Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Предложение за Делта Про
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ВУМ

МнениеПуснато на: Сря Дек 23, 2015 05:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария Рашева написа:
Здравейте,

Обърнете внимание, че добавяне и на 0.5 см. колона към справката ще наруши нейната компактност. Справките са форматирани с максимален обем информация, но със запазване на размерите на листа до стандарт А4.

Бихме могли да добавим допълнителни колони, но само при експорт на справката в MS Excel, например.

Това също е много добър вариант.
В даден случай примерно не ни е необходима информация от други кoлони, които може да изтрием след експорта в Excel и след това да разпечатаме справката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ВУМ

МнениеПуснато на: Сря Дек 23, 2015 06:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет, това не е предложение, а молба към всички колеги, които работят с програмата.
Разгледайте много внимателно в справките аналитичен и хронологичен регистър горе в дясно "филтър по". Не мисля, че има нещо което да е пропуснато.
Направи ми много добро впечатление следното:
В една производствена фирма ползвам аналитичност номер на поръчка един и същ код в сметки 601; 611; 701; 303.
Когато избера в клетка "филтър по" всички, а в клетка филтър напиша номера на поръчката ми излизат абсолютно всички операции: фактура за продажба, вложени материали, осклаждане, разпределение на цеходи разходи, изписване на готова продукция, разпределение на административни разходи. И всичко това е само с един филтър. Открих го преди малко и съм изключително доволен. Не съм попадал на друга програма, където с един единствен филтър да мога да си проследя цялото движение по дадена поръчка.
Огромни поздравления.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Пон Дек 28, 2015 09:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Екипът ни Ви благодарим за добрата оценка на труда ни! Smile

Весели празници!
krasi_mitsova

МнениеПуснато на: Пон Фев 15, 2016 16:40    Заглавие: Молба за промяна в Делта про Отговорете с цитат

Програмата позволява многократно приключване на счетоводната година и това е много хубаво.
Например сега мога да приключвам 2015г. 120 пъти. Започвайки да осчетоводявам в панел разплащания в новата счетоводна година - 2016 обвързвам плащания с фактури.
Всяко приключване на 2015г обаче изтрива връзките между разплащанията в новата 2016 година.
Може ли да отстраните този проблем?
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Фев 15, 2016 16:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо трябва да приключвате 120 пъти, като можете да приключите 1 път и 119 пъти да превключите годината само със смяна на счетоводна година?

Ако в бъдеще отново се наложи ново приключване - чак тогава да използвате тази функция.

В друга тема точно съм написал защо и как работи приключването.
krasi_mitsova

МнениеПуснато на: Вто Фев 23, 2016 08:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Налага се многократно приключване, за да се прехвърлят салдата. Но и веднъж да бъде след 2 месеца работа, когато вече сме осчетоводили 2000 контировки - програмата развързва плащанията и е много неприятно отново да се минава по всеки клиент и доставчик да се навързват. Ако има решение на проблема, обяснено в друга тема моля дайте линк. Не мога да я открия.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 23, 2016 14:04    Заглавие: Отговорете с цитат

А как ще решите въпроса със салдата, ако някоя от промените в предходната година влияе на въведените 2000 контировки?

Например имате закриване на документ в 2016 година, а поради някаква причина редактирате документа в 2015 година?
vboyadzhiev60

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2016 19:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, аз имам също едно такова предложение: така както създадохте модули за изготвяне на платежни нареждания, което е доста удобно, може ли да се направи така, че тези документи да се експортират във файловите формати word, excel или PDF формат след като автоматично се генерират? Благодаря Ви!
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Мар 22, 2016 12:37    Заглавие: Отговорете с цитат

PDF е лесно, дори в момента Вие самостоятелно може да си инсталирате PDF принтер. За Word и Excel е достатъчно трудоемко.

Какъв казус решавате?
Каква ще е добавената стойност към продукта при такова изменение?
ВУМ

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2016 07:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, имам следното предложение за Делта про.
При осчетоводяване на фактура за продажба в програмата, да има опция за визуализация и печат на фактурата с необходимите реквизити съгласно чл. 6 ал. 1 от Закона за счетоводството и чл. 114 от ЗДДС. Т.е. самото издаване на фактурата към клиента да става от Делта Про.
Върнете се в началото
hariti

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2016 15:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
А как ще решите въпроса със салдата, ако някоя от промените в предходната година влияе на въведените 2000 контировки?

Например имате закриване на документ в 2016 година, а поради някаква причина редактирате документа в 2015 година?

Документа ще стои надплатен примерно, докато се коригира и в 2016. Така ще се коригира само 1 нещо на 2 места, което става за минута, а не да се навързват всички контрагенти.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2016 15:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, а началните салда по сметката, закритите документи, състоянието на задълженията на партньорите?

В момента Вашия фокус е само върху документите, а в продукта има още 1001 елемента, които ще се променят, какво правим в този случай?

От гледна точна на възможностите на продукта, най-видимата част е документа, отдолу има много други параметри, които се влияят от такова изменение.
nadis

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2016 15:28    Заглавие: Предложение за Делта Про /и другите прогами/ Отговорете с цитат

Здравейте,
Първо искам да споделя колко съм доволна от една функция на ДелтаПро, която аз лично наскоро открих и смятам за изключително полезна. Тя е във връзка с коментираните в темата многократни действия по обвързване на разплащанията. Оказва се, че всички разплащания* могат да се обвързват автоматично само с няколко клика (дори да са 1000 плащания):

от Операции -> Автоматични операции -> Закриване на документи (Ctrl+C) -> отметка 'прихващане по сума' -> Запис

*Това върши отлична работа тогава, когато всяко плащане отговаря на точната сума на фактурата (т.е. извън случаите, са платени няколко фактури с едно нареждане).

А сега искам да дам едно конкретно предложение:
Когато се стартира програмата, възможно ли е да се появява едно прозорче/съобщение, което само да информира потребителя коя е фирмата, с която се работи в момента (без да трябва да се потвърждава с 'ОК' или нещо такова, а съобщението да изчезва само, например при първия произволен клик с мишката или клавиатурата, за да не е досадно). Не знам дали само при мен се случва така, че когато започвам да работя, аз вече си мисля за конкретната фирма, която ще осчетоводявам и неведнъж ми се е случвало да не обърна внимание, че въвеждам операции, ама в друга фирма Shocked
Не е нещо фатално, но ще съм ви благодарна, ако го включите в някоя от бъдещите актуализации.
Върнете се в началото
hariti

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2016 09:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Добре, а началните салда по сметката, закритите документи, състоянието на задълженията на партньорите?

Тези неща не трябва да са константи, а променливи, които се преизчисляват при приключването на годината, когато се пипне нещо в предходната година. Началното салдо по сметката ще се промени единствено със сумата само на коригирания документ, останалите неща да си стоят свързани.

Функцията за прихващане по сума е добра, но при фактури със няколко разплащания не върши работа. Да не говорим пък за фактури и плащания на бензиностанциите, които са с едни и същи дати и суми.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2016 09:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Началното салдо по сметката ще се промени единствено със сумата само на коригирания документ, останалите неща да си стоят свързани.

При 50 000 контирания, от които 20 000 са плащания как точно се разбира кои са "останалите неща"? Опишете точния алгоритъм как се разбира дали едно нещо е основно или "останало нещо". Ние ще направим точно вашия алгоритъм за промяна, след това ще видим реакцията на другите клиенти.

Особено красиво се получава при 3 фактури, напълно закрити с 2 плащания, когато в миналата година се оказва, че поради техническа грешка едното от двете плащания е от друг клиент и съответно не се променя контирането, само се променя клиента... В този случай какви промени бихте въвели, отчитайки:
* Началните салда по сметката
* Задължения и плащания на партньорите
* Салда по документите
* Връзката документ - плащане

Въпросът е сериозен и бих желал точно да напишете действието при точно тази ситуация, както и поведението на справките. Все пак тук няма космическа наука, счетоводителят е объркал и вместо Sony е контирал разплащането на Sanyo
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Предложения All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети