Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Версия 2.00.033

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Галина Маврева

МнениеПуснато на: Сря Юли 17, 2019 13:35    Заглавие: Версия 2.00.033 Отговорете с цитат

Здравейте,може ли някой работещ вече с Версия 2.00.033 на Микроинвест ТРЗ и ЛС Про да ми обясни как се попълва гърба на приложение №9 ,така че в точка 2 да пише има 6 месеца за болничен и в точка 3 да пише лицето има 12 месеца когато се касае за майка,че на мен не ми се получава.Излизат ми няма 6 и няма 12 месеца когато разпечатам приложението,сякаш каквото и да избера програмата не го приема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юли 17, 2019 13:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
В Microinvest ТРЗ и ЛС e включена логика за автоматичен избор на т. 2 и т. 3 от I. Обстоятелства на Приложение 9.
Заложената логика е спрямо въведеният тип отсъствие в секция Данни за отсъствия ->Болничен в ЛК и въведена стойност в поле Трудов стаж в секция Данни за назначение в ЛК.
Логика за автоматично извеждане :
т. 2
При тип отсъствие:
- Болничен;
- Гледане на болен член от семейството;
- Трудова злополука;
- Професионална болест;
- Неплатен отпуск временна нетрудоспособност;
т. 3
При тип отсъствие:
- Болничен по бременност;
- Болничен след раждане;
- Неплатен отпуск бременност и раждане
Върнете се в началото
Галина Маврева

МнениеПуснато на: Сря Юли 17, 2019 13:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария Андреева написа:
Здравейте,
В Microinvest ТРЗ и ЛС e включена логика за автоматичен избор на т. 2 и т. 3 от I. Обстоятелства на Приложение 9.
Заложената логика е спрямо въведеният тип отсъствие в секция Данни за отсъствия ->Болничен в ЛК и въведена стойност в поле Трудов стаж в секция Данни за назначение в ЛК.
Логика за автоматично извеждане :
т. 2
При тип отсъствие:
- Болничен;
- Гледане на болен член от семейството;
- Трудова злополука;
- Професионална болест;
- Неплатен отпуск временна нетрудоспособност;
т. 3
При тип отсъствие:
- Болничен по бременност;
- Болничен след раждане;
- Неплатен отпуск бременност и раждане

Благодаря Ви за бързия отговор,но за жалост не ми помага,защото информацията на хората е въведена коректно , т.е. тр.стаж е нанесен и програмата не го извлича.Логиката за автоматично извеждане не работи.
Върнете се в началото
Мария Андреева
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Юли 17, 2019 14:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
От 01.07.2019г. в т. 2 и т. 3 на I. Обстоятелства на Приложения 9 и 10 отпадна изискването да бъде отразено наличието на осиг. стаж за съответния риск.
В точките се отбелязва само липсата на такъв, а именно "няма".
Когато в т. 2 е отбелязано "няма", то в т. 3 - не е в съответствие със съответния риск;
Когато т. 3 е отбелязано "няма", то в т. 2 - не е в съответствие със съответния риск.
Ако в т. 2 или т. 3 е отбелязано "не е избрано" по подразбиране се възприема, че има 6 или 12 месеца осиг. стаж и в експортния файл се отбелязва коректен код.
При възникнали допълнителни въпроси може да се свържете с мен на 02 955 55 15.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> ТРЗ и ЛС Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети