Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Нови Касови апарати и софтуер изпълняващ новите изисквания
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rumbata

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2019 14:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Прочетох конкретните текстове и доколкото разбирам трябва да се ползва определен софтуер, който да архивира програмата. Доколкото съм запознат самата програма Микроинвест архивира базите под аксес, така че това може да се води като потребителски интерфейс.
За архивиране в клауд нищо не се споменава, като задължението за пазене на архива е наше както и за документите. Така че доколкото разбирам може да се работи по същия начин и не виждам проблем да се променя и тази опция.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2019 20:20    Заглавие: Отговорете с цитат

rumbata написа:
Здравейте,

Прочетох конкретните текстове и доколкото разбирам трябва да се ползва определен софтуер, който да архивира програмата. Доколкото съм запознат самата програма Микроинвест архивира базите под аксес, така че това може да се води като потребителски интерфейс.
За архивиране в клауд нищо не се споменава, като задължението за пазене на архива е наше както и за документите. Така че доколкото разбирам може да се работи по същия начин и не виждам проблем да се променя и тази опция.

А какво се случва с интегритета на данните при Access база данни ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rumbata

МнениеПуснато на: Сря Яну 16, 2019 21:30    Заглавие: Отговорете с цитат

В крайна сметка не разбрах.

Мога ли да продължа да ползвам база под аксес или не?
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2019 07:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е желателно да продължавата да работите с такъв тип база данни поради ниската сигурност на информацията и остарялата технология.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 17, 2019 16:54    Заглавие: Отговорете с цитат

В наредбата има много точни описания за архивите и базата от данни.
rumbata

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 08:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересува ме също така с новата версия, как и кои операции ще могат да се извършват в бак офис. В моя офис нямам касов апарат, а осъществявам само контролни функции, доставки, ревизии и тн., но се налага редовно да давам цени, които често са обвързани с ценови правила. За целта набирам продажда, но не я приключвам. Как е решен този въпрос, тъй като има много такива компютри?
Върнете се в началото
Васето

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 12:13    Заглавие: Отговорете с цитат

rumbata написа:
Интересува ме също така с новата версия, как и кои операции ще могат да се извършват в бак офис. В моя офис нямам касов апарат, а осъществявам само контролни функции, доставки, ревизии и тн., но се налага редовно да давам цени, които често са обвързани с ценови правила. За целта набирам продажда, но не я приключвам. Как е решен този въпрос, тъй като има много такива компютри?

И аз съм така.
Интересен въпрос!
Върнете се в началото
gosho67

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 15:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Присъединявам се към темата. При мен е следната ситуация- имам два магазина в които на компютъра във всеки има склад про лайт, склад про и архи про. От склад про лайт извършвам продажбите на стоките,а в склад про извършвам доставките, за архи про е ясно какво прави. Отделно в офиса имам склад про от където си правя справки. ревизии и променям цени. Моят въпрос е следния- За склад про лайт е ясно. че ще е необходима актуализация на версията към изискванията на наредбата защото от там се извършват продажбите и към нея е вързан КА, а необходимо ли е да се актуализират склад про след като от тях не се извършват продажби и към тях няма вързан КА.
Върнете се в началото
sgn_bg

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Яну 22, 2019 20:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, и аз да се включа с въпрос.
Имам 5 компютъра на които до сега изписвах стоката на клиентите и 2 касови апарата.
Сега ще може ли всичките 5 компютъра да се вържат към 2 КА или ще трябва да изхвърля трите компютъра защото не смятам да купувам 5 КА.
Върнете се в началото
Даниел Петков

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 22, 2019 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

sgn_bg написа:
Имам 5 компютъра на които до сега изписвах стоката на клиентите и 2 касови апарата.
Сега ще може ли всичките 5 компютъра да се вържат към 2 КА или ще трябва да изхвърля трите компютъра защото не смятам да купувам 5 КА.

Само ако, позволяват работа в мрежа.. Иначе на всеки компютър ще трябва да имате касов апарат..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Яну 22, 2019 23:45    Заглавие: Отговорете с цитат

sgn_bg написа:

Най-лесният вариант е да бракувате едното усройство и чрез Microinvest Smart Printer да направите връзка на КА с всичките 5 компютъра.
Върнете се в началото
gosho67

МнениеПуснато на: Нед Яну 27, 2019 13:19    Заглавие: Отговорете с цитат

gosho67 написа:
Присъединявам се към темата. При мен е следната ситуация- имам два магазина в които на компютъра във всеки има склад про лайт, склад про и архи про. От склад про лайт извършвам продажбите на стоките,а в склад про извършвам доставките, за архи про е ясно какво прави. Отделно в офиса имам склад про от където си правя справки. ревизии и променям цени. Моят въпрос е следния- За склад про лайт е ясно. че ще е необходима актуализация на версията към изискванията на наредбата защото от там се извършват продажбите и към нея е вързан КА, а необходимо ли е да се актуализират склад про след като от тях не се извършват продажби и към тях няма вързан КА.

Ще можели да получа отговор на въпроса ми.
Върнете се в началото
slavib

МнениеПуснато на: Пон Яну 28, 2019 13:54    Заглавие: Отговорете с цитат

ДА

gosho67 написа:
gosho67 написа:

Ще можели да получа отговор на въпроса ми.

0878443585
.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2019 13:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Подали сме запитване към НАП дали в една система може да работи СУПТО и не-СУПТО едновременно. Очакваме отговор, но аз мисля, че няма да разрешат, тъй като това е заобикаляне на Наредба Н-18.

Към настоящия момент аз мога да препоръчам да се предвиди актуализация на всички работни места, това ще отговори на поставения въпрос еднозначно, тъй като едва ли някой би се разсърдил, ако навсякъде работи НАП регистриран софтуер.
azrod

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2019 12:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Или просто трябва продукти с версия под 100 да не могат да отварят базата данни конертирана до версия 100. Тогава няма да има мазане със стара версия във вече сертифицирана база!!!
0877/399177
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети