Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Импорт на операции в Делта Про от Ексел?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
preslavnedev

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 14:38    Заглавие: Импорт на операции в Делта Про от Ексел? Отговорете с цитат

Става дума за следната стандартна операция:
Получават се много плащания със счетоводната контировка 503/498

Въпроса е следния:
Въвеждат се коректно всичките колони от "А" до "L". Има ли опасност да стане беля при колона "D" - Партньори, когато трябва да се въведат получавания на суми с такива произволни данни:

Партньор -
Иван Георгиев Иванов, ЕГН 750419хххх, Търговище, ул. .....
Иван Георгиев Иванов, ЕГН 681115хххх, София, ЖК Овча купел....
Иван Георгиев Иванов, ЕГН 551208хххх, Варна, ул. .....

или програмата по някакъв начин ще си ги намести правилно? Честно казано, притеснявам се да експериментирам, за да импортирам едно месечно банково извлечение... Или се притеснявам излишно?
Ако има значение.... използваните банки са Райфайзенбанк, Булбанк и с тенденция Алианц, но така или иначе техните екселски файлове ги преработвам
Жени Костадинова
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 16:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,

програмата ще направи проверка дали съществува партньора по ЕИК (в случая ЕГН). Ако съществува, ще включи съществуващия, ако не - ще го създаде отново.
Не виждам място за притеснение.
enta

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 16:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Жени Костадинова написа:
Здравей,

програмата ще направи проверка дали съществува партньора по ЕИК (в случая ЕГН). Ако съществува, ще включи съществуващия, ако не - ще го създаде отново.
Не виждам място за притеснение.

В коя колона при импорт от ЕКСЕЛ трябва да сложим ЕГН или Булстат, за да направи програмата проверка и да актуализира номенклатурата на контрагентите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
preslavnedev

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 17:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами притесненията са ми, че имам много партньори с еднакви имена, и различни ЕГН-та. От там дали няма да избере първия в списъка, а плащането да се отнася за втория или за третия.
Точно @Ента както казва, дали не е необходима още една променлива за импорт?
В случая, ако в парнтьор се въвеждаше ЕГН или ЕИК, изобщо нямаше да има проблем, защото номерата са уникални, но с имената....

Омесихме две теми... Но то стана, защото първо питам, а после гледам дали някъде няма отговор....
http://forum.microinvest.net/viewtopic.php?t=9167

Последната промяна е направена от preslavnedev на Вто Фев 11, 2014 17:11; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 17:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

За съжаление - данните ще се импортиран на първия намерен Иван Иванов в базата.
Препоръчваме Ви да се ориентирате към импорт на данни от TXT или XML файл, тези формати предоставят по-голяма свобода на действие и включват повече възможности за настройка на импортираните данни.
enta

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 17:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария Рашева написа:
Здравейте,

За съжаление - данните ще се импортиран на първия намерен Иван Иванов в базата.
Препоръчваме Ви да се ориентирате към импорт на данни от TXT или XML файл, тези формати предоставят по-голяма свобода на действие и включват повече възможности за настройка на импортираните данни.

А къде можем да намерим форматите на тхт и xml файлове. При актуализацията на Делта Про аз намерих пак само екселския вариант. Ще съм Ви много благодарна, ако ме ориентирате откъде да ги взема.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 17:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Посочете ми имейл за връзка с Вас, за да Ви изпратя спецификациите.
preslavnedev

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 17:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, и аз ще съм благодарен за примерна спецификация. Без значение дали е тхт или хмл.
Бихте ме изненадали много приятно, ако предоставите API за всевъзможни варианти за експорт на данни към Делта Про.
Стига, разбира се, да е в политиката на фирмата.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 17:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Масово съвпадат пълните 3-те име на хората? Това е много странно, наистина...
preslavnedev

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами.... при 4500 души длъжници се случват по двама трима... С фирмите го решиха този проблем, но с хората...
А за API.... хм... май ще трябва да се разходя към вас, че току виж вкарат експорти в това чудо
http://www.capital.bg/blogove/arhiv/2007/03/29/323525_sudebnite_izpulniteli_vlizat_v_informacionna_sistema/
И... ще ми се спести маса работа, че нали съм си мързелив... Smile
Само дето Сирма Груп са едни....
enta

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 17:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Масово съвпадат пълните 3-те име на хората? Това е много странно, наистина...

Зависи колко са хората - може да има и доста съвпадения. Но проблемът не е само в това. При импорта от ексел в полето партньор се търси ПЪЛНО съответствие на букви, интервали и т.н., което е нормално разбира се. ОБАЧЕ няма как да задължим банките да изписват по един и същ начин имената на контрагентите, няма как да кажем на операторите да не актуализират имената на контрагентите, ако са открили някаква грешка или несъответствие.
И по тази причина полето партньор, където за Делта Про водещо е наименованието на контрагента е ненадеждно.
Ако има разминаване го импортира като друг контрагент без идентификационен номер и после трябва през редакция да се избира верния контрагент.
Върнете се в началото
Мария Рашева

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 18:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Enta, имате имейл.
Preslavnedev - ако желаете напишете ми имейл за връзка на ЛС.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 18:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Предложете Вие решение, което да решава въпроса на 100% ?
preslavnedev

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 18:44    Заглавие: Отговорете с цитат

За 100%.... който иска да си наема програмист. Не познавам счетоводител, който да е изцяло доволен от софтуера си Very Happy
Важното е, че има решение с xml или txt
enta

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2014 19:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Виктор Павлов написа:
Предложете Вие решение, което да решава въпроса на 100% ?

Аз не казвам, че имам решение на въпроса на 100%. Особено пък когато се работи в толкова динамична среда.
Аз казвам в конкретния случай, че полето "Партньор" при импорт от ексел е ненадеждно и съм обяснила защо така мисля.
При въвеждане на партньор в Делта Про минималните задължителни реквизити доколкото знам от опит са: име на контрагента, ЕИК, номер по ддс или празно /ако партньора не е регистриран/, МОЛ и сметка.
При контиранията не се допуска в дебита и кредита да има сметки с контрагенти - т.е. сметката е ясна от контирането.
Остава да има колони за ЕИК, номер по ДДС и МОЛ- които да са задължителни, а пък който иска да си въвежда адреси, банкови сметки, телефони и разни други - те пак могат да фигурират като колони, но с незадължителен характер.
Идеята ми е при импорта от ЕКСЕЛ да може да се проверява и актуализира номенклатурата на контрагентите И което е по-важно всъщност - критерия за уникалност да бъде ЕИК/ЕГН, а не името на партньора. Все пак уникалното в един партньор е точно ЕИК/ЕГН, докато имената могат и да съвпадат.
Аз правя импорти и от тхт и виждам, че там си актуализира номенклатурата на контрагентите и предлагам същото да прави и в ексел. Моля не приемайте това мое изказване като заяждане или нещо подобно. Просто ми се иска АКО е възможно да се подобри надеждността при импортите от ЕКСЕЛ. Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Делта Pro All times are EET (Източна Европа)
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети