Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с основония и забележки след версия 1.01.062

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nina Kirilova

Местожителство: ЯМБОЛ

МнениеПуснато на: Съб Яну 26, 2019 11:24    Заглавие: Проблем с основония и забележки след версия 1.01.062 Отговорете с цитат

Здравейте, след изтегляне на версия 1.01.062 от 08.01.2019г. и след приключване на 2018г. работата в Делта Про стана много бавна. Чакам поне минута за да видия какво въвеждам в основание, забележки и после е същото докато мине контирването.
Посъветваха ни да активираме бутон "Оптимизация за големи бази" в прозорец настройки. Направихме го и така Делта Про тръгна с нормални темпове- нямаше го вече това забавяне.
Но тук дойде другото - просто в прозорец основание и забалежки трябва да се изписва всичко на ръка дословно, не както преди с натискането на една, две букви да ти излиза цялото наименование. Съгласна съм , че с тази опция за оптимизация на големи бази се изчистват основанията и забележките, които с времето са натрупани и затормозяват програмата, но все пак има основания, които са постоянни и повтарящи. Влязох в редакция на основание и забележки с доброто намерение да опитам да въведа ръчно поне едно основание, но програвата ме изхвърли - там е само е за редакция на вече съществуващи основания и забележки.
Деактивирах бутона "Оптимизация за големи бази" - вече можех с натискането на една , две букви да ми се изписва цялото основание, но това забавяне при работа в програмата се върна.
Работя от 2011г. с програмата, съгласна съм, че базите са вече огромни, но помислете върху вариант - да работим с активиран бутон"Оптимизация за големи бази" , за нормална работа и бързина, и да можем да използваме използваме някои често използвани основания и забележки, което до сега е било голямо удобство, а не да се превръщаме в машинописки и постоянно да следим какво сме написали и дали не е останала някоя буква, защото навика, придобит с годините си остава.
Предлагам да помислите за вариант - да може да се въведе в прозорец- Основания и забележки - ръчно 20 или 50 основания - често изполвани, които да можем да ги ползваме при контиране както преди, а всички останали основания и забележки извън ръчно въведените да не се записват в този прозорец, за да се избегне пак това задръстване.
Нека екипа на Микроинвест да помисли върху това или да предложи някое друго решение. За толкова години работа с вас не сте ме разочаровали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2019 14:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Забавянето на програмата е точно в търсенето на този текст. Или имате търсене или програмата работи бързо. Двете изисквания са несъвместими.
Nina Kirilova

Местожителство: ЯМБОЛ

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2019 16:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви за отговора. Но все пак си мисля дали няма някакъв вариант при активиран бутон "Оптимизация на големи бази" да се създаде възможност за ръчно въвеждане на някои основания и забележки, като само те могат да се използват при контиране с натискане на един, два клавиша. А всичко извън ръчно въведените в "Редакция на основания и забележки" да не се записват в прозореца, за да се избегне това натрупване и от там затормозяване на програмата при търсене.
С годините това ми беше най голямото удобство и се работеше бързо и лесно. А сега излиза, че не можем да се възползваме от това предимство, защото с годините базите ще стават все по-големи.
Но ако все пак намерите накакво решение на този проблем, ще Ви бъда много благодарна , може би не само аз, но и останалите колеги.
Желая Ви хубав ден и спорна работа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2019 09:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Базите стават все по-големи, но и компютрите стават все по-мощни. Аз съм с i7 процесор, 32 GB RAM и няма операция, която да се бави повече от секунда, дори при огромни бази от данни. При това цената на компютъра е по-малка от един iPhone!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети