Отговорете с цитат

Здравейте!

От скоро работя с програмата и сега за пръв път работник ми представя болничен за период от 26.11.2018 до 13.12.2018, издаден на 03.12.2018 и представен пред работодател на същия ден 03.12.2018. Правя заплатите за м.11 и въпросите ми са правилно ли попълвам данните за отсъствията:
1. В поле "до дата" съм попълнила 13.12.2018, нищо че е в следващ месец
2. В поле "дата на възникване" съм записала 26.11.2018. Каква е разликата с поле "от дата"?! Да не би да трябва да посоча друго, а не първия ден на болничния?
3. В поле "Месец за експорт" съм въвела 12.2018. Така реших според упътването в помощния панел, където пише, че това трябва да е месеца за експорт към НОИ. Аз го подавам днес, на 06.12.2018.

Въпросите ми сигурно са смешни, но за пръв път имам БЛ. Моля за отговор... Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Цветомир Маринов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2018 16:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, в поле "От дата" запишете денят, от който започва отсъствието. Полето е определящо за начисленията и редуцирането на отработените дни. В поле "До дата" се посочва крайната дата на болничния.
Поле "Дата на възникване" попълва началната дата в Прил. 9.
Поле "Месец за експорт" определя с кой период на начислени заплати ще се експортират данните на болничен. Например ако посочите месец 11.2018г. , данните ще са налични за експорт след начисляване на заплатите за месец 11.2018г.
Върнете се в началото
lucky6

МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2018 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети