Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Приемаме предложения за подобрения в продуктите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Сря Авг 14, 2019 11:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за "контиране" ли е или за "бързо контиране"
Коя е версията на програмата
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dimitrov_m

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Авг 14, 2019 11:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Шаблона го отварям в прозорец Контиране.

Ако в същия прозорец си правя осчетоводяването без шаблон, като избера сметката за ДДС след ентер сумата се попълва автоматично - това е супер. Обаче ако използвам шаблон където предварително сметката е заложена, тогава няма автоматично попълване след въвеждането на ДО.

Версията на програмата е последна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavib

МнениеПуснато на: Сря Авг 14, 2019 11:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрах. Доколкото знам Вие сте счетоводител. - Не ви ли е по бързо без шаблон. Извън темата само от интерес. Къде точно пестите време с шаблона. Друг е въпроса ако на програмата работи не счетоводител.
0878443585
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Сря Авг 14, 2019 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Това беше предложение, не молба как да работя с програмата.
Не съм пробвал този вариант, т.като ако не ме лъже паметта до скоро там материални сметки не можеха да се осчетоводяват. Ще пробвам за следващото ДДС, но и там виждам, че след въведена ДО не излиза автоматично стойността на ДДС-то, така че предложението ми е и за този прозорец.
Very Happy
Относно използването на шаблон или бързо контиране, мисля че предложението ми е от съвсем друг тип естество за оптимизиране. А това кой прозорец да се използва оставете на мен да преценя.
Благодаря все пак за препоръката, ще пробвам следващия път как върви.
Върнете се в началото
lvelikov

МнениеПуснато на: Нед Яну 19, 2020 12:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, има ли възможност да бъде внедрена следните възможности в Делта Про:
- Изваждане на справки оборотна ведомост, хронологичен и аналитичен регистър и главна книга по произволно избрани сметки - напр. 304, 498, 602/5
- В справките хронологичен и аналитичен регистър и главна книга - сметките да излизат с имената им, а не само с шифрите
- Справка Главна книга да може да бъде визуализирана във валута за валутните сметки
- При изваждане на оборотна ведомост до някое от аналитичните нива в наименованието на сметката да се съдържат всички имена по аналитичността на сметката.
Например: с/ка 504 - РС във валута, ан. с/ка 504/1 - Банка Х, ан. с/ка 504/1/1 - Валута Y - в момента при визуализиране на оборотна ведомост до 3-то аналитично ниво срещу с-ка 504/1/1 ще се визуализира Валута Y, и в случай, че имам още 3 банки със същата валута съответно в 504/2/1, 504/3/1, 504/4/1 при визуализация на ОВ до 3-то аналитично ниво по всички сметки на наименование ще излезе "Валута Y". Предложението ми е наименованието да излиза по следния начин - РС във валута : Банка Х : Валута Y
Върнете се в началото
Йордан Атанасов
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 19, 2020 13:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
- по т.1 го има заложено в програмата или вие искате нещо различно.
- по т.2 ще го има в новата версия на Делта-про 65 , при експорт в Ексел на Хронологичен и Аналитичен регистър ще излизат и колони с имената на сметките.
Върнете се в началото
lvelikov

МнениеПуснато на: Нед Яну 19, 2020 13:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Йордан Атанасов написа:
Здравейте,
- по т.1 го има заложено в програмата или вие искате нещо различно.
- по т.2 ще го има в новата версия на Делта-про 65 , при експорт в Ексел на Хронологичен и Аналитичен регистър ще излизат и колони с имената на сметките.

Здравейте, вероятно не става ясно по повод на точка 1, става въпрос за оборотна ведомост само за цитираните сметки, не за всяка по отделно.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Яну 28, 2020 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Изпратете пример на такава оборотна ведомост. Аз мисля, че филтър по няколко сметки ще изкриви резултата - ще имате оборотите към едни сметки, без оборотите към други сметки и накрая салдата (крайни салда) няма да са реални.

Ако това е цел да получите разделение по параграфи, в новата версия на Microinvest Делта Pro има нова функционалност за допълнително разделяне на данните.
lvelikov

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2020 19:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Дайте ми мейл, на който да я изпратя.

По повод оборотна ведомост по само конкретно избрани сметки - не разбирам какво ще изкриви, идеята е точно да видя по конкретни аналитични сметки или конкретни сметки от различни раздели какви салда имам към определена дата.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Яну 29, 2020 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

victor@microinvest.net
kik-bg

МнениеПуснато на: Нед Фев 16, 2020 14:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, няколко предложения за промени, които са сравнително дребни, но ще спестят много време:

1. Когато някоя подсметка е маркирана “Сметката не се ползва”, тя да се визуализира в Сметкоплан в различен цвят (например сив).

2. Когато всички подсметки са маркирани “Сметката не се ползва” и главната сметка е маркирана, че не се ползва, то и главната сметка да се визуализира в Сметкоплан в различен цвят (например сив).

Мотиви: Идеята е да е по-лесно видимо, че неизползваните сметки са маркирани като такива в сметкоплана, без да се налага да се влиза в тях.

3. При създаване на нова фирма с “Прехвърляне на сметкоплан” от друга фирма, то сметките и подсметките, за които е маркирано “Сметката не се ползва” в старата фирма, да се прехвърлят в новата фирма, заедно с този атрибут, че не се ползват.

Мотиви: За счетоводните кантори, когато работим с шаблонен сметкоплан е по-удобно да зададем в шаблонната база повече готови сметки и подсметки, но за по-редките сметки, които не са използвани често, е по-удобно да сме ги маркирали предварително “Сметката не се ползва” (заради бързодействие) и при нужда да си ги отмаркираме. Затова ни трябва този атрибут да може да се наследява при създаване на нова фирма, чрез функцията “Прехвърляне на сметкоплан” от друга фирма.

4. При експорт в Ексел справките от Задължения/вземания по партньори излизат без име на фирмата (горе в заглавието). На екран присъства името на фирмата, както и в Word и PDF, но при експорт в Ексел го няма.

Мотиви: Необходимо е, когато се отвори справката в Ексел, да се вижда за коя фирма се отнася, защото е проблематично при работа с много клиенти да не се знае коя справка от кой клиент е изтеглена.

Благодаря предварително и спорна работа!
Върнете се в началото
dimitrov_m

МнениеПуснато на: Сря Фев 26, 2020 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

знам че сигурно изобщо не ви е до това точно сега, но реших да пиша и когато сметнете за добре ако може да го направите и то е свързано със цветовете на програмата. Възможно ли е да направите малко по-неутрални цветове на самата визия, примерно както е на СКЛАД ПРО визуален стил КЛАСИК. Цтетът там като основен не натоварва очите. В сегашната ДЕЛТА ПРО цветовете ги въртя през известно време, но доста са изкрящи и натоварващи очите, забелязвам и че текстовете понякога са с доста близки цветове, това допълнително затруднява очите. Говоря за основния цвят на визията, иконите нямам проблем как ще изглеждат.

Още веднъж се извинявам за това предложение, че може би е в неподходящ момент.

Поздрави!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 27, 2020 11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Предложението е добро, ще го разгледаме.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Страница 19 от 19

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети