Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с Про лайт,ФУ Еликом-плащане,различно от брой

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Neo и Axis Cloud
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nusha

МнениеПуснато на: Вто Сеп 18, 2012 22:09    Заглавие: Проблем с Про лайт,ФУ Еликом-плащане,различно от брой Отговорете с цитат

Здравейте!!!
От два месеца ползвам Склад Про Лайт в малък хранителен магазин!Печатащо устройство е касов апарат Еликом TBS KL.До сега работех само с плащане в брой,но вече имам терминал за плащане с дебитни и кредитни карти.Когато от касовия модул задам плащане с карта,ФУ дава грешка и забива.На местно ниво ми обясняват,че не мога да ползвам такава опция и да извършвам плащането в брой, а на дубликата да прикрепям бона ат терминала.Нещо не ми се вярва да не мога да извършвам плащане с карта,но не мога да разбера от къде ми е проблема-от ФУ или програмата?И не ми обясниха как да вадя дублиращ бон?Извинявам се,ако някъде е разисквано,но съм го пропуснала!Моля разгадайте ми ще могат ли клиентите ми да се възползват от терминала без да сменям ФУ?Начинаеща съм във форумите,простете ми! Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2012 07:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Би трябвало да работи. Пробвайте да изберете друг вид плащане (например с ваучер) и кажете какъв е резултата от това.
eviga

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2012 08:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

В самото устройство TBS-KL за разрешават/забраняват допълнителните плащания.

При Вас в автономен режим достъпни ли са допълнителните плащания?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nusha

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2012 10:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!Благодаря за бързата реакция!От Еликом ми обясняват ,че Лайта не подава правилно командата за плащането,но за всеки случай ще дойдат на място да видят!Ще ви информирам какво се е случило! Question
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2012 12:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Това също е вероятно. Нека да кажат коя команда на кой вид плащане съответства. Ще го променим в програмата.
Nusha

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2012 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!Оказа се,че мога все пак да отразя плащането.Но не и с бутоните на програмата.По ваш съвет опитахме други бутони и комбинации и проработи с Ctrl F10 .Касовия бон излиза нормално,без да забива ФУ и го описва като плащане: КРЕДИТ.Може би с бутона на екрана ще е по-лесно,но за сега това ме задоволява и вече ползвам терминала спокойно!Урока е -не се доверявай само на дистрибутори,пиши във форума на Микроинвест,потърси специалисти и всичко ще е ОК! Smile
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2012 22:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Опишете точно какво правите, коя е версията и тогава ще Ви дадем качествен отговор.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Neo и Axis Cloud All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети