Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

СУПТО версия 100

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> СУПТО
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Съб Яну 25, 2020 10:56    Заглавие: СУПТО версия 100 Отговорете с цитат

Имам няколко проблема със супто-то.
1: отстъпките при продажба не ги смята като изважда % от цената, а ги дели на 1.хх.
2: Прави ми постоянни закръгленя и касов апарат винаги закръгля на горе с 1-2 стотинки на общата сума, а когато правя отстъпки, разликата се увеличава драстично, работя на алтернативен метод. Когато пусна сумарен(понеже е фактура и това е единствения начин да няма разминаване в сумата на фактура и касова бележка) пак ми изписва всичко по артикули и после ако се наложи да го сторнирам, пак ми дава разминаване в справки за продажби и касов апарат.
3: Правя продажба, приключвам продажбата и очаквам разпечатване от КА, но хартията на КА се набира(въпреки това фискалния бон е факт) създава грешка в програмата и не може да приключи продажбата във суптото. Приключвам втори път, пак става грешка и пак същата процедура. И в крайна сметка имам 3 фискални бона с едно и също УНП, но с различен номер на продажба от КА, а една бордажба в СУПТО-то. Това ми се случи 2 пъти и 1път на мой клиент който също е със суптото на микроинвест, който ми спомена че просто КА е забил.
Върнете се в началото
vildy

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Съб Яну 25, 2020 11:10    Заглавие: Отговорете с цитат

1: отстъпките при продажба не ги смята като изважда % от цената, а ги дели на 1.хх.

Това го оправих, но другите проблеми остават.
Поста е мой, просто съм го направил като гост, по невнимание Smile
М/у другото с вашата програма сме от преди 2000-та година.. Но съм със СУПТО от седмица.

Бях забравил да спомена, ползвам Склад Про

Последната промяна е направена от vildy на Съб Яну 25, 2020 22:39; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
vildy

МнениеПуснато на: Съб Яну 25, 2020 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно липсата на номер КБ в компютъра: единият от случаите:

и относно разпечатания сумарен бон :

Върнете се в началото
wasilew

МнениеПуснато на: Съб Яну 25, 2020 13:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, и ние сме със версия 100 и се получава подобен проблем.Приключваш продажба на физическо лице плащане в брой и реално програмата приключва продажбата но без касов бон.Търся решение защото по същия начин липсва КБ при справка.Не знам как е възможно да се направи продажба без КБ и програмата да позволи!??

ПП:Микроинвест про лайт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vildy

МнениеПуснато на: Съб Яну 25, 2020 19:18    Заглавие: Отговорете с цитат

wasilew написа:
Здравей, и ние сме със версия 100 и се получава подобен проблем.Приключваш продажба на физическо лице плащане в брой и реално програмата приключва продажбата но без касов бон.Търся решение защото по същия начин липсва КБ при справка.Не знам как е възможно да се направи продажба без КБ и програмата да позволи!??

Здравейте, да се надяваме че тук ще намерим решение. Най голямата тъпотия е, да няма демо версия, за да се разгледат бъговете на програмата, но това е било изискване на НАП... до колкото ми е известно.
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Яну 25, 2020 19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

wasilew написа:

Влезте в програмата и натиснете Ctrl+H и напишете тук датата на версията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Яну 27, 2020 16:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочетете нашите Технически бюлетини, там има много информация.

Има също така решение как да проследите комуникацията между устройство и компютър. Направете това и ни напишете.
Гост

МнениеПуснато на: Вто Яну 28, 2020 09:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Прочетете нашите Технически бюлетини, там има много информация.

Има също така решение как да проследите комуникацията между устройство и компютър. Направете това и ни напишете.

Значи ако сме на Лан връзка (понеже сме с com-port)няма да се налага дулиране на продажба, ако хартията примерно свърши, няма да изпише грешка в програмата и продажбата ще е на лице. А ако КА не успее да изкара четливо КБ, как да пусна дубликат ?
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Вто Яну 28, 2020 09:53    Заглавие: Отговорете с цитат

И още нещо, как да направя сумарен бон без да разбива по артикули и да си пише обща сума "към фактура от ХХХ" , защото в момента ми излиза разбито, по-горе на снимката се вижда въпросният бон.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Яну 28, 2020 22:30    Заглавие: Отговорете с цитат

1. В следващата версия ще има бутон "Дубликат";
2. Сумарният бон се активира от настройката (меню Други/Настройка/Печат/Метод на печат).
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> СУПТО All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети