Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос относно модул Преоценка

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
techno-part

МнениеПуснато на: Пет Фев 14, 2020 18:09    Заглавие: Въпрос относно модул Преоценка Отговорете с цитат

Здравейте,
В по-ранната версия на Склад про, която използвахме съществуваше възможност чрез Преоценка да задам изчисляване на различни ценови групи. Например искам:

Ценова група 8 = Цена на дребно увеличена с 20%

Това ставаше много бързо и ми вършеше чудесна работа тъй като работим с цени без ДДС, но част от артикулите са в търговска зала и е необходимо Баркод Принтера да изпечата етикети с крайни цени, а сега във версия .100 Преоценката се прилага само върху доставни и цени на дребно.

Моля за съвет, как да действаме. Ръчно попълване на Ценова група 8 на всяка позиция е изключително тромаво и с вероятност за грешки.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
techno-part

МнениеПуснато на: Вто Фев 18, 2020 08:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой ли не ползва модула Преоценка.
Ще оценя и някакво мнение, може би алтернативен метод?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 18, 2020 16:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво не успявате да направите с последната версия на продукта?
techno-part

МнениеПуснато на: Вто Фев 18, 2020 16:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не греша логиката на модула е:

Стойност първи ред
=
Стойност втори ред, променена според избрания метод и стойност от трети ред.

Тъй като в стойност от първи ред мога да избирам само измежду Доставна цена и Цена на дребно, излиза че мога да прилагам Преоценка само върху тези полета. Нещо, което не е необходимо тъй като за тях има модула за смяна на цени, а също така мога да ги променям и когато поучавам стоката с Доставка.

В предходната версия в най-горното поле избирах измежду всички - Цена на дребно, Цена на едро, Ценова група 1-8.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 18, 2020 16:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Имате отворена операция и затова виждате само тези 2 цени.
Ако нямате отворена операция, ще са достъпни всички цени.

Също така можете да включите настройката "Прилага се за наличностите" и тогава няма значение дали имате отворена операция или не.
techno-part

МнениеПуснато на: Вто Фев 18, 2020 18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Описаната ситуация е в случай, на неотворени операции. Отметката е по подразбиране отбелязана и полето не е активно (вижда се на снимките от първата публикация). Там няма отворени никакви операции, опитах отново преди да пиша, за да съм сигурен.

Отметката, за която говорите е активна ако отворя Преоценка в случай на стартирана операция и действително променя нещата, както сте написал, но само що се отнася до второто падащо меню. Първото, което е обект на преоценката остава с избор само между Доставна цена и Продажна цена.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 18, 2020 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

С коя версия сте?

С партиди ли работите или без?
Пробвано е при мен и всичко работи без проблеми.
Нивото на активната парола какво е? Оператор, Собственик?

Представете снимка на целия продукт, нека да видим самия екран за преоценка.
krasi_kosev

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2020 20:56    Заглавие: Проблем с преоценка Отговорете с цитат

Здравейте,
Аз имам точно същия проблем като колегата и много ми трябва модула преоценка но не мога да го ползвам защото не работи. Работих преди с друга складова програма която имаше рангове като организация на отстъпки и това с преоценката е същото но и на мен не ми се отварят ценовите групи от горния прозорец. Нямам активна операция и работя с партиди но защо това да е проблем ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2020 22:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Поставил съм 3 въпроса, отговорете първо на тях.
techno-part

МнениеПуснато на: Пон Фев 24, 2020 08:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
С коя версия сте?

С партиди ли работите или без?
Пробвано е при мен и всичко работи без проблеми.
Нивото на активната парола какво е? Оператор, Собственик?

Представете снимка на целия продукт, нека да видим самия екран за преоценка.

Съжалявам че забавих дискусията но съм възпрепятстван да следя редовно.

Версията е 3.07.100 от 10.01.20
Не работим с партиди.
Нивото е Собственик.

Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Фев 24, 2020 09:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, потребителят Ви е заключен към определен обект. От меню Редакция - Потребители изберете за вашият потребител да вижда всички обекти. Напишете резултат тук.
Върнете се в началото
techno-part

МнениеПуснато на: Пон Фев 24, 2020 10:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Действително, след като зададох Всички обекти към този потребител нещата се получиха. Благодаря!

Трябва да отбележа обаче, че ние работим със "заключени" към определен обект потребители от години и така е било и с предходната версия на продукта. Тогава обаче това не беше проблем.
Върнете се в началото
Добрин Митев
Microinvest
Microinvest

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Фев 24, 2020 11:00    Заглавие: Отговорете с цитат

techno-part написа:
Действително, след като зададох Всички обекти към този потребител нещата се получиха. Благодаря!

Трябва да отбележа обаче, че ние работим със "заключени" към определен обект потребители от години и така е било и с предходната версия на продукта. Тогава обаче това не беше проблем.

Ако правилно виждам имате само един потребител в базата данни. Споделете номер на версията, която сте използвали преди това. Промяната е направена във версия 3.07.047, която е публикувана на 04.05.2017г.

П.П. Публикувана е в changelog под номер 18 тази промяна

Цитат:
18. При заключване на потребител по обекти се забранява смяна на цени, които не са в ценовата група на обекта, в следните прозорци:
- Редакция на стока
- Смяна на цени
- Преоценка
Върнете се в началото
techno-part

МнениеПуснато на: Пон Фев 24, 2020 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Не помня точната версия но беше от 2016 г. Както и да е не ми пречи да променям настройката когато е необходимо да правя преоценка.
Благодаря още веднъж.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Склад Pro All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети