Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За склад

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
К. Коев
Гост

МнениеПуснато на: Чет Апр 22, 2004 23:24    Заглавие: За склад Отговорете с цитат

Направо на въпросите:
- Защо една стока не може да се изпише два пъти в един документ? Става въпрос за това, че при промоции от вида 'плащаш 10 - получаваш 10+1 безплатно' изписвам два документа. Други програмни продукти позволяват това да стане на един документ.
- Защо при Ревизия на стоки програмата смята със специалните цени?
- Можете ли да добавите в справката - 'Стоки II / Стоки по партньори' филтър за избор на стока. Пробвайте да пуснете справката без да посочвате партньор и ще видите за какво точно говоря. Няма друга справка, която може да прави като тази, но проблема е в това че излизат всички стоки и партньори. А на мен в справката ми трябват една стока и всички партьори.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2004 09:34    Заглавие: Отговорете с цитат

1. В програма Склад не може поради следната причина: Програмата работи с партиди. От това следва, че тя не може да работи с отрицателни количества. От това следва, че стоката трябва да присъства само на един ред, защото иначе, ако имате 10 броя налични, може да въведете два пъти по 7 и програмата ще Ви пусна, което е проблем. А съставянето на анализатор за дублиращи стоки е трудоемко и неефективно. Това обаче е възможно в Коктейл. Там може да се работи на "минус" и да се въвежда една стока 2 пъти.

2. Ревизията е по специални цени защото:
а) Ако е по доставни, то всеки може да си пазарува от фирмата все едно, че той си доставя и служителите вътре биха се облагодетелствали;
б) Ако е по продажна цена, то тогава ще страдат всички стоки, които са във валута, защото при всички положения тяхната ревизия ще е в лева.
в) В много обекти специалната цена се прави за вътрешни операции и трансфери и затова е особено подходяща.

Изпратете ни модел какво искате от справката, защото е по-вероятно справката да я има, но Вие да не може да я намерите. А ако я няма - ние ще я анализираме и ще Ви дадем предложение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2004 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговорите.
Това което давате за пример по първия въпрос, се случва и когато се работи в мрежа. При едновременен запис на документ много пъти ми е излизало съобщение, че не може да бъде намерена доставка на стока или че другия компютър извършва някаква операция. Резултата от това бива два вида - в първия случай на разпечатаните документи си показва двете стоки по 7 бр., но ако се отиде на редкация на документите се вижда на единия 7 , а на другия 3. В другия случай в редакцията документа липсва изцяло дадена стока и то при положение,че я има в големи количества и фигурира на разпечатания документ .

Относно справката. Няма такава справка, проверил съм. Просто искам да добавите в справката 'Стоки II / Стоки по партньори' наред с партньор и крайна и начална дата, да може да се избира и стока. Ако сте пуснали справката както ви казах - само с начална и крайна дата без партньор, на справката ще излязят покупките на дадена стока по клиенти. Един клиент закупил 20 бр. за периода, друг закупил 40 бр. и т.н. Но понеже няма избор на стока, справката ще покаже вскички стоки и тогава става доста обемиста и не може да се разпечата или да се прехвърли в Exsel.
За да ме разберете по-добре защо ми е такава справка ще ви дам пример. Да речем че имате 30 дистрибутора за страната и те продават да речем 20 различни продукта. С коя справка ще разберете кой дистрибутор е продал най-много пъти за месеца програмата СКЛАД ? Ами направете това подобрение на справката и ще разберете Smile
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Апр 24, 2004 09:24    Заглавие: Отговорете с цитат

По точка 1:
Включете "Проверка на количествата непосредствено преди подажба" от Други/Настройка/Добавки.

По точка 2:
"Изпратете ни модел какво искате от справката, защото е по-вероятно справката да я има, но Вие да не може да я намерите. А ако я няма - ние ще я анализираме и ще Ви дадем предложение."
Моделът трябва да е в Excel с подробно описание на всяка клетка. Едва тогава ще започнем да работим върху справката. На Вас това ще Ви отнеме 15 минути, а на нас 2-3 дни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
К. Коев
Гост

МнениеПуснато на: Съб Апр 24, 2004 20:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Май не сте си направили труда да проверите кой дистрибутор ви продава най-много от програмата СКЛАД Smile или е по-вероятно справката да я има, но Вие да не може да я намерите Smile или пък ползвате друг софтуер Smile
Ако ми кажете с коя справка можете да проверите продажбите на всичките ви дистрибутори само на програмата СКЛАД и същевременно да видите кой е продал май-много (или най-малко) от тях, то значи справката я има, но не мога да я открия Smile
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Съб Апр 24, 2004 23:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още не мога да Ви разбера. Това което Вие ми описахте става по следния начин:
1. Активирате най-елементарната справка "Продажби";
2. Активирате поле "Пласьор" в нея;
3. Избирате стока Склад в съответното поле "Стока";
4. Създавате справката и виждате кой дистрибутор какво и колко е продал...

Ако нещо не съм разбрал - моля, напишете го като пример, за 3-ти път искам пример със съответната таблица... Иначе само гадая каква справка Ви трябва...
Върнете се в началото
К. Коев
Гост

МнениеПуснато на: Нед Апр 25, 2004 19:23    Заглавие: Отговорете с цитат

На прав път сте. Само че има един недостатък в тази справка , който не виждате. Така както го казвате справката може да ми свърши работа само ако периода е един ден и то при положение,че всеки дистрибутор има по една продажба (като документ, а не като брой продадени продукти). Когато се въведе период от да речем едим месец справката ще покаже продажбите на всеки по дни, т.е. ако един дистрибутор всеки ден е продавал по нещо, то в справката ще фигурира 25-30 пъти за месец. Ако са 20 дистрибутора справката става 600 реда. А това да се прехвъли в Exsel и да се дообработи си е жива мъка. На мен тези продажби ми трябват групирани.
В справката 'Стоки II / Стоки по партньори' се виждат групираните продажби на всички стоки на един клиент. А сега обърнете обратно справката (разменете клиент със стока). Направете справката да показва групираните продажби на всички клиенти на една стока.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Апр 26, 2004 07:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля, изпратете таблица и описание!
Върнете се в началото
koev

МнениеПуснато на: Вто Май 04, 2004 22:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко закъснях с отговора, но имах доста работа. Пращам ви как изглежда справката.
На думи като не можахте да ме раберете, дано поне картинките ви бъдат ясни Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Май 05, 2004 14:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Справката е ясна! За да я направим - пуснете поръчка да доработка в търговския офис. Ще ни отнеме около 2 дни за да я направим.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети