Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Micro.bg помощ

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
madaba

МнениеПуснато на: Нед Апр 14, 2019 16:32    Заглавие: Micro.bg помощ Отговорете с цитат

Здравейте,
Имам въпрос относно програмата.Имам 3 бр. барабана с кабел.Всеки барабан е с различен метраж.Барабан №1- 2050м;Барабан №2-2018м;Барабан №3-415м. Направил съм група барабани с кабел.Въпросът ми е как да направя така ,че :
в търговски екран- продажба всеки един момент да виждам че,те са 3бр.но от барабан №3 да продам или изпиша например 1500м.
Пробвах да направя нова стока с основен код/баркод и към нея няколко допълнителни кода но не мога да напиша стойност по голяма от 999 в полето за КТ*
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Венцислав Симеонов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Апр 15, 2019 09:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Предлагам Ви следня метод:
Въвеждате в номенклатура стоки, всяка макара, като отделна стока с мерна единица брой. В името на стоката указвате информация за вида на кабела и метража. Продажните цени са такива, каквито биха били, ако продавате цяла макара.
Например: Макара кабел 0,5 кв.мм - 2016 м.

Отделно въвеждате стока: Кабел 0,5 кв.мм (метър) с мерна ед. - метър. и цени за метър.

Идеята е да заскладявате брой макари и да продавате на метър кабел.

Самия разпад от макара в линейни метри кабел става със "сложно производство". За целта е необходимо, еднократно да се създадат рецепти.

Например:
Име на рецептата: Разпад на макара кабел 0.5 кв.мм
Суровина - избирате стока: Макара кабел 0,5 кв.мм - 2016 м. / в количество въвеждате - 1 бр.
Продукти - избирате стока: Кабел 0,5 кв.мм (метър) - /в количество въвеждате 2016 м.

След като създадете рецепти, може да направите "сложно производство", като изберете името на рецептата и количеството
макари, които ще разпаднете.

Така, при всеки разпад на 1 макара, бройките от нея ще намаляват с 1, а количеството метри за съответния кабел ще се увеличи с 2016.
При продажба на цяла макара избирате стока макара, а когато се налага продажба на метър, първо разпадате макарата на метри и продавате, докато се изчерпят съответните метри
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Продукти All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети