Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Махнат продукт от стокова разписка

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
evercoat

МнениеПуснато на: Сря Юни 19, 2019 17:12    Заглавие: Махнат продукт от стокова разписка Отговорете с цитат

Здравейте направи ми впечатление че при издадена стокова бележка без да е издавана фактура запазвам я. след това влизам в редакция документ продажби и един от продуктите го махам защото се отказват от него след това запазвам отново и после при справка на склада виждам че не ми е върнат . знаете ли на какво се дължи ?
Правя справка за доставка на този продукт (52бр) , след което справка за продажба на този продукт (45 бр) което значи че трябва да ми се водят в склада 7бр. Но в момента пише 5 налични. Въпроса ми е къде са тези 2 предполагам че същич проблем се получава и при други продукти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
evercoat

МнениеПуснато на: Сря Юни 19, 2019 17:18    Заглавие: Re: Махнат продукт от стокова разписка Отговорете с цитат

Сега видях че като пусна справка, стоки, наличност към дата ( това пускам за счетоводство) са си точно 7бр а в СПРАВКА КОЛИЧЕСТВА НА СТОКИ са 5 бр. Съответно като тръгна да продавам ми дава 5 налични.
Програмата е само с един един обект.
Върнете се в началото
evercoat

МнениеПуснато на: Чет Юни 20, 2019 09:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Реших проблема

чрез меню Редакция/Администриране/Сервизни функции/Преизчисляване на количествата в склада
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Юни 24, 2019 14:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Има статия в нашето http://wiki.microinvest.net за разлики между налични и преизчислени количества, както и обяснение защо и кога се получава такова несъответствие.
dobripetrov

МнениеПуснато на: Сря Окт 09, 2019 14:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за статията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети