Microinvest Форум Форуми Microinvest Форум
Microinvest Форум

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Грешка при връзка с Дейзи експерт KL

Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Open за Linux
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mn

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Май 09, 2014 15:36    Заглавие: Грешка при връзка с Дейзи експерт KL Отговорете с цитат

Здравейте,
Касов апарат Дейзи експерт е вързан към Warehouse чрез сериен порт.

При запис на продажбата апарата започва да печата касовата бележка - печата количество, цена и департамента
След тези операции би следвало бележката да се приключи, но програмата дава грешка. При натискане на бутона ПОВТОРЕН ОПИТ бележката се приключва както трябва.

Съобщението, което дава програмата е:

Грешка в периферното усройство - грешка 49.
Generall error
Informatoin:FiscalCheckOpen,Switch1lsOn,
Switch3lsOn,FiscalMode,TaxValuesAreSet,
SerialNumbersAreSet

Имам снимка на екрана и мога да я изпратя при необходимост
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2014 08:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква е точната версия на продукта?
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Юни 03, 2014 00:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Решихте ли въпроса?
slavivt

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2016 22:15    Заглавие: Същата грешка Отговорете с цитат

Здравейте, при мен се получава абсолютно същата грешка със същото ФУ. Версията на програмата ми е 1.15.8.18
Също така след повторен опит, когато вече излиза цялата бележка, на самата бележка не се отпечатват стоки и тотал-а е 0.
Ако трябва още информация съм насреща.
Върнете се в началото
slavivt

МнениеПуснато на: Пон Май 16, 2016 17:16    Заглавие: Re: Същата грешка Отговорете с цитат

slavivt написа:
Здравейте, при мен се получава абсолютно същата грешка със същото ФУ. Версията на програмата ми е 1.15.8.18
Също така след повторен опит, когато вече излиза цялата бележка, на самата бележка не се отпечатват стоки и тотал-а е 0.
Ако трябва още информация съм насреща.

Здравейте,
дали може някой да помогне, тъй като ми е спешно, защото това блокира продажбения процес.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Вто Май 17, 2016 11:18    Заглавие: Отговорете с цитат

0888 344 304
slavivt

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2016 16:43    Заглавие: Поредна грешка Отговорете с цитат

Вече получавам следната грешка:
Възникна грешка в периферното устройство!
Command: 74
Errors: GeneralError, CmdNotAllowed
Information: Switch3IsOn, Switch4IsOn, FiscalMode, TaxValuesAreSet, SerialNumbersAreSet
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2016 17:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Не разрешена команда. Това обаче е много странно, защото команда 74 е статус на устройството и тя няма никакви параметри.

Пробвайте това устройство с произволна друга програма дали въобще работи с компютър.
Аз лично се занимавам за да чета за това устройство но нищо странно не се вижда.
slavivt

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2016 09:31    Заглавие: Не се получава Отговорете с цитат

Вчера ви звънях няколко пъти, съответно ме отрязахте. Опитах се да си говоря с колегите ви, от офиса във Велико Търново казаха, че нямат специалисти по този софтуер. Свързах се с офиса ви в София с питане дали не може да си платя за да го настроите, от там казаха, че по принцип не може, ама все пак да си пратя запитване през сайта, въпреки че съм се обадил по телефона, което е абсурдно. Оставам с убеждението, че ако не съм с платен софтуер няма да ми обърнете внимание, което се и случва. Ама след това, което видях и преживях в опитите да си реша проблема с вашия софтуер, няма да стана ваш клиент. Ще си намеря друг, платен софтуер за магазин, от компания, която ще ми съдейства, а няма да ме мотае. Също така няма да ви препоръчам като фирма на никой мой познат, защото явно нямате желание да си продавате продуктите и услугите. Не знам какво означава за вас да имате open source софтуер, ама явно не ви е много ясна идеята му и за да не звучи, като заяждане ето ви линк да прочетете какво е ЛИНК.
Върнете се в началото
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2016 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки има право на избор.
Когато аз съм с клиент на място, човек, който е дошъл на крака в нашия офис, естествено е да му обърна внимание на него. И съответно ви казах, че не ми е удобно да говоря по телефона.

Вие искате безплатен продукт и безплатна поддръжка и безплатен анализ на грешките. OSS не означава това, има форуми, има сайт на производителя на КА, има документация. Или ще се съобразите, че все пак нашите заплати идват от клиентите, които плащат, а не от безплатния софтуер + безплатните консултации + безплатната помощ.

За функция 74 точно Ви написах, тя няма параметри и вероятно има апаратен проблем.
Виктор Павлов
Microinvest
Microinvest

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2016 10:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвах Daisy Expert с 2 версии на продукта.
Работи стабилно, няма съобщения, печати точно според изискванията.

При вас въобще апарата реагира ли на команди от компютъра?
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Microinvest Форум Форуми -> Warehouse Open за Linux All times are EET (Източна Европа)
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети